SF5: TRI - PLZ 3:2​ - Indiánům protekl mečbol mezi prsty v posledních minutách a vteřinách utkání

Plzeň - Přímý souboj v pátém utkání o mečbol semifinále čekal na oba soky v Třinci. A lépe, stejně jako ve čtyřech předešlých střetnutích, začali opět indiáni. Potřetí to ale na vítězství nestačilo.

SF5. TV, čt 11.4.2019, Werk Aréna
Oceláři Třinec - Plzeň
3:2
1:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, Hrňa), 58. M. Kovařčík (M. Doudera), 60. M. Doudera (Dravecký) – 12. Stach (Jones, Indrák), 32. Pulpán (Nedorost, Straka). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Hynek, Zíka.
Vyloučení 4:6, navíc Polanský - Straka 10 min.
Využití 0:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 34:16
Zblokované střely 15:8
Hity 14:14
Vhazování 38:27
Diváci 5 400
Oceláři Třinec Hrubec (Kantor) – Dravecký, Gernát, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Werek, Marcinko (A), Hrňa – Adamský (C), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
Plzeň Frodl (Miltchakov) – Allen, Čerešňák, Moravčík, Vráblík, Pulpán, Jones, L. Kaňák – Pour, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Stach, Kratěna, Indrák (A) – Straka, Nedorost, Eberle.

Komentář

Duel odšpuntoval Chmielewski po příhře zpoza brány Růžičky, z ostrého úhlu ale nevyzrál na rameno Frodla. Zkoušel to také Husák od modré ihned po buly, muž s maskou Plzně tentokrát zakročil betonem. Modrobílí následně přestáli oslabení a naopak sami mohli udeřit při hře v pěti na obou stranách. První elitní formace rozpoutala kolotoč a zmatky kolem brankoviště Hrubce, ten nakonec i vleže s obránci situaci ustál. Po chvilce ale již nestačil na precizní ránu Davida Stacha z levého kruhu přesně do bližšího horního růžku. Jenže přesně po sedmdesáti vteřinách hry se dostal do úniku Tomáš Marcinko, naznačil tvrdou střelu, kotouč si potáhl a poté podél strážce plzeňské svatyně poslal černý nesmysl do sítě. Rychle mohl dokonat obrat v utkání Svačina, jenž tvrdě pálil po přejetí modré, v dobré šanci zamířil těsně mimo levé šibenice. Po buly zase tvrdě střílel dvakrát v rychlém sledu Galvinš, Frodl byl připraven. Oba celky tak o úvodní pauze měly k vítězství stejně daleko i blízko.

Prostření část načali Galvinš a Allen, pokusy obou borců ale skončily v lapačkách. Pak se trhli do úniku bratři Kovarčíkové, zakončující Ondřej ale příhru netrefil ideálně a puk skončil nad. Poté vložil Marcinko hůl do rány Doudery, Frodl i tak zvládl zakročit. Za Západočechy odpověděl Kovář, jehož jedovku Hrubec pouze vyrazil a dorážet tak mohl Pour, ani on ale skórem nepohnul. To se povedlo až Lukáši Pulpánovi, k němuž doputoval puk od levého mantinelu až na osu hřiště, odkud přišla hbitá střela k pravé tyči. Rychle se o vyrovnání pokusili Chmielewski s Růžičkou, Frodl odolal. Naopak zasahovat nemusel proti Adamskému, kterému zakončení z mezikruží z první nesedlo. Podobně jako Svačinovi v přesilové hře po křižné příhře. O druhé pauze tak vedení v rukou třímali modrobílí.

Poslední dvacetiminutovka načala náporem Ocelářů. Nejprve Galvinš ale našel po dobré práci Chmielewského pouze beton Frodla, Musil zase dorážkou zcela minul. Svačinova rána z ostrého úhlu pak skončila v moci muže s maskou indiánů. Poté zahrozili opět oba Kovarčíkové – Michal pálil zblízka nad, srovnání nepřinesla ani dorážka Ondřeje. Naopak potrestat mohl Slezany Pour, jehož vyslal do zakončení Gulaš a byla z toho pravá tyč. Oceláři následně přečkali přesilovou hru a byli to oni, kdo v závěru duelu vývoj utkání zcela otočili. Nejprve se zblízka u pravé tyče prosadil bekhendem Michal Kovarčík, aby dvacet vteřin před třetí sirénou definitivně mečbol přisoudil svým barvám Milan Doudera. Ten využil nenápadnou, ale o to více lépe schovanou, střelou práce Draveckého, který nejprve zavezl kotouč a poté oslovil svého parťáka na pravý kruh. Třinec tak otáčí vývoj semifinálové série na 3:2. 

Šestý duel se hraje v Home Monitoring Aréně v sobotu od 15:00! 


Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Dnešní zápas byl urputnou bitvou. Celou sérii nás provází fakt, že inkasujeme jako první, což nám nepomáhá. První dvě třetiny byly vyrovnané, ale tahali jsme za kratší konec, i když jsme si vytvářeli dobře šance. Ve třetí části nám to Plzeň udělala těžké, vyhazovala kotouče, nemohli jsme se na delší čas usadit v útočném pásmu. V závěru jsme byli šťastnější. Do Plzně se nám pojede lépe, budeme chtít navázat na předchozí zápasy na ledě soupeře."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Bylo to pro nás smolné utkání. Celou dobu se to vyvíjelo v náš prospěch, ale tři minuty nedůrazu nás stály zápas. Hraje se ovšem na čtyři vítězství, Třinec vede a teď je na nás, abychom to doma zastavili, vrátili sérii zpět a tady se o to porvali."

Související články

Důležitý souboj o mečbol! Plzeň vyráží do Třince!

Preview

Na zápas musíme zapomenout, doma to urvat a vrátit se do Třince, burcuje Lukáš Pulpán

Ohlasy

Aktuálně na webu

Preview 39. kolo

Domácí víkendový dvojzápas načne Plzeň proti mistrovi!

Závěr APK LH

Závěr jednání APK LH

Rozhovor Adam Jánošík

Jsem rád za šanci bojovat o nejvyšší příčky, říká Adam Jánošík

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec