Skvělý vstup do turnaje! Dorost nadělil domácímu Zlínu půltucet!

Plzeň - Mladí indiáni se na Zlín Cupu 2018 představili v úvodním utkání ve velmi dobrém světle, i přes ztrátu dvoubrankového vedení totiž slaví vítězství nad pořádajícím mužstvem.

T1, so 18.8.2018, Zlín Cup 2018
PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929
3:6
0:2, 2:2, 1:2
Branky a nahrávky: 16. Šindelek (Chludil), 19. Mojžíš, 43. Frömel (TS) – 6. Jasečko, 15. Kupčo (Václavík), 21. Soukup (Marcel, Dáňa), 28. Soukup, 39. Dáňa (Soukup, Marcel), 42. Soukup (Matoušek). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6, 3:6.
Rozhodčí: Škach – Charous, Řezníček
Vyloučení 3:8, navíc Kupčo (PLZ) 10 min.
Využití 1:0
V oslabení 0:1
PSG Berani Zlín Hamrla (Synek) – Šindelek, Čapka, Šimánek, Burian, Hoferek, Sýkor – Kráčalík, Chludil, Frömel, Laciga, Tomeček, Jakeš, Lavička, Mojžíš, Ramert.
HC Plzeň 1929 Prchlík (Vondraš) – Špaček, Jiříček, Páník, Jánský, Kanta, Jasečko, Hodinář – Kaiser, Korčák, Hauser, D. Soukup, Matoušek, Marcel, Václavík, Dáňa, Beránek, Kupčo, Šiler, Dvořák, M. Soukup.
HC Plzeň 1929HC Plzeň 1929
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Mladí indiáni vyrazili na dvoudenní turnaj do Zlína, kde sehrají hned čtyři utkání. To první z nich bylo proti domácímu výběru a zkraje duelu se museli bránit v oslabení. Situaci však ustáli a při hře v pěti naopak sami udeřili. Hamrla neudržel předchozí tvrdou ránu a s bleskurychlou dorážkou přispěchal Sebastián Jasečko. Navýšit náskok mohl Soukup, před poloodkrytou svatyní Beranů však netrefil černý nesmysl ideálně. Oba celky si poté vyzkoušely hru ve čtyřech, ta změnu stavu nepřinesla. Když se již blížil závěr první třetiny, ty mají na turnaji jen patnáct minut, dostali domácí výhodu přesilovky. Jenže ihned po buly vyrazili Západočeši na zteč a po zmatku v brankovišti soupeře zametl puk do sítě Lubomír Kupčo.

Jak předchozí část skončila, tak nadcházejí začala – tedy brankou. Radovali se žlutomodří, když ještě v téže početní výhodě našteloval svůj kanón Filip Šindelka. Laciga měl na holi dokonce srovnání, když prchl hostující obraně. Položil si Prchlíka, ale nedokázal touš zvednout. Zlín se však přeci jenom dočkal. Matěj Mojžíš zamířil na pravém kruhu ideálně nad lapačku brankáře indiánů. Jenže Plzeň se nezalekla. Marcel zpoza branky před ní oslovil Dominika Soukupa, jenž zavěsil přesně pod břevno. Hra se poté trochu zklidnila, přesto aktivněji působili na ledě modrobílí. Ti se také dočkali odměny opět v závěru periody. Před Hamrlou vznikla valná hromada, ve které se nejlépe zorientoval Marek Soukup.

V úvodu poslední patnáctiminutovky nejprve hosté úspěšně čelili soupeři ve čtyřech, ve stejném počtu pak po vzájemném vyloučení proti sobě hrála obě mužstva. Skóre se měnilo ale až ve standardním počtu hráčů na ledě. To když od zadního mantinelu oslovil Dominik Soukup Josefa Daňu, jenž přehodil muže s maskou Zlína. Definitivní pojistku přidal pro své barvy Marek Soukup a na vítězi střetnutí již nic nezměnilo ani snížení Šimona Frömela v přesilové hře. Oba celky si navrch ještě střihly prodloužení, ve kterém se branky diváci nedočkali. V nájezdech naopak uspěli čtyři střelci, z domácího tábora tři.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "V první třetině jsme soupeře výrazně přehráli, ale opět neproměňovali šance. Do druhé jsme nastoupili špatně, bez pohybu, bez pokory, přehrávali jsme situace, přetahovali střídáni.... Poté soupeř z minima vytěžil maximum a ze dvou střel vyrovnal. Třetí část jsme, po důraznější domluvě, opět zlepšili a zaslouženě vyhráli. Půl zápasu jsme se ale zbytečně tahali. Musíme jednoznačně zjednodušit hru a zrychlit jí včasnou přihrávkou."