Dorost na turnaji v Litvínově nadělil Slavii kanára!

Plzeň - Mladí indiáni rozehráli turnaj na severu Čech na výbornou, pražské Slavii uštědřili šestigólový debakl.

T1, so 10.8.2019, ZS Ivana Hlinky, Litvínov
HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň
0:6
0:1, 0:1, 0:4

Branky a nahrávky: 14. Hauser (Šiler), 28. Václavík (Dáňa), 41. Hauser (Bartakovič, Šiler), 53. Soukup, 53. Dáňa (Soukup), 56. Bartakovič (Šiler). Průběh utkání: 0:0, 0:6.

Vyloučení 1:4
Využití 0:0
V oslabení 0:1
Diváci 98
HC Slavia Praha Volevecký (Náhončík) - Kluch (C), Hrdlička, Pospíšil, Svoboda, Kulinič, Šiba, Novák, Kondratěv, Kvasnička, Krásný, Černý, Jokl, Vlasák, Hradil.
HC Škoda Plzeň Lokajíček (Bočan) - Hodinář (A), Kanta, Jánský, Dolhý, Plecitý, Houdek, S. Schindler - Hauser (A), Bartakovič, Šiler, Dáňa (C), Soukup, Václavík, Korčák, Steinbrücker, Holý, Pešek, Kaiser, Kreuzman, Matoušek, N. Schindler.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Oba celky se potkaly i v rámci přípravy na loňskou sezónu, tehdy uspěli Pražané 3:2. V samotné extralize ale zase vládli Západočeši, kteří zvítězili hned v pěti případech ze šesti. A na úspěšnou šňůru navázali i dnes, ale nepředbíhejme.

Turnaj v Litvínově modrobílí rozehráli dobře, úvodní část ovládli fotbalově 1.0, když příhru Šilera využil Petr Hauser. Činila se ale i defenziva indiánů, která ustála hned tři oslabení a navíc právě v jednom takovém sama udeřila.

Prostřední část načala dlouhá přesilová hra Slavie, protože se Václavík těsně před první sirénou provinil netradičně hned dvěma fauly. Jenže Lokajíček se v bráně se spoluhráči činil a situaci ustál. Navíc v polovině duelu právě Tomáš Václavík vše týmu splatil, když navýšil vedení svých barev po pobídce svého kapitána Dáni.

Poslední periodu odstartovala Škodovka skvěle, již po dvaadvaceti vteřinách hry totiž pojistku na 3:0 přidal opět Petr Hauser. Co indiáni stihli za jednačtyřicet minut, následně zvládli během tří. Na celkových šest nula totiž během takto krátkého intervalu upravili Marek Soukup, Josef Dáńa a Alex Bartakovič.   

Plzeň tak bere na turnaji první tři body, o další bude bojovat ve druhém střetnutí proti domácímu výběru.     


Ohlasy trenérů

František Černý (HC Škoda Plzeň): "Odehráli jsme dobré utkání. I když Slavia měla více mladších hráčů a již jedno utkání za sebou. Ke konci se asi u nich projevila i únava, i tak se ovšem domnívám, že to byl z naší strany dobrý zápas."

Aktuálně na webu

DOR: PLZ - SLA 5:3

Dorost v těžkém utkání přetlačil pražskou Slavii!

Mikuláš

Na domácí zápas indiánů proti Kometě Brno dorazí i Mikuláš!

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítku čeká kemp před domácím MS!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Verva Litvínov
HC Škoda Plzeň