JYP – PLZ 2:6 – Plzeň dominovala na ledě úřadujícího vítěze Ligy mistrů!

Plzeň – Indiáni jsou již ve své polovině putování základní skupinou Ligy mistrů. Poprvé se představili na půdě soupeře, když se k odvetě sobotního utkání vydali do Finska.

3., pá 7.9.2018, Synergia-areena
Jyväskylä - Plzeň
2:6
1:4, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Hytönen (Ratinen, Kalteva), 59. Tomášek (Turkulainen) – 1. Kratěna (Gulaš), 4. Indrák (Stach, Pulpán), 13. Gulaš (Čerešňák, Nedorost), 19. Straka (Allen, Kodýtek), 23. Kodýtek (Straka), 39. Straka (Kodýtek). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6.
Rozhodčí: Schukies, Vikman – Niittylä, Sormunen
Vyloučení 8:4
Využití 0:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 23:27
Zblokované střely 2:1
Vhazování 28:24
Diváci 3354
Jyväskylä Laurikainen (23. Voutilainen) – Kalteva, Honka, Ikonen, J. Jokinen, Kuukka, Vainio, Allén – Tuppurainen, Immonen (A), Perrin – Ratinen, Hytönen (C), Louhivaara (A) – Turkulainen, Tomášek, Kanninen – Kolehmainen, Lahti, M. Jokinen – Saari
Plzeň Frodl (Miltchakov) – J. Kindl (A), Čerešňák, Allen, Kaňák, Pulpán, Vráblík – Nedorost, Novotný, Gulaš (C) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour.

Komentář

A stejně jako na západě Čech i na půdě úřadujícího šampióna přišla v úvodu duelu velká přestřelka. Již po dvaačtyřiceti vteřinách hry se sám před domácí svatyní zjevil Ondřej Kratěna a po rychlé kličce zasunul přesně mezi betony Laurikainena. Přibližně za minutu ale bylo srovnáno. Výtečný pas od levého mantinelu až ke vzdálenější tyči předvedl Ratinen a Juha-Pekka Hytönen dokázal touš zvednout nad přemisťujícího se Frodla. Jenže indiáni se nezalekli a brzy se trhl po pravé straně Miroslav Indrák, jenž z kruhu zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Finské mužstvo po chvilce vyrazilo do přečíslení tři na dva, které zakončoval z mezikruží Immonen, muž s maskou Plzně byl na místě. Po zmatcích před brankou hostů se zase do touše opřel Tuppurainen, i tentokrát brankář modrobílých zakročil. A tak udeřili opět Západočeši. Přesilovou hru využili po pouhých čtyřech sekundách, kdy dělovou ranou od modré div neprotrhl síť Peter Čerešňák. Oba celky si poté po řadě vyloučených vyzkoušely i hru ve čtyřech, gólu se ale diváci dočkali až opět v plném stavu. Domácí gólman neudržel střelu Allena z mezikruží a s rychlou dorážkou přispěchal Petr Straka.

A jak indiáni skončili první část, tak započali tu druhou. Petr Kodýtek dostal touš na osu hřiště z levého kruhu a z první vyhnal Laurikainena z brány. Voutilainena přivítal vzápětí Kratěna, který se před ním zjevil osamocen, avšak síť se mu rozvlnit nepodařilo. V podobné pozici stál na druhé straně také Louhivaara, ten však přihrávku zcela promáchl. V polovině utkání se nevedlo ani Tomáškovi, jenž si od mantinelu nabruslil do palebné pozice mezi kruhy, avšak těsně minul zařízení. Na brankovišti poté oslovil Pour Denise Kindla, ten prostor u levé tyčky nenašel. Na stejné místo si po chvilce vybruslil zpoza svatyně domácích Gulaš, dorážel i Nedorost, novic v brance Jyväskylä odolal. Vyzrál na něj až Petr Straka, který provedl bravurní bekhendový blafák v samostatném úniku. Alespoň snížit mohl těsně před druhou sirénou Ratien, který se na Frodla řítil sám z pravé strany, proti ráně ke vzdálenější tyči ale plzeňský mág vytasil beton.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Honka, jenž jedovatě vypálil přes obránce, Frodl byl pozorný. Za Západočechy odpověděl Čerešňák dělovkou z vrcholu pravého kruhu, domácí brankář byl připraven. V oslabení zahrozil Lahti, který vystihl rozehrávku soupeře a orazítkoval brankovou konstrukci. Sám před svatyní soupeře se vzápětí zjevil Jakub Kindl, ale byl příliš blízko jejímu strážci. Zkoušel to i opět Honka. Vymotal se před branku zpoza ní, ale opět jen rozezvučel tyčku. V závěru utkání se ale v této třetině aktivní domácí přeci jenom dočkali. Po křižné přihrávce se sám před Frodlem zjevil David Tomášek a po bravurním bekhendovém blafáku zpečetil dnešní výsledek. Indiáni tak nadále v Lize mistrů zůstávají stoprocentní!


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Byli jsme střelecky úspěšnější než soupeř. Soupeř je výborný, bruslivý, technický a my jsme za vítězství rádi."

Související články

Plzeňští cestují do Finska, v CHL je čeká odveta proti Jyväskylä

Preview

Teď jsem hlavou v Plzni, říká Jiří Novotný

Ohlasy

Aktuálně na webu

Aukce dresů

Odstartovala aukce speciálních dresů na podporu projektu Legenda legendám!

VTM U15

Krajský výběr ročníku 2005 vyráží na led Karlovarského kraje!

VTM U14

Krajský výběr ročníku 2006 míří do Karlovarského kraje!

×
Dnes v 16:00 | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Škoda Plzeň