Skvělé! Dorost na turnaji ve Zlíně ovládl i druhý zápas!

Plzeň - Dorostenci na Zlín Cupu 2018 ovládli i druhé střetnutí, když po domácím celku skolili i Havířov.

T2, so 18.8.2018, Zlín Cup 2018
AZ Residomo Havířov - HC Plzeň 1929
2:7
1:1, 1:3, 0:3
Branky a nahrávky: 8. Horvat (Bárta), 29. Horvat – 15. Jasečko (Václavík, Dáňa), 20. Soukup (Špaček), 22. Kupčo (Marcel, Soukup), 25. Korčák (Hauser), 35. Soukup (Jasečko), 44. Dáňa (Václavík), 44. Korčák (Dvořák). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:7.
Rozhodčí: Čech – Blažek, Škach
Vyloučení 4:2
Využití 0:2
V oslabení 0:0
AZ Residomo Havířov Nowak (Zlatnický) – Kubíček, Křivohlávek, Wlodara, Kremnický, Bílek, Spurný, Kalina, Vaněčková – Szturc, Horvat, Moškoř, Pavlačka, Vojkuvka, P. Kusak, Bárta, Becher, M. Kusak, Kolat, Fluksa, Mikula
HC Plzeň 1929 Vondraš (Prchlík) – Špaček, Jiříček, Páník, Jánský, Kanta, Jasečko, Hodinář – Kaiser, Korčák, Hauser, D. Soukup, Matoušek, Marcel, Václavík, Dáňa, Beránek, Kupčo, Šiler, Dvořák, M. Soukup.
HC Plzeň 1929HC Plzeň 1929
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Úvod utkání patřil přečíslení Plzně, které ovšem bravurně betonem zastavil Nowak. Následně tvrdě pálil Marcel, jen těsně ale minul pravou tyč. A tak udeřilo na druhé straně. Havířov po buly v obranném pásmu rychle vyrazil na zteč a následně tvrdě zavěsil Kevin Horvat. Indiánům se naopak nedařilo i nadále střelecky, modrobílí nevyužili ani samostatný únik. Nepomohla ani početní výhoda, Západočeši tak vyrovnali až šestnáct vteřin před úvodní sirénou. Sebastián Jasečko vypálil z pravého kruhu a trefil přesně k tyči. O přestávce tak oba celky měly k výhře stejně daleko i blízko.

Prostřední dějství začalo tam, kde předchozí skončilo, tedy brankou Plzně. Dominik Soukup si sjel na modrou za obranu Havířova a svůj únik zakončil přesnou střelou mezi betony gólmana. Vzápětí navíc indiáni pláchli do trháku, když v přesilové hře zakončil povedenou kombinaci prakticky do prázdné Lubomír Kupčo. Jeho spoluhráči navíc brzy přidali čtvrtou trefu. Hauser zpoza branky oslovil před ní Matěje Korčáka, který i v pádu dokázal rozvlnit síť. Jiskřičku naděje pro AZ vykřesal před druhou pauzou opět Kevin Horvat. Hbitý útočník uzmul nepovedenou rozehru Vondraše a ulidil touš do odryté klece.

Po deseti vteřinách hry poslední části se před Nowaka proháčkoval Marcel, muž s maskou Havířova puk vyrazil do rohu. Plzeň se ale i tak brzy dočkala, když příhru Jasečka mezi kruhy využil Marek Soukup. Šestá trefa hostí uznána nebyla, sudí signalizoval kontakt útočníka s brankářem. V přesilové hře to ale již modrobílým vyšlo, když Josef Daňa na brankovišti přetlačil beton gólmana. Nakonec bylo gólů v brance Havířova jako trpaslíků, když na sedm dva upravil výsledek z předbrankového prostoru Matěj Korčák. Oba celky si navrch ještě střihly prodloužení, které také ovládla Plzeň díky trefě Davida Jiříčka, jenž obkroužil branku a rychle zasunul puk za čáru.

Zítra čeká modrobílé duel s taktéž neporaženým Mountfieldem a také Kometou Brno.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Zlepšili jsme nedostatky z prvního zápasu, ještě to ale zdaleka není podle našich představ. Hráli jsme, na rozdíl od úvodního duelu, již pouze na tři formace, dostali tím tempo do střídaní i hry samotné. Zítřejší utkání chceme opět výkon posunout dál a postupně se dostávat na standard ve všech směrech."

Aktuálně na webu

VTM U12

Krajský výběr ročníku 2007 hostí turnaj v Třemošné!

Pozvánka na zápasy mládežníků

Junioři hrají hned třikrát doma, již v úterý proti Salcburku!

DTS 8.třídy - 5.část

Dlouhodobá turnajová soutěž osmáků ukončila základní část

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
EC Red Bull Salzburg