Malát střelecky explodoval a zařídil mladšímu dorostu vítězství v Letňanech!

Čtyři branky plzeňského útočníka Sebastiána Maláta nasměrovaly mladší dorost indiánů k vítězství na ledě pražských Letňan. Pěti kanadskými body se blýskl i Radek Mužík, jenž připravil všechny branky plzeňskému střelci. Letci sice dokázaly na začátku zápasu ještě reagovat na trefu Mužíka, ale poté již řádil pouze mladí Plzeňané.

9A, čt 12.1.2017
Letci Letňany - Plzeň
1:5
1:3, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Pětník, Krutil) – 5. Mužík (Malát, Slanina), 12. Malát (Mužík), 20. Malát (Mužík, Slanina), 36. Malát (Mužík), 50. Malát (Mužík). Rozhodčí: Jan Knapík – Adam Kurtin, Daniel Müller. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 25:48. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
Letci Letňany Zoluděv (Zeithaml) – Kurtil, Klatt, Riley, Zedek, M. Pinkas, Krchňák – Václavík, Adamec, Zrcek, Tzovairis, Hlaváč, Pětník, Bespalčenko, Vlček, Vrba, T. Pinkas.
Plzeň Pilc (Maličkay) – Hamšík, Pánek, Váchal, Rybáček, Kaiser, Malák, Kremláček, Kovařík – Kvasnička, Slanina, Vágner, Princl, De Sousa, Kolář, Balín, Malát, Lang, Kuchárik, Soukup, Mužík.

Komentář

Mladí indiáni od prvních minut zápasu dokazovali, kdo mít v duelu navrch, a brzy se ujali vedení, když se pěknou střelou prosadil Radek Mužík. Letňany se ale překvapivě brzy dočkaly srovnání poté, co udeřily v přesilové hře, v níž se prosadil svižnou střelou Jan Hlaváč. Západočeši byli nadále ovšem aktivnější a vzali si vedení zpátky. Radek Mužík nastartoval po pravé straně do brejku Sebastiána Maláta, který se prosadil pokusem mířící na zadní tyč.

Ještě veseleji bylo na hostující straně před odchodem do kabin. Sebastián Malát si před brankou položil gólmana soupeře a poté bez problémů zavěsil. Dostat Pražany zpátky na dostřel mohl po změně stran Bespalčenko, jehož ale únik útočníka Letňan zneškodnil bravurním zákrokem. Domácí i následně ještě dvakrát zajímavě zahrozili, další gól přesto padl do jejich sítě. Radek Mužík do třetice přichystal kotouč Sebastiánu Malátovi, který měl z ideální pozice již jednoduchou práci, a mohl slavit hattrick.

Po druhé přestávce Plzeň v klidu udržovala své bezpečné vedení a navrch ještě přidala pátou branku, kterou nevstřelil ze samostatného úniku nikdo jiný než útočník Sebastián Malát, jemuž znovu naservíroval puk Radek Mužík. Poté sice ještě Martin Lang orazítkoval tvrdou ránou tyčku domácí svatyně a zajímavou šanci měl i právě nahrávač Mužík, který si ale vylámala zuby na brankáři Zoluděvovi. Mrzet ho to nicméně nemuselo, protože všechny body šly do Plzně.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929) Odehráli jsme zápas proti disciplinovanému soupeři, který byl hodně zaměřený na defenzivní činnost. Těžce jsme se proto k nim prokousávali, ale přesto jsme odehráli hodně slušné utkání. Dávali jsme branky po hezkých kombinacích a postupně odskočili až na konečný rozdíl. Zaslouženě jsme vyhráli.

Aktuálně na webu

Změny v extralize

Extraliga vítá zpět Kladno, opouští ji Chomutov!

Medailová historie

Plzeň vybojovala pátou medaili za posledních sedm let! Celkově se sbírka zakulatila na deset!

Rozloučení se sezónou

​Rozloučení indiánů s fanoušky proběhlo ve velkém stylu!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky