Dorost Plzně uspěl i na ledě Kladna!

Plzeň - Již ke svému pátému ligovém utkání vyrazili dorostenci indiánů. Cesta však nebyli dlouhá, hostitelem bylo Kladno.

5., čt 27.9.2018
Kladno - Plzeň
2:3
1:1, 1:1, 0:1 - N 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 14. Šapovaliv (Procházka), 28. Chrenka (Ticháček, Šapovaliv) – 19. Soukup (Hodinář, Hauser), 29. Dáňa (Korčák), 48. Špaček (Jasečko, Hauser), rozh. náj. Jiříček. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Rozhodčí: Glanc – Gerát, Marek
Vyloučení 5:4, navíc Sýkora (KLA) 10 min.
Využití 1:1
Střely na branku 20:31
Diváci 80
Kladno Suk (Gabriška) – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček (C) – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka (A), Hrabík, A. Bareš, Nedvěd, Šapovaliv, Ullrych (A), Chrenka
Plzeň Vondraš (Lokajíček) – Hodinář, Dolhý, Kanta, Jiříček (A), Jasečko, Špaček, Páník (C) – Hauser, Korčák, Dvořák, Marcel (A), Dáňa, Soukup, Matoušek, Václavík, Kaiser, Šiler, Kupčo

Komentář

Oba celky na sebe již letos narazily dvakrát v rámci letní přípravy a vždy se radovali Západočeši. Nejprve v úplně prvním letním utkání zvítězili 4:2, poté v odvetě na ledě Rytířů 2:1. Duel to byl dnes dvou úspěšných celků, ze čtyř zápasů Plzeň vždy vyhrála, Rytíři si vedli také dobře, pouze jednou padli. A vyrovnaná byla i úvodní třetina. Nejprve indiáni prováhali početní výhodu, aby chvilku po jejím skončení oslovil Procházka Matyáše Šapovaliva, jenž otevřel střelecký výčet. Kladno navíc mohlo jít do trháku v přesilové hře, ale druhý puk do sítě neprotlačilo. Přišel tak trest. Třiašedesát vteřin před první sirénou rozjel akci Hauser, Hodinář přenechal Marku Soukupovi a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

V prostřední části již vyloučení ke gólu vedlo. Domácí Samuel Chrenka zakončil kombinaci svých barev a Rytíři měli znovu navrch. Jenže radost netrvala ani minutu. Korčák předložil černý nesmysl Josefu Dáňovi a v polovině utkání měly oba celky k vítězství i porážce stejně daleko. Do druhé přestávky si ještě zahrály v přesilovce, vše ale měla rozhodnout až závěrečná část.

A tak se také stalo. Kladenské oslabení totiž potrestal obránce David Špaček. Závěr utkání si navíc nesl ve znamení zbytečných domácích vyloučení a to znamená, že dorost Plzně zůstává i nadále neporažen. V boji o bonusový čtvrtý bod prodloužení nerozhodlo, až v nájezdech se radovali znovu hráči z města nejlepšího piva a to díky Davidu Jiříčkovi.


Ohlasy trenérů

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Čekali jsme těžké utkání, což se také potvrdilo. V zápase byla z obou stran řada nepřesností a chyběla tomu větší kvalita. Vyrovnané střetnutí rozhodla pro nás šťastná branka v přesilové hře a obětavost našich hráčů v závěru utkání. Dnes jsme po dvou nezdarech sebrali i bonusový bod v nájezdech, za což jsme rádi."

Aktuálně na webu

DOR: PLZ - CHM 5:6n

Dorost prohospodařil tříbrankový náskok, z utkání s Chomutovem bere pouze bod

Marcel v U17

Sedmnáctka zakončila soustředění v Salzburgu. Indián Marcel: Sraz se vyvedl, duel byl náročný

Potencionální soupeři CHL

Na koho mohou indiáni narazit v osmifinále Champions Hockey League?

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
HC Škoda Plzeň