Dorost zakončil šestizápasovou venkovní šňůru na Slavii porážkou

Plzeň - Šesté. Tolikáté utkání odehráli mladí indiáni v řadě mimo své prérie. Na předešlých pět výher dnes navázali duelem v našem hlavním městě.

17., so 2.3.2019
Slavia - Plzeň
5:3
1:0, 2:2, 2:1 - N 0:1
Branky a nahrávky: 13. Vymětal (Greguss), 25. Greguss (Jokl, Dráb), 30. Altrichter (Čech, Malinek), 50. Malínek (Čech, Hrdlička), 59. Rulc (Pittr) – 221. Šiler (Hauser, Houdek), 32. Jiříček (Soukup, Šiler), 46. Korčák (Soukup, Hauser), 65. Holý (Korčák) Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3
Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš
Vyloučení 7:6
Využití 2:3
Střely na branku 28:38
Diváci 99
Slavia Pittr (Janura) – Dráb, Čech, Srdínko, Hrdlička, Palát, Kluch – Jokl, Malínek, Greguss, Altrichter, Slavíček, Hofmann, Vlasák, Rulc, Hamršmíd, Vymětal
Plzeň Bočan (Vondraš) – Jánský, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník, Houdek – Hauser, Soukup D., Korčák, Dvořák, Dáňa, Soukup M., Holý, Václavík, Šiler, Kupčo

Komentář

Duel načali indiáni velkou šancí Holého, který se zjevil před Pittrem, ale ten místo pod betonem nenechal. To Slavia ihned udeřila, avšak pomohla jí chyba sudích, kteří neodpískali jasně viditelný ofsajd. Toho využil Matěj Vymětal, který se dostal až před plzeňskou svatyni a zavěsil pod břevno. Modrobílí byli aktivnějším celkem, k vyrovnání jim však nepomohla ani přesilová hra. Udeřit tak mohli znovu domácí, přečíslení dvou na jednoho však Hofmann se Srdínkem nedotáhli. Nevedlo se ani schovanou stelou přes obránce Šilerovi, ani Holému z mezikruží po příhře zpoza branky. Slávisté tak první tetinu opanovali fotbalovým skórem.

Prostřední periodu načal Jakub Šiler, jehož umístěná rána skončila až v síti. Sešívaní odpověděli vzápětí, když po rychlém přechodu do útočného pásma zavěsil z mezikruží Samuel Greguss. Do trháku se domácí dostali v početní výhodě, na jejímž konci tečoval ránu od modré Čecha Jakub Altrichter. Západočeši ale odpověděli stejnou mincí, faul soupeře potrestal dělovkou od modré David Jiříček. Plzeň následně ustála dvě oslabení, drama tak mohlo pokrčovat v poslední dvacetiminutovce.

Poslední část navázala na využívání přesilových her své předchůdkyně. Marek Soukup oslovil Matěje Korčáka mezi kruhy a puk zastavila až síť. Pražané rovněž potrestali čtyři Plzeňany, když Čechovu pobídku využil Vojtěch Malínek. Stejný hráč po chvilce zakončoval po zmatcích na brankovišti, ale mířil až příliš přesně, do tyče. Po chvilce Greguss orazítkoval břevno. Poté Slavíček našel před Bočanem Paláta, plzeňský gólman se ale vytál. Stejně jako na druhé straně Pitter, který zneškodnil nebezpečné pokusy Dáni a Holého. V závěru při power-play mohl srovnat Šiler, jehož dorážka ale skončila jen na betonu a následně touš zametl do opuštěné klece Šimo Rulc. Modrobílí se dočkali alespoň bonusového bodu z nadstavby, který dělovkou o břevno vystřelil Jakub Holý.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dnes to byl od nás špatný zápas. Byly tam ale dva momenty, které dost ovlivnily průběh a nakonec i výsledek. První byl neregulérní gól Slavie na 1:0, který padl snad z dvoumetrového ofsajdu. Do té doby jsme byli jasně lepší, soupeře do ničeho nepustili, ale stalo se. Rozhodčí se nám sice omluvili, ale gól platil. Nás to dostalo dolů, ale i s tím musíme umět pracovat. No a pak druhý moment, respektive dva stejné. Vždy, když jsme se zvedali, měli už utkaní pod kontrolou a zaslouženě dali kontaktní góly, jsme vždy udělali stupidní faul, který Slávisté potrestali a odskočili nám. Dnes jsem bohužel z týmu opět po delší době cítil příliš velké ego. Kluci si totiž přijeli posbírat kanadské body pro sebe a ne pro body do tabulky pro tým. Oproti minulým zápasům jsme dnes přivezli ze 17 hráčů polovinu turistů a egoistů. Musí pracovat všichni, pak budeme vyhrávat."

Aktuálně na webu

PCE - PLZ 3:1

PCE - PLZ 3:1 - Jeden přesně mířený šíp na vítězství nestačil

DTS U15 - 5. kolo

Deváťáci postupují na finálový turnaj v rámci Dlouhodobé Turnajové Soutěže!

Podpis smlouvy

Slavnostní podpis dotační smlouvy s Nadačním fondem Regionální plzeňské hokejové akademie

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Škoda Plzeň