Starší dorost na ledě suveréna soutěže nestačil

Plzeň – Speciální utkání čekalo na mladé indiány v rámci Extraligy staršího dorostu. Představili se totiž v Rakousku, na půdě vyhlášené akademie Salzburgu.

13A, ne 14.1.2018
EC Salzburg - Plzeň
5:0
2:0, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Barinka (Čermák, Hadamczik), 11. Lobach (Varejcka, Zündel), 32. Schitz (Čermák, Barinka), 36. Barinka (Čermák, Wirt), 39. Barinka (Schitz, Schütz). Průběh utkání: 0:0, 5:0.
Rozhodčí: Kontschieder – Bründel, Sporer
Vyloučení 7:6
Využití 1:0
Střely na branku 34:22
Diváci 75
Vyšší tresty Mužík (PLZ) 10 min.
EC Salzburg Mnich (Kolarz) – Obu, Wirt, Pasanen, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer, Stewart – Schütz, Rebernig, Lindner, Lobach, Barinka, Varejcka, Schitz, Čermák, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber
Plzeň Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Kolda, Matiášek, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Seba, Mužík

Komentář

Ta zcela dokazuje svoji pověst, její zařazení do tuzemské nejvyšší soutěže pro rakouské hráče nebyl žádný problém. Podobně jako mladší dorost indiánů i Red Bull doposavad pouze jedinkrát nebodoval, v první části soutěže z šestnácti utkání ztratil jediný bod. V nadstavbě pak z deseti čtyři. V dnešním utkání se domácí prosadili poprvé v osmé minutě, když po dvaadvaceti vteřinách využil úvodní početní výhodu zápasu Marcel Barinka. Za nedlouho poté přistrčil touš Varejcka na Dennise Lobacha a Salzburk se dostal do trháku. Do první sirény si ještě oba celky vyzkoušely hru ve čtyřech a zkrácené přesilové hry, na změnu skóre to ale již vliv nemělo.

V první polovině prostřední periody oba soupeři ustáli oslabení, skóre se měnilo až vzápětí. Po akci Barinky a Čermáka navýšil náskok svých barev Edwin Schitz. Stejný útok se prosadil i za nedlouho poté, když Čermák další finální přihrávkou oslovil tentokrát Marcela Barinku. Stejný hráč ještě do druhé přestávky dokonal hattrick a pro svůj tým i bůra.

Poslední část již změnu skóre nepřinesla. Do historie střetnutí se již zapsalo pouze minimum vyloučení, ta však zůstala nevyužita. Oba celky nadále zůstávají sousedy v tabulce, Rakušané však mají tři duely k dobru. Západočeši se příští týden představí opět na ledech soupeřů, konkrétně ve Vítkovicích a Zlíně.


Ohlasy trenérů

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): "Zápas se nám vůbec nepovedl, od první třetiny jsme nestačili jak fyzicky, tak bruslařsky. Postupně jsme se zlepšovali, byli i aktivnější, ovšem neproměňovali jsme šance a domácí nás trestali."

Aktuálně na webu

Preview 3.kolo

Po týdnu opět zápas jako řemen! Do Plzně míří Sparta

Novotný míří do Švýcarska

Jiří Novotný míří do Švýcarska

Střídavé starty

Mladé pušky se představí v první lize

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.