SF4: KOM - PLZ 1:2 - Indiánská srdce tlučou dál!

Plzeň - Přetěžký úkol dnes stál před indiány. Protivník z Brna dřímal v svých rukách postupový mečbol, navíc se mohl opřít ve své hale o fanoušky.

SF4. TV, čt 5.4.2018, KOM
Kometa Brno - Plzeň
1:2
0:0, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 52. H. Zohorna (M. Erat, J. Krejčík) – 22. Kracík (D. Sklenička, P. Kadlec), 24. D. Kindl (Kracík). Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Rozhodčí: Hodek, Hribik – Hynek, Zíka
Vyloučení 5:6
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 28:26
Zblokované střely 15:17
Hity 22:14
Vhazování 30:29
Diváci 7700
Kometa Brno Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Vincour, L. Čermák (C), Vondráček.
Plzeň M. Svoboda (Hylák) – Jones, Moravčík, Čerešňák, Vráblík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Pulpán – Gulaš (A), Mertl, Stach – Indrák (A), Kratěna, Kantner – Schleiss, Kracík, D. Kindl – Pour, Preisinger, Hollweg.

Komentář

I druhé utkání na ledě Brna začalo opatrně, první vážnější střelu vyslal Vondráček až ve třetí minutě, Svoboda byl připraven. Poté se k němu tlačil ze strany Hruška, síť rozvlnil pouze z boku. Jedovatě to zkoušel poté přes obránce z jízdy Zaťovič, muž s maskou indiánů lapačkou nadzdvihl puk nad. Následně pláchli do přečíslení Hynek Zohorna s Nečasem, prvně jmenovaný vzal situaci na sebe, ale vyřešil jí nešťastně. Osmělili se také indiáni, Vráblíkova pumelice od modré mířila těsně mimo. Následně se před Čiliakem zjevil Kratěna, jenže na strážce svatyně Komety nevyzrál bekhendem a ani dorážkou. V závěru třetiny domácí ustáli i oslabení a do kabin se tak odcházelo za nerozhodnutého stavu.

Ten se rychle změnil v úvodu prostřední pasáže hry. Sklenička naservíroval puk od levého mantinelu na brankoviště, kde jej pod břevno uklidil Jaroslav Kracík, jehož si nevšímali Bartejs s Malcem. Po chvilce si navíc dvakrát napříč útočným pásmem vyměnili černý nesmysl právě Kracík s Denisem Kindlem, který poté zavěsil pod břevno nad padajícím Čiliakem. Třetí trefu mohl přidat Sklenička, který se na gólmana Komety řítil sám z pravého kruhu, svižná střele se neujala. Naopak snížení měl na holi po pobídce Čermáka na brankovišti Hynek Zohorna, jemnou teč poslal těsně mimo. Na druhé straně dostal mnoho prostor mezi kruhy Kratěna, i on měl špatně seřízená mířidla. Haščákova dělovka od modré zase skončila v lapačce Svobody. Před druhou sirénou ještě z pravého kruhu stříleli Sklenička a Kindl, Čiliak vždy nadzdvihl nad.

Poslední část načal Vondráček z pravého kruhu, Svoboda puk ukryl do lapačky. Na druhé straně se zase prokličkoval mezi obránce před Čiliaka Gulaš, neuspěl. Poté mohl zápas zdramatizovat z pravé strany Nečas, poloodkrytou klec však trefil doslova, orazítkoval břevno. Domácí se i tak dočkali. V početní výhodě prakticky ihned po buly vypálil Hynek Zohorna a dal svému celku naději. Tu mohl rychle rozptýlit Preisinger, který se dostal za obranu Brna, jenže přestřelil. Jihomoravané v závěru ještě zatlačili Plzeň, zkusili i hru bez brankáře, avšak střelecký zápis se již nezměnil. V sobotu se tak na západě Čech odehraje páté dějství semifinálové série.


Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Odehráli jsme první třetinu lépe než v minulém zápase. Bohužel v úvodu druhé třetiny přišly naše dvě stejné chyby. Měli jsme dostatečný počet hráčů v obranném pásmu, ale protihráče jsme si špatně rozebrali. Soupeř chyby potrestal. Potřebovali jsme dát dříve kontaktní gól. Viděli jste, co se dělo po naší brance osm minut před koncem, kdy jsme snížili. V závěru se už hrálo na jednu branku. Dnes se štěstí přiklonilo k Plzni. Tak to prostě v play-off je.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Viděli jsme dramatické utkání a jsem rád, že jsme konečně vstřelili první gól a následně hned druhý. Trošku nás to uklidilo a věděli jsme, že Kometa do toho bude tlačit. Dobře jsme bránili, jen škoda té situace při gólu na 1:2. Kluci ale ukázali charakter a srdce. Nevzdali jsme to, splnili přání fanoušků a vrátil sérii do Plzně.

Související články

Může to dopadnout všelijak, pokusíme se to zamotat, hlásí Miroslav Preisinger

Ohlasy

Aktuálně na webu

Z6: TRM - PLZ 2:13

Šesťáci zvládli dohrávku v Třemošné na výbornou!

Ohlasy 11. kolo

Od dnešního výkonu se musíme odrazit dál, říká Tomáš Král

LIB - PLZ 4:1

LIB - PLZ 4:1- Extraligový lídr své území před indiány uchránil