Mladší dorost dobyl led úřadujícího mistra!

Plzeň - Mladí indiáni se vrátili po reprezentační pauze zpět do zápasového rytmu ve velkém stylu, i popáté v sezóně skolili Spartu Praha.

14A, čt 22.2.2018
Sparta - Plzeň
1:2
0:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 54. Theimer (Kubánek) – 16. Hollar (Soukup), 27. Kuchárik (Adamec, Soukup). Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Rozhodčí: Müller – Karda, Kubíček
Vyloučení 3:5
Využití 1:0
Střely na branku 19:22
Diváci 73
Sparta Sluka (Krbeček) – Zemchenkov, Hamara, Brůna, Ducháč, Guryevskiy, Adam – Kubánek, Adamec, Krupička, Jaroš, Broš, Slavíček, Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina, Höll.
Plzeň Prchlík (Čech) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, de Sousa, Vajner, Malák – Kaiser, Slanina, Soukup, Hollar, Václavík, Marcel, Adamec, Steinbrücker, Malát, Kuchárik, Kvasnička.

Komentář

Úvodní minuty utkání byly relativně vyrovnané, kvalitnějších šancí však bylo k vidění poskrovnu. Mírnou převahu si na ledě udržovala Sparta, která byla na puku mnohem častěji než soupeř, ovšem pevná plzeňská defenzíva neumožňovala domácím nějak nebezpečně ohrozit Prchlíka mezi třemi tyčemi. Obrana Pražanů už tak pevná nebyla a v sedmnácté minutě se tak hosté radovali z prvního zásahu, když střelu Dominika Soukupa tečoval z prostoru mezi brankovištěm a kruhem přesně to sítě Tomáš Hollar. V samotném závěru pak po vyloučení Theimera měli indiáni šanci své vedení navýšit, přičemž nejaktivnější byl právě Hollar. Slukovi se nakonec povedlo všechny jeho pokusy vykrýt a do pauzy se tak šlo za stavu 1:0 pro Plzeň.


Další změnu skóre přinesla až sedmadvacátá minuta, ve které se po patnácté v letošním ročníku prosadil Daniel Kuchárik a navýšil tak náskok indiánů na dvě branky. Sparta následně měla šanci náskok soupeře snížit během tří přesilových her, ovšem ve všech se nakonec zvládla Plzeň ubránit. Minutu před koncem byla pak v úniku faulovaný Matěj Kuracina a získal příležitost vsítit kontaktní gól, jeho nepřesvědčivé zakončení ale Prchlík vykryl lapačkou.


Po většinu třetí části hrála prim Sparta a aktivita začala konečně nést ovoce. Sedm minut před koncem snížil na 1:2 Oto Theimer a vzkřísil tak jiskru naděje pro domácí hokejisty, která však nakonec v závěru základní hrací doby definitivně zhasla. Pražané odvolali brankáře a zkusili své štěstí v power-play, během kterého ale měli problém se propracovat ven z vlastní třetiny a bylo jasné, že si Plzeň z Prahy odveze plný počet bodů.


Ohlasy trenérů

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): "Máme za sebou parádní zápas. Na nás byla hodně znát ta přestávka, ale to pak i na Plzni. Šancí rozhodně nebylo málo, oba gólmani zachytali výborně."

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, postupně jsme vedli 2:0, ale nepřidali jsme další góly. Musíme se na to v zápasech více soustředit, dát tam větší kvalitu zakončení, protože pak soupeře zbytečně pustíme do zápasu. Začneme být potom netrpěliví, vypadáváme ze systému. Sparta dobře bruslila, aktivně napadala, odehráli velmi dobrý zápas. Na druhou stranu, mám pocit, že u některých našich hráčů postupem sezony došlo k určité ztrátě pokory k soupeřům a zároveň k nadhodnocení vlastní kvality. Výsledek je ten, že přehrávají situace a předržují kotouče, chtějí si to hrát bez námahy a egoisticky odstupují z naší týmové hry. Nechci, aby to vyznělo, že jsme pořád s někým nespokojeni, hráči se pořád učí, ale ti hráči se prostě neposunou dál ve svém vývoji..."

Aktuálně na webu

Z9: SPA - PLZ 4:3

Devítka smolně padla na Spartě

Z7: SPA - PLZ 4:2

Sedmáci padli na Spartě kvůli poslední třetině

DOR: CHM - PLZ 0:7

Dorost dorazil do Chomutova i se sedmi trpaslíky!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Verva Litvínov