Starší dorost dorazil na východ Čech i s nadílkou!

Plzeň – Indiáni v souboji o první příčku v soutěži na ledě Mountfieldu kralovali a zůstávají i nadále v nadstavbě na vlně vítězství.

7A, pá 15.12.2017
Mountfield HK - Plzeň
4:8
1:3, 0:3, 3:2
Branky a nahrávky: 14. Kukla (Poppel), 45. Jušta (Janoušek, Kuboš), 47. Hrabčák (Pěnčík), 60. Poppel (Hrabčák, T. Pinkas) – 8. Hasman (Procházka, Adamec), 11. Hajžman (Hasman, Houdek), 20. Hajžman (Šilhán, Šeba), 22. Houdek, 26. Lang (Kolda, Mužík), 32. Procházka (Hasman), 43. Lang (Hajšman, Malát), 60. Hajžman (Princl, Kaňák). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 4:7, 4:8.
Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Roischel
Vyloučení 2:2
Využití 2:2
Střely na branku 29:43
Diváci 99
Mountfield HK Vacek (33. Ševců) – Řehák, Kukla (C), Voňka, Junek, Janoušek, Perička, Pěnčík, J. Kynčl, Kuboš – Jakubec, M. Síla, T. Pinkas, Hrabčák, Šánek, V. Síla (A), Jušta, Daniel Šedivý, Poppel.
Plzeň Altrichter (Pilc) – Houdek (A), Kaňák, Novák, Kovářík, Šilhán, Šiller, Staněk, Kremláček – Adamec, Kolda (C), Malát, Princl, Rohla, Hajšman (A), Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík.

Komentář

Počáteční oťukávání? Kdepak. Po dobrých příležitostech na obou stranách se ujala vedení v 8. minutě Plzeň, když puk do sítě pohotově dorazil Josef Hasman. A netrvalo dlouho a Západočeši vedli už 2:0. Střelu Michala Houdka ještě hradecký gólman vyrazil před sebe, na dorážku Matěje Hajžmana už byl ale krátký.

Východočeši si nechtěli nechat utéct začátek, a tak ve 14. minutě snížili na rozdíl jedné branky. Miroslav Kukla využil clony před brankářem a trefil levý horní růžek – 1:2. Dlouho to vypadalo, že za totožného skóre nastoupí hráči také do další třetiny, to ale odmítl 28 vteřin před sirénou Matěj Hajžman. Tečí u levé tyčky zvýšil plzeňský náskok na 3:1.

Plzeň navázala tam, kde první periodu skončila. V hradecké přesilovce se ke kotouči na levém kruhu dostal Michal Houdek, jenž nejprve naznačil pohyb a poté počtvrté propálil východočeského brankáře – 1:4. Západočeši hráli ve velké pohodě a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Matěj Kolda vrátil puk od zadního mantinelu před bránu, odkud na 5:1 zvyšoval Martin Lang. Následná trefa z hole Jakuba Procházky už byla na hradeckého brankáře Denise Vacka příliš a mezi tři tyče tak za stavu 1:6 nově zamířil Kryštof Ševců. Ten měl ve zbytku dvacetiminutovky nemálo práce, kotouč ale za svá záda nepropustil

V první polovině poslední třetiny se děly věci. Během chvíle se stav zápasu proměnil z 1:6 na 3:7! Nejprve se prosadil západočeský Martin Lang, po nevyužitém plzeňském samostatném úniku se podobná situace opakovala na druhé straně. S tím rozdílem, že Jan Jušta svůj nájezd proměnil. A do třetice se trefil Samuel Hrabčák, jenž přestřelil ležícího gólmana – 3:7.

Hradečtí najednou ožili a hýřili aktivitou, Martin Altrichter musel řešit řadu zapeklitých situací. Další hradecká branka přišla ale až v poslední minutě. To si vzal puk na starost Petr Poppel, který snížil na 4:7. Gólové hody však nekončily ani touto trefou, neboť 12 vteřin před sirénou využil plzeňské přečíslení Matěj Hajžman – 4:8. Jeho hattricková rána zakončila také celý páteční zápas, z nějž si tři body domů odvezli Západočeši.


Ohlasy trenérů

Pavel Suchý (Mountfield HK): Plzeň je velmi těžký soupeř. Vyhrála základní skupinu, jsou první, mají dobré mužstvo. Možná nejlepší. Začátek zápasu nebyl z naší strany špatný, tlačili jsme se do brány, stříleli. Pak jsme ale dostali tři góly z brankoviště, kde si jejich hráč našel kotouč a dal nám branku. To byly tři velké chyby a už se to celé sypalo. Poté se nám zranili dva hráči s kolenem, rozpadla se nám sestava. Na druhou stranu ale musíme s trenérem pochválit kluky, jak přistoupili ke třetí třetině. Zvedli se, nezabalili to, dali nějaké góly. Teď nás bude čekat důležitý zápas s Karlovými Vary, takže tak, jak jsme skončili tohle utkání, tak bychom chtěli začít to zítřejší.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): První dvě třetiny jsme podali slušný nebo dokonce možná nejlepší výkon v letošní sezóně. Plnili jsme, co jsme měli, dobře bruslili. Měli jsme dobrý pohyb. Ve třetí třetině jsme to ale bohužel přestali dodržovat a nechali jsme si dát góly. Samozřejmě jsme rádi, že jsme nad Hradcem vyhráli, protože to byl souboj o první místo.

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.