SLA - PLZ 4:1 - Indiáni Pražany neskalpovali

Plzeň - Modrobílí mají za sebou již třetí přípravný duel. Podruhé však museli okusit hořkost porážky, když jediným úspěšným střelcem byl Pavel Kašpařík, naopak domácí se prosadili hned čtyřikrát.

přát., po 4.8.2014, ZS Eden
Slavia - Plzeň
4:1
2:1, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 3. Sklenář (Stloukal), 19. J. Doležal (Čermák, Krejčí), 27. Krejčí (Čermák, J. Doležal), 39. Heřman – 4. Kašpařík (Balej). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Slavia Svoboda (D. Novák) – J. Novák, Barák, Holub, Krejčí, Chalupa, A. Růžička, Knot – Sklenář, Vas, Stloukal – J. Doležal, Lelkeš, Čermák – Vrdlovec, Heřman, Biezais – Tomek
Plzeň Machovský (Mensator) – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Boháč, Ferenc, Moravčík – Lev, Simon, Beran – Schleiss, Kašpařík, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Dvořák – Přikryl
PlzeňPlzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Na obou týmech bylo od prvních minut znát, jak jim zápasové tempo chybělo. Oba soupeři na sebe vlétli, a přestože byli diváci svědky mnoha nepřesností, velmi brzy se dočkali také prvního gólu. Postaral se o něj Jakub Sklenář, jenž zužitkoval perfektní Stloukalovu nabídku a z prostoru mezi kruhy zamířil přesně mezi Machovcovy betony.

Domácím radost ale nevydržela dlouho, protože po necelé minutě svítil na tabuli opět vyrovnaný stav. Proti Balejově tvrdé střele ještě vytáhl Svoboda výborný zákrok, dorážejícího Pavla Kašpaříka už ale vleže vychytat nedokázal.

Ve zbytku úvodní části jsme sledovali vyrovnaný hokej a zdálo se, že se za nerozhodného stavu půjde i do kabin. Minutu před koncem ale dokázal šikovnou tečí využít početní převahu Jiří Doležal a po prvním dějství byli přece jenom spokojení Pražané.

Další přesilovku měli sešívaní k dispozici hned zkraje druhé třetiny, tentokrát ji však nezužitkovali. Vzápětí mohlo udeřit na druhé straně, ovšem Beran mířil z bezprostřední blízkosti jen dobře postaveného Svobody.

Počtvrté se skóre měnilo ve 27. minutě. To si vyměnil kotouč Miroslav Čermák a Daniel Krejčí a druhý jmenovaný ho následně střelou po ledě poslal z mezikruží až za Machovcova záda. Hned vzápětí přidali Západočeši na důrazu a vybojovali přesilovou hru, kterou ovšem nevyužili.

S postupem času se Plzeňští tlačili za kontaktní brankou, vytvořili si řadu dobrých možností, těsně před druhou sirénou ovšem opět kapitulovali. Domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho, které zakončil přesnou ranou do horních pater branky Jan Heřman a slávisté tak po čtyřiceti minutách vedli o tři branky.

V úvodu třetí části hráli Západočeši dvojnásobnou přesilovku, Svoboda se ale blýskl hned několika dobrými zákroky a domácí tak oslabení přečkali bez úhony. Ve zbytku utkání se indiáni nadechovali k náporu, pevná slávistická defenziva je ale do mnoha vážnějších příležitostí nepustila. Nejblíže gólu byli Plzeňští po Schleissově teči, ta totiž skončila na horní tyčce.

Stav se ale nezměnil a z prvního přípravného duelu si tak červenobílí odnášejí vítězství nad Plzní v poměru 4:1.


Související články

Indiáni vyrážejí do Edenu!

Preview

V dalších zápasech se musíme zlepšit, má jasno Petr Kadlec

Ohlasy

Aktuálně na webu

Preview přátelský duel

Opět do boje! Indiáni se představí na Kladně!

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka se v Salzburgu zúčastní Turnaje čtyř!

Spolupráce s Akademiky Plzeň

HC Škoda Plzeň a Akademici Plzeň podepsali memorandum o spolupráci

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky