Dorost v přípravě srazil Kladno skvělou druhou třetinou!

Plzeň - Stejně jako za dva dny A-tým, i dorost indiánů si na svůj led pozval k přípravnému střetnutí kladenské Rytíře.

Příp., út 6.8.2019, 15:00, LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno
8:5
1:1, 4:0, 3:4

Branky a nahrávky: 2. Holý (N. Schindler, M. Soukup), 21. Šiler (Bartakovič), 28. Matoušek (Dvořák), 34. Šiler (Bartakovič), 38. Bartakovič (Šiler), 51. Holý (N. Schindler), 53. Kreuzman (Kaiser, Kanta), 56. Holý (Kanta) – 13. Sýkora (Hurta), 45. Šapovaliv, 49. Šapovaliv (Ullrych), 53. Redlich (Malý), 59. Redlich (Sýkora). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4, 8:4, 8:5.

Vyloučení 2:4
Využití 2:0
V oslabení 0:1
HC Škoda Plzeň Lokajíček (34. Vondraš) – Houdek, Hodinář, Kanta, Jánský, Dolhý, S. Schindler, Korčák – Plecitý, Dvořák, Hauser, Šiler, Pešek, Soukup, Bartakovič, Holý, Kaiser, N. Schindler, Matoušek, Steinbrucker, Kreuzman.
Rytíři Kladno Gabriška (34. Jaňour) – Kohlíček, Koštoval, Sýkora, Malý, Burger, Hvězda, Kouba – Šapovaliv, Ullrych, Vimmer, Hrabík, Redlich, Adam, Štěpánek, Hurta, Nedvěd.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Uktání začalo pěkně od podlahy, již po sedmi vteřinách hry museli Rytíři do čtyř. Plzeň si dlouho nemohla připravit palebnou pozici, až si nabruslil do pásma Jakub Holý, který následně z mezikruží zamířil přesně k pravé tyči. Stejný hráč mohl ze stejné pozice uděřit i po chvilce, nevyužil ale příhru od zadního mantinelu. Podobně později servíroval i Steinbrucker Dvořákovi. V největším tlaku domácích ovšem udeřili hosté. Konkrétně Lukáš Sýkora, který využil rychlého kontru svých barev. Západočeši i tak zůstali aktivnější, dokonce při vlastním oslabení zapříčinili velké zmatky v brankovišti Gabrišky Šiler a Bartakovič. V závěru třetiny rychlých protiútoků mohli využít zase hosté. Jenže Hurta v situaci dva na jednoho nepřihrál a při dokonce čtyři na jednoho vzal vše na sebe Sýkora, jehož bravurně ramenem vychytal Lokajíček.

I druhá část začala divoce. Již po šestnácti vteřinách hry dobruslil Bartakovič dlouhé nahození a naservíroval před branku, kde z první udeřil Jakub Šiler. Srovnat mohl brzy Vimmer, rána z levého kruhu nad beton ale na Lokajíčka neplatila. Neujala se ani svižná pumelice Adama mezi betony při samostatném úniku. A tak platilo otřepané: nedáš – dostaneš. Aleš Matoušek dostal mnoho prostoru mezi kruhy a zavěsil přesně pod břevno. Oba celky si po chvilce vyzkoušely i hru ve čtyřech a prostřídaly gólmany, branky ale padaly až poté. A obě byly jako přes kopírák. Pěknou ranou z první po příhře před branku se prosadili opět Jakub Šiler a Alex Bartakovič.

Do poslední části vstoupili domácí početní výhodou, ale branku soupeře příliš neohrozili. Naopak to byli hosté, kdo zadělal na drama. Rychlý výpad svých barev totiž využil Matyáš Šapovaliv. Pohodlný náskok mohl Plzni vrátit Hodinář, sám na pravém kruhu ale síť nerozvlnil. Z podobné pozice se více vedlo opět Matyáši Šapovalivovi, jenž ranou o brankovou konstrukci dotáhl Kladno Plzni na dostřel. Jenže Jakub Holý ihned po buly ve středním pásmu vlétl do útočného a zamířil přesně k pravé tyči. Gólové hody ale pokračovaly. Nejprve z ostrého úhlu zamířil mezi břevno a rameno gólmana Sebastian Redlich, vzápětí v té samé přesilovce ještě tečí na brankovišti udeřil Jaroslav Kreuzmann. Osmou trefu přidal (a hattrick tím dokonal) Jakub Holý, jenž se řítil na svatyni soupeře sám z pravé strany a zavěsil přesně pod břevno. Tečku za bláznivou třetinou udělal Sebastian Redlich, který na brankovišti dorazil Sýkorovu ránu od modré. Plzeň tak i ve svém druhém střetnutí zvítězila, po výhře nad Mountfildem nyní zlomila i Kladno.


Ohlasy trenérů

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Padlo hodně branek, na můj vkus jsme jich i dost dostali. Bylo to ale dané také tím, že jsme po dvou třetinách vedli 5:1 a do třetí to kluci trochu podcenili. Nás ale nyní hlavně zajímá systém a aby si kluci plnili věci, které po nich chceme. To bude chvilku trvat, ale já věřím, že si to sedne. Někdy v tom hokeji hledají velkou vědu, kolikrát je jednoduší řešení ale to správné. To chce čas a já věřím, že si to všechno sedne."

Aktuálně na webu

Online bitva

Dominik Frodl se ve hře NHL 20 utkal s Dominikem "CzechDominem" Humpálem!

Plzeňský deník

Plán B. Hokejová Škoda jedná o snížení platů

Dar FN Plzeň

Indiáni předali Fakultní nemocnici Plzeň 550 roušek