Junioři smazali na Kladně dvoubrankové manko, padli v nájezdech

Plzeň - Stejně jako dorost doma i junioři dnes vyrazili do boje proti kladenským Rytířům. Avšak na jejich led.

Příp., út 6.8.2019, ČEZ stadion
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň
4:3sn
1:1, 2:0, 0:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 11. Hašk (Šimek), 24. Urban (Chrenka), 25. Staněk (Šimek), roz. nájezd Bernat - 9. Šuhaj, 45. Říha (Kopic), 46. Šuhaj (Pánek). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Vyloučení 6:4
Využití 1:1
Střely na branku 32:33
Diváci 50
Rytíři Kladno Novotný (Burda) - Robovský, Zderadička, Ticháček, Zíka, Šmatlák, Staněk - Čermák, Hašek, Bernat, Chrenka, Sojka, Klíma, Urban, Kraus, Kuzďas, Ladman, Rendla, Šimek.
HC Škoda Plzeň Pilc (Micka) - Pánek, Jiříček, Moravec, Staněk, Kovářík, Vajner, Říha - Rohla, Tůma, Kopic, Slanina, Kvasnička, Soukup, Kolář, Kuchárik, Karbulka, Marcel.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Již ke svému čtvrtém letošnímu duelu nastoupili plzeňští junioři, podruhé se vydali mimo své mantinely. Na úvod přípravy padli těsně 2:3 v Karlových Varech, Energii ale doma v odvetě skolili 5:2 a včera přehráli i švédské Vikingy 2:0.  

A lépe začali i dnes, přestože nevyužili brzké domácí vyloučení. Při hře v pěti na obou stranách ale již střelecký výčet zápasu načal v deváté minutě Vojtěch Šuhaj.  Domácí se ale nezalekli a přistrčení Filipa Šimka využil ke srovnání Petr Hašek. Dokonat obrat mohli v přesilové hře Rytíři po chvilce, ale změna stavu již v této části nenastala.

Zkraje prostřední části ale již ano. To pasu Samuela Chrenky využil Tomáš Urban. Následně navíc indiáni museli do čtyř, čehož již po necelé minutě využil k navýšení náskoku Filip Staněk. Další oslabení již Západočeši ustáli, sami ale nevyužili tři tresty soupeře. O vyrovnání se tak museli pokusit až v závěrečné dvacetiminutovce. 

A to se také povedlo. Ale nepředbíhejme. A situace to byla podobná jako u domácích v předcházející periodě. Nejprve na 2:3 snížil Štěpán Říha, aby po chvilce Kladno muselo do čtyř a druhý rychlý gól přidal Vojtěch Šuhaj. Další přesilová hra již ani jednomu z celků k vítězství nepomohla, na řadu tak musely samostatné nájezdy. V těch hosté zcela selhali, domácí ze čtyř proměnili tři a jako vítězný se zapsal ten Tomáše Bernata.

Indiáni nyní mají zápasové volno až do příštího úterý, kdy v repríze loňského semifinále vyzvou před vlastním publikem pražskou Spartu. 


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dnešním střetnutím jsme zakončili šňůru tří zápasů ve čtyřech dnech a jsem rád, že jsme to fyzicky ustáli bez problémů. Naopak dnes jsme ve třetí periodě srovnali dvougólovou ztrátu. Duel nám jasně ukázal, na čem musíme zapracovat. Jednoznačně to je koncovka, šancí jsme měli spoustu, ale zatím je neproměňujeme. Zápas to byl nahoru - dolů, mělo to tempo a rychlost. Nájezdy jsme nezvládli, nedali jsme ani jeden ze čtyř, naopak třikrát ze jsme inkasovali."

Aktuálně na webu

Ohlasy 38. kolo

Naše venkovní výkony nebyly dobré, musíme se zlepšit, prohlásil Matyáš Kantner

KOM - PLZ 5:2

KOM - PLZ 5:2 - Z venkovního tripu se Plzeň vrací bez bodu

Z5: KLT- PLZ 1:13

Páťáci se v Klatovech prezentovali šťastnou třináctkou!