Junioři se dnes představili v Salzburgu, z utkání si vezou všechny body!

Plzeň - Mladí indiáni dnes v rámci turnaje O Pohár DHL zavítali na led netradičního soupeře, vydali se totiž do Rakouska.

13., pá 25.10.2019, LOGSPEED CZ Aréna
EC Red Bull Salzburg - HC Škoda Plzeň
0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 31. Princl (Kremláček, Tůma), 32. Princl (Kremláček), 57. Malát (Princl).
Průběh utkání: 0:0, 0:3.
Rozhodčí: Walluschnig – Seewald, Wimmler
Vyloučení 8:10
Využití 0:2
Střely na branku 26:33
Diváci 25
Vyšší tresty Szuber (SAL) 10 min. - Čermák (PLZ) 5+DKU
EC Red Bull Salzburg Kolarz (Resl) – Obu, Schwaiger, Necesany, Szuber, Wimmer, Ettwein, Reich – Cimmerman, Hänelt, Lutz, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Hefke, Rattensberger, Bjerrum, Müller
HC Škoda Plzeň Pícl (Micka) – Pánek, Staněk, Vajner, Kremláček, Kovařík, Malák – Marcel, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Čermák, Kolář, Tůma, Malát, Ženíšek, Princl

Komentář

Oba soupeři se před dnešním duelem pohybovali v opačných vodách. Indiáni měli na šesté pozici před sebou pouze pět celků a na čelo ztráceli pouhé čtyři body, Salzburg byl dvanáctý a pod sebou měl již jen sedm mužstev. Rozdíl byl ale mezi dnešními soky pouhé čtyři body.

A po první třetině měla mužstva shodně k vítězství blízko i daleko, branku totiž diváci neviděli. A to i přesto, že na trestnou lavici putovalo hned osm hráčů. Pětkrát museli za katr hosté, do praxe se tak uvedla i hra ve čtyřech či zkrácená dvojitá oslabení.    

I prostřední část byla prošpikovaná hrou ve čtyřech, ale i ve třech, čehož v polovině střetnutí indiáni využili. Kremláček po rychlém ťukesu přenesl z levého na pravý kruh, odkud z první pod víko zakončil Marek Princl. Za sedmatřicet vteřin navíc stejná dvojička udeřila podruhé. Tentokrát plzeňská pětadvacítka zatáhla kotouč po levé straně a uspěla střelou po ledě. Navíc modrobílí před druhou sirénou ustáli oslabení a mohli se tak radovat z pohodlného vedení. 

Další dvě hry ve čtyřech museli Západočeši zvládnout v úvodu třetí periody, ale vedli si bezchybně. Nakonec sami přidal pojišťovací gól. Princl se tentokrát změnil v nahravače, přes obránce předložil z pravé strany k levé tyči Sebastiánu Malátovi, jemuž stačilo trefit poloodkrytou svatyni Salzburgu. Závěr zápasu odehráli modrobílí ve čtyřech, na stavu utkání to ale již nic nezměnilo. Plzeň si tak domů veze cenné tři body a je již čtvrtá, pouze jedno vítězství za vedoucími Pardubicemi.    


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Zápas byl ovlivněn spoustou vyloučených na obou stranách, ale nebylo to ani tak zákeřnou hrou, jako úzkostlivým posuzováním situací rozhodčími. Téměř se dnes nehrálo pět na pět, a tak logicky rozhodly naše dvě proměněné přesilovky a ubráněná oslabení. Jsme také rádi za nulu vzadu, brankáři nás v posledních zápasech drží výbornými výkony."

Aktuálně na webu

Z8: PLZ - KRM 14:0

Osmáci s čistým štítem přejeli Krumlov!

Z6: PLZ - KRM 10:1

Šesťáci čepovali poctivou desítku!

DOR: PZK - PLZ 0:1

Dorost fotbalovým výsledkem porazil PZ Kladno a vrací se zpět na čelo extraligy!

×
Odehrané v 13:00 | Jun.
HC Vítkovice Ridera
HC Škoda Plzeň
×
Odehrané v 15:55 | Dor.
PZ Kladno
HC Škoda Plzeň