Dorost na turnaji opět nadělil soupeři půltucet!

Plzeň - Mladí indiáni si turnaj v Litvínově podmanili ve velkém stylu, po šesti kouscích Slavii totiž stejný počet branek nastříleli i domácím.

T2, so 10.8.2019, ZS Ivana Hlinky, Litvínov
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň
1:6
0:1, 0:3, 1:2

Branky a nahrávky: 42. Werner - 20. Šiler, 22.Dáňa (Václavík), 28. Hauser (Soukup), 29. Václavík (Dáňa), 48. Korčák (Steinbrücker), 52. Václavík. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

Vyloučení 3:2, navíc Hocelík (LIT) 10 min.
Využití 0:0
V oslabení 0:0
Diváci 83
HC Verva Litvínov Herkommer (Černák) - Werner, Hocelík, Kuchař, Hora, Cimrman, Kadár, Pačan, Hauptvogel, Dej, Korocker, Skuhrovec, Brouček, Vopat, Beran, Kočárek, Postl, Adamák, Špaček.
HC Škoda Plzeň Bočan (Lokajíček) - Hodinář (A), Kanta, Jánský, Dolhý, Plecitý, Houdek, S. Schindler - Hauser (A), Bartakovič, Šiler, Dáňa (C), Soukup, Václavík, Korčák, Steinbrücker, Holý, Pešek, Kaiser, Kreuzman, Matoušek, N. Schindler.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Mladí indiáni po obědě zametli 6:0 s pražskou Slavií a pokud chtěli pomýšlet na prvenství v turnaji, museli porazit i domácí výběr. A to se jim povedlo prakticky ve stejném duchu. Ale nepředbíhejme.  

Vloni se v rámci přípravy obě mužstva také potkala, radovali se z těsné výhry 4:3 hráči Vervy. Modrobílí se pomstili v extralize, když ovládli pět z celkových osmi vzájemných střetnutí. A dobře začali i dnes, když nejmenším možným rozdílem zvládli úvodní periodu. Když už se zdálo, že branka nepadne, udeřil čtyřiačtyřicet vteřin před první sirénou Jakub Šiler, který v prvním utkání dvakrát přihrával.

A jak Západočeši úvodní dvacetiminutovku skončili, tak tu druhou začali. Uběhlo pouze 78 vteřin, když kapitán Josef Dáňa navýšil náskok svých barev. Po chvilce navíc udeřila Plzeň dvěma slepenými góly během jedné minuty, svou třetí trefu na turnaji zapsal Petr Hauser a druhou zase Tomáš Václavík. V prvních dvou periodách sudí vylučovali pouze jednou, když Hocelík putoval na dvě plus deset za vražení na hrazení.

Do posledního dějství vstoupili lépe domácí, pětašedesát vteřin stačilo Adamu Wernerovi na čestných úspěch. Poslední slovo si ale již vzali opět Plzeňští, konkrétně Matěj Korčák a opět Tomáš Václavík. Indiáni tak naplnili svou turnajovou normu šesti branek a domů se vracejí s plným počtem bodů a skórem 12:1!   


Ohlasy trenérů

František Černý (HC Škoda Plzeň): "Litvínov porazil Slavii velkým rozdílem, tak jsme měli z utkání respekt, protože jsme měli pouze jednu hodinu pauzu. Kluci ale hráli zodpovědně a šance, které jsme si vytvořili, dokázali proměnit. Myslím si, že jsme po celé utkání byli lepší týmem. Byly to dnes z naší strany dva kvalitní zápasy."

Aktuálně na webu

DOR: PLZ - SLA 5:3

Dorost v těžkém utkání přetlačil pražskou Slavii!

Mikuláš

Na domácí zápas indiánů proti Kometě Brno dorazí i Mikuláš!

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítku čeká kemp před domácím MS!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Verva Litvínov
HC Škoda Plzeň