Velká bitva rozhodnuta v nájezdech!

Plzeň - Západočeši mají za sebou poslední duel osmifinálové skupiny, ze které do čtvrtfinále postupují z prvního místa! Doplnili tak A-tým, Dorost i 8. třídu. Škoda má tak všechny týmy, které může, v bojích o medaile!

OF6, so 16.3.2019, Home Monitoring Aréna
Plzeň - Vsetín
3:2sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 15. Adamec (Lokajíček), 27. Slanina (Kolda, Malák), rozh. náj. Malát – 4. Jindra (Lukačka, Š. Jenáček), 37. Petriska (J. Jenáček, Klímek).

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Sýkora
Vyloučení 7:4
Využití 1:2
V oslabení 1:0
Střely na branku 33:29
Diváci 120
Plzeň Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Roubal, Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Malát, Procházka, Eret, Hasman, Princl.
Vsetín Málek (Sachr) – Kunst, Ondračka, Zeman, Š. Jenáček, Pernický, Kožený, J. Jenáček – Jindra, Klímek, Zetocha, Vrána, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Zemánek.

Komentář

V utkání jako první zahrozili domácí. Malát se hnal z levé strany sám na Málka, ještě ale předložil Slaninovi na druhou tyč, ten tísněný minul. To Vsetín odpověděl gólově. Lukáš Jindra dostal touš na levém kruhu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. O rychlou odpověď se pokusil před brankou Valachů tečí pobídky rány Maláka od modré Princl, touš se mezi tři tyče nevešel. Poté se dostalo modrobílým v rychlém sledu výhody dvou početních her, avšak ty se jim vůbec nepovedly. Naopak, v největší šanci pálil ze stejné pozice a do stejných míst jako u své první trefy Jindra, tentokrát minul. Proti čtyřem se nevedlo ani hostům, kteří již opravdu kapitulovali. Václav Adamec se trhl po pravé straně, namířil si to na kruh a vypálil přesně mezi betony. Stejný hráč ještě mohl do první sirény dokonat obrat v utkání, ale ani nadvakrát z mezikruží nevyzrál na strážce svatyně Vsetína.

Prostřední část načal v oslabení ranou z levého kruhu Roubal, neměl ale dobře seřízená mířidla. Lépe si vedli modrobílí v početní výhodě. Akci vykombinovali pro Koldu na modrou, který ještě našel u levé tyče Jana Slaninu, jemuž pouze stačilo nastavit hůl. Podobně to na druhé straně zkoušeli Šimon Jenáček a Vašenka, Kolář se vytáhl bravurním zákrokem pravou rukou. Prvně jmenovaný poté pálil z osy hřiště přes obránce i od modré, skórem ale ne a ne pohnout. To se povedlo až Jánu Petriskovi v přesilovce, který využil před bránou dobré práce Jakuba Jenáčka. Hosté ještě do druhé sirény odehráli dvě minuty v početní výhodě, remízový stav ale již vydržel.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Kolda u pravé tyče, Málek se stihl přemístit. Naopak zasahovat nemusel proti Slaninovi, jenž tvrdě pálil z pravého kruhu, rána byla nepřesná. Ke střele natáhl i Kremláček, od modré však pouze vyprášil betony brankáři Vsetína. Podobně zakročil i Kolář proti Šimonu Jenáčkovi, jenž si z pravého rohu vybruslil do zakončení. Hokej se v této části změnil ale v totální bitvu, kdy Vsetín nejevil zájem o útok a horlivě bránil možný zisk bodu, který by ho posunul do čtvrtfinále na úkor Brna. To se také povedlo a již před prodloužením explodovala na straně hostů obrovská radost. V nastavení se příliš vzruchu neudálo, na řadu tak musely samostatné nájezdy. V nich kralovali indiáni, které nerozhodilo ani střídání brankářů soupeře a uspěli všichni čtyři nájezdníci, vítěznou trefu zapsal Sebastián Malát.


Ohlasy trenérů

František Černý (HC Škoda Plzeň): "Můžeme být spokojeni pouze s nájezdy. Myslím si, že trošku v klukách bylo v podvědomí, že už mají postup jistý. To i ovlivnilo naší hru. Vsetín hrál o všechno, bojoval, byl obětavý. Proto to skončilo tak, jak to skončilo."

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): "Věděli jsme, s čím sem jedeme. Neuhráli jsme si postup již doma s Karlovými Vary, museli jsme dnes tady. Plzeň je kvalitní tým a byl jasně, že určitě nic nezabalí. Kluci na to byli připravení a musím smeknout, že to zvládli. Díky celému týmu, brankářům i realizačnímu týmu. Jsme vděční za play-off a co bude dál se uvidíme za tři dny."

Aktuálně na webu

Rozhovor Marek Ztracený

Jsem věčný optimista, doufám, že Plzeň bude vysoko, jak jsme zvyklí, říká Marek Ztracený

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky