MUN – PLZ 1:7 – Indiáni smetli německého mistra a berou ve Svatém Mořici cenný bronz!

Plzeň – Skvěle se naladili Západočeši na cestu domů z turnaje ze Švýcarska, když si ve velkém stylu poradili s dvojnásobným mistrem Německa z posledních dvou let.

T2, so 17.2.2018, The Rink of Saints
EHC Mnichov - Plzeň
1:7
0:1, 1:5, 0:1
Branky a nahrávky: 40. Eder (Albertshauser) - 18. D. Kindl (Indrák), 25. Schleiss, 27. D. Kindl (Jones, Kratěna), 32. Schleiss, 35. Indrák, 38. Kodýtek (Kantner, Kubalík), 58. Kodýtek (Schleiss). Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7.
Vyloučení 10:6
Využití 0:1
V oslabení 1:2
EHC Mnichov rFischbacher (32. Fiessinge) - Keith, Albertshauser, Button, Joslin, Ostling, Kettemer - Pinizotto, Jaffray (C), Matsumoto, T. Eder, Mayenschein, Postel, Daubner, Kaisler, Soramies, Flaake, Kastner, A. Eder, Schmitz.
Plzeň Král (Hylák) – J. Kindl, Kadlec (C), Jones, Kaňák, Sysel, Sklenička - Vracovský, Kantner, Chalupa, Kodýtek, Schleiss, Kubalík, Indrák, D. Kindl, Kratěna, Kracík.
PlzeňPlzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Mnichov pohrál své semifinále s Klotenemm 1:3, indiáni s dalším švýcarským týmem – Luganem, zase 0:5. Obě mužstva se tak hodlala porvat o cenný bronz a tempo bylo v první části vysoké. Přestože šancí na obou stranách nebyl zrovna málo, střelecký zápis nese jediné jméno – Denis Kindl – který využil početní výhodu ranou od modré.

Co nepřinesla úvodní perioda, to bohatě vynahradila ta následující. Nejprve Kodýtek vyzval v situaci dva na jednoho ke skórování Jana Schleisse, ten ještě na gólmana Mnichova nevyzrál. Mrzet ho to však příliš nemuselo. Vzápětí se totiž trhl obraně soupeře po levé straně a uspěl svižnou střelou ke vzdálenější tyči. Po chvilce navíc napřáhl na modré Jones a jeho zblokovanou střelu dopravil na místo určení Denis Kindl. Po polovině utkání se dostal za obranu úřadujícího německého mistra znovu Jan Schleiss a po kličce do bekhendu navýšil již na 4:0 pro své barvy. Poté předvedl doslova one man show Miroslav Indrák. Nejprve ve středním pásmu dvěma soupeřům vypíchl kotouč, pak se efektní stahovačkou zbavil obránce a následně bekhendem zasunul černý nesmysl mezi betony. Kanára vsítil Petr Kodýtek, jenž si u pravé tyče počkal v přesilové hře na příhru zpoza branky od Kantnera. Do druhé sirény se ještě německý tým dočkal čestného úspěchu, když se po nepřehledné situaci na brankovišti radoval z branky Andreas Eder.

Poslední část již příliš vzruchu nepřinesla a stejně jako úvodní dvacetiminutovka, zaujala pouze jednou brankou. Tu vsítil opět Petr Kodýtek a po spoluhráči Schleissovi se tak stal druhým dvougólovým střelcem večera. Více se toho ale již do střeleckého zápisu nevešlo a indiáni tak ve Svatém Mořici vybojovali cenný bronz. Navíc vrátili Mnichovu prohru 2:7 ze srpna roku 2010.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): “Začali jsme trochu vlažněji, hrálo se hodně nahoru – dolů. V průběhu úvodní části se ale naše hra začala zlepšovat, měli jsme lepší pohyb, byli jsme častěji u puku. Ve druhé třetině, kdy jsme nabádali útočníky, aby se svými šancemi lépe nakládali, se nám konečně podařilo prolomit střelecké prokletí, napadalo nám to tam, byly to hezké góly. Předvedli jsme kvalitní hokej.“

Související články

V zápase o bronz se ve Svatém Mořici indiáni postaví Mnichovu!

Preview

Petr Kodýtek #88: Hattrick mě nemrzí, hlavní je výhra!

Ohlasy

Aktuálně na webu

DTS 7.třídy - preview

Sedmáky čeká první kolo Dlouhodobé turnajové soutěže!

Preview přátelský duel

Přípravné období končí, Plzeň míří do Klatov!

Z9: LIB - PLZ 4:5

Deváťáci dobyli Podještědí!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Klatovy
HC Škoda Plzeň
×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Škoda Plzeň
Bílí Tygři Liberec