Mladší dorostenci svedli velkou bitvu, vítězná šňůra ale pokračuje!

Plzeň - Mladí indiáni stejně jako v Chomutově uspěli za dva body a Piráti jsou tak nadále jediným celkem, který dokázal se Západočechy bodovat.

16., so 18.11.2017, Home Monitoring Aréna
Plzeň - Chomutov
4:3pp
1:1, 1:2, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 18. Malát (Jiříček, Hamšík), 24. Slanina (Malát), 52. Jiříček (Malát), 63. Ženíšek – 19. Koláček (Birhanzl, Prokeš), 38. Štefančík (Holka, Koláček), 39. Koláček (Štefančík, Matějka). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Rozhodčí: Němec – Malý, Šimán
Vyloučení 2:5
Využití 2:0
Střely na branku 41:12
Diváci 44
Plzeň Prchlík (Vondraš) – Páník, Hamšík, Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Slanina (A), Hauser, Soukup, Hollar (A), Šiler, Marcel, Matoušek, Malát (C), Ženíšek, Kuchárik.
Chomutov Šilhan (Stuchlík) – Petrásek (C), Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Birhanzl, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček (A), Štefančík (A), Holka, Vrhel.

Komentář

Domácí vstoupili do duelu aktivněji a brzy zahrozil povedenou tečí z mezikruží Slanina, touš zamířil těsně mimo levé tyče. Šilhán následně neudržel pokus Pánika od modré, obránci mu však pomohli. Indiáni si aktivní hrou vybojovali i první početní výhodu duelu. V ní dvakrát pár kroků za modrou tvrdě vypálil Soukup, muž s maskou z Chomutova svůj tým podržel. Podobně jako za nadlouho poté, kdy hezky k tyči mířil z mezikruží Ženíšek. Přesilové hry se dočkali i Severočeši, nenaložili s ní však příliš dobře. Jedinou šancí byl tečovaný pokus Koláčka z pravého kruhu, který zamířil až do ochranné sítě. Jen co se dostali modrobílí do plné stavu, rozezvučeli břevno. Až příliš dobře totiž mířil Soukup z levé strany. Skóre se tak měnilo až v samotném závěru úvodní periody. Po sedmi vteřinách hry proti čtyřem totiž faul soupeře potrestal po příhře Jiříčka od tyče k tyči Sebastián Malát. Pirátům stačilo devětapadesát sekund k vyrovnání, když pokus Birhanzla dopravil u levé tyče dorážkou do sítě Josef Koláček. Do kabin se tak odcházelo za stavu, kdy oba celky měly k vítězství stejně daleko.

Prostřední periodu načali lépe indiáni. Malát vlétl do pásma, po překřížení přenechal touš Janu Slaninovi, jehož rána od spojnice do spojnice a sítě neměla chybu. Poté mocně na modré napřáhl Hamšík a řádně vyprášil betony Šilhana. Další šanci na navýšení náskoku svých barev měl Ženíšek, který se dostal k touši na brankovišti, po rychlé kličce do bekhendu však zamířil jen do boční konstrukce. Schovanou střelu mezi obránci vyslal také Šiler z pravého kruhu, Šilhan před dotírajícími soupeři puk podržel. Pak o sobě dali poprvé vědět Piráti a hned bylo srovnáno. Holka pěkně oslovil v přečíslení dva na jednoho Marcelu Štefančíkovi, který z první zamířil pod břevno. Než se indiáni vzpamatovali, již po necelé půlminutě prohrávali. Do sóla se trhl Josef Koláček a předvedl ukázkový blafák do bekhendu. Tím i prostřední dějství ukončil.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntovali ranami od modré Jiříček a Matějka, skórem to ale nepohnulo. Domácí poté svého soka zatlačili, ale šance chyběly. Ty přišly až v přesilové hře. Nejprve Jiříček na Šilhana nevyzrál z levého kruhu, neujala se ani tečovaná dělovka Hamšíka z podobného místa. Jenže pak nešikovně fauloval Koláček a na půl minuty poslal svůj tým do tří. Domácí si vzali oddechový čas a udeřili, když se tentokrát u levé tyče nemýlil David Jiříček. Dokonat obrat v zápase mohl po chvilce Soukup, dělovka od modré skončila na betonu muže s maskou. Když pak v samotném závěru tečovaný pokus Vajnera ze stejného místa skončil v lapačce Šilhana, muselo, stejně jako na severu Čech, přijít na řadu prodloužení. To se hrálo velmi opatrně a první vážnější šance, v polovině vyměřeného času, rozhodla. Adam Ženíšek vzal na sebe situaci dva na jednoho a z levé strany rozhodl ranou ke vzdálenější tyči. Indiáni tak v sezóně ztratili teprve druhý bod a opět s Piráty.


Ohlasy trenérů

Jan Snopek: “Chomutov je kvalitní soupeř, který na nás opět byl připravený. Hrál výborně do obrany a my jsme se přes to špatně dostávali. Čímž nám vznikaly okna vzadu a my se nedokázali vyvarovat osobních chyb a inkasovali jsme poměrně laciné góly. Nicméně jsme našli sílu k tomu, abychom srovnali a následně jsme v prodloužení, kdy je to buď a nebo, vše převážili na svoji stranu. Každopádně jsme půl zápasu nehráli, co jsme chtěli. Proto jsme nezískali body tři.”

Aktuálně na webu

PREVIEW KALTOVY

Přípravné období končí, Plzeň míří do Klatov!

DOR: KOM - PLZ 3:0

Dorost se se Zlín Cupem rozloučil porážkou s Brnem

DOR: MHK – PLZ 4:3sn

Dorost zapisuje na Zlín Cupu první ztrátu

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.