Junioři porazili švédské Vikingy!

Plzeň - Ve třetím přípravném zápase si mohli plzeňští junioři vyzkoušet zahraničního soupeře, do Home Monitoring Arény zavítal juniorský švédský celek Lidingö Vikings. Mladé pušky si po dvou dnech opět připsaly na domácím ledě vítězství, po Karlových Varech skolily Vikingy 2:0.

Příp., po 5.8.2019, Home Monitoring Aréna
HC Škoda Plzeň - Lidingo Vikings HC
2:0
1:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Vajner (Adamec), 60. Slanina (Marcel)

Průběh utkání: 0:0, 2:0

Rozhodčí: Jan Hucl – Jaroslav Hřebík, Lukáš Matys
Vyloučení 3:2
Využití 0:0
V oslabení 0:0
HC Škoda Plzeň Pícl (Pilc) – Pánek, Jiříček, Moravec, Vajner, Kovařík, Špaček, Říha – Ženíšek, Adamec, Slanina, Kopic, Hollar, Marcel, Soukup, Dáňa, Kuchárik, Kvasnička
Lidingo Vikings HC Němeček – Murna, Hamšík, Nedelka, Tun, Altricher, Petersen, Bruden, Sindelek, Jergen, Backmann, Neslund, Hedman, Zajíček, Melin, Wallin, Karlsson, Sandeljard
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Utkání začalo velmi opatrně, přesto byli plzeňští v prvních minutách lepším celkem. Ve čtvrté minutě byla jejich snaha oceněna první brankou. Václav Adamec našel na modré čáře volného Stanislava Vajnera, který dělovkou otevřel skóre utkání. Vzápětí ovšem fauloval domácí Hollar a tak velkou šanci ke srovnání dostali hosté. Vikingové početní výhodu nesehráli vůbec špatně, jenomže všechny jejich pokusy skončili u brankáře Pícla, který puk za svá záda nepustil. V polovině první periody se probil po levém mantinelu do pásma Melin, jeho tvrdou ránu vyrazil plzeňský brankář ramenem. Na druhé straně pálil nebezpečně Jiříček, ale hostujícímu brankáři pomohla obrana. Poté to byl spíše jeden velký boj. Před odchodem do šaten se mohlo dvakrát měnit skóre. Nejprve mohl přidat druhou branku Jan Slanina, ale na gólmana Němečka si nepřišel, ten zasáhl lapačkou. Z rychlého protiútoku jel sám na Pícla Simon Murna, ale bekhendovou kličkou brankáře nepřekonal.

Druhou periodu zahájil hezkou akcí opět Slanina, ten se vyhnul dvou bránicím hráčům, ale na brankáře už si nepřišel. Poté mohli odpovědět hosté z druhé přesilové hry, ale Neslund trefil jen tyč. Po jejím skončení se dral do zakončení Adamec, ale těsně před brankářem už neměl na kličku moc místa. Další domácí akce šla přes Marcela, ten ovšem dělovkou těsně minul pravou tyč. Stejný hráč zakončil i o chvíli později, ale po přihrávce Dáni trefil jen připraveného gólmana. Ke konci třetiny si konečně mohla vyzkoušet početní výhodu i domácí Škodovka, ale vedla si podobně jak hosté. Nebezpečná byla rána Pánka, kterou Němeček vůbec neviděl, k jeho štěstěně ale skončila v jeho výstroji.

Poslední dějství začalo z obou stran nervózně. Za každou cenu nikdo nechtěl udělat chybu a také hra podle toho první minuty vypadala. Neuspěl ani agilní Jan Slanina, který se snažil nadvakrát dotlačit černou gumu do sítě, ale úspěšný nebyl. Z další šance pálil zápěstím obránce Pánek, ale brankář Vikingů měl čistý výhled a ránu kryl v lapačce. Ve 48. minutě přišla velká šance na srovnání, Melin se objevil zcela sám před brankářem, puk se snažil dostat pod horní tyčku, ale kotouč nakonec branku přeletěl. Následně Plzně přečkala i třetí oslabení. Krátce za polovinou třetí třetiny obdržel Filip Kovařík přihrávku od Jiříčka, ale z osy hřiště napálil puk jen do výstroje brankáře Němečka. Čtyři minuty před koncem Josef Dáňa jemně tečnul puk před brankou, ovšem dalším skvělým zákrokem se zaskvěl hostující gólman. V závěru utkání to hosté zkusili v šesti hráčích, ale jejich snaha úspěšná nebyla. Naopak jednu vteřinu před koncem zakončil Jan Slanina domácí akci střelou do prázdné brány.

Ohlasy trenérů

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "Syrový zápas z plné zátěže, stále trénujeme dvoufázově, činky plus suchá příprava, takže podle toho utkání vypadalo. Ceníme si toho, že kluci vyhráli, ale hlavně jsme rádi, že jsme si vyzkoušeli jiného, zahraničního soupeře."

Otakar Vejvoda (HC Lidingö Vikings): "Plzeň byla víceméně lepším celkem po celý zápas. Já jsem byl překvapený, že jsme s Plzní celý zápas drželi krok. Kluci jsou pátý den na ledě, tak to byl dnes takový nesynchronizovaný výkon z naší strany. Zatím jsme nehráli takový hokej, který bych já chtěl hrát, ale kluci bojovali, tak je musím pochválit."