Mladší dorost přicestoval do Třemošné i se sedmi trpaslíky!

Plzeň - Mladí indiáni protáhli svou vítěznou šňůru, když uspěli i ve dvanáctém soutěžním utkání. Proti Třemošné se modrobílí prosadili hned sedmkrát, ve vzájemném dvojzápase tak letos brali plný počet bodů při skóre 19:4.

12., so 28.10.2017
Třemošná - Plzeň
2:7
1:3, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 8. Korčák (Seidler, Pícl), 51. Altrichter (Beránek) – 7. Soukup, 9. Malát (Kuchárik, Hamšík), 17. Malát (Hollar), 27. Jiříček, 37. Hauser (Ženíšek, Malák), 56. Vágner (Ženíšek), 57. Hamšík (Malát). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 7:2.
Rozhodčí: Souček – Štofa, Bernard
Vyloučení 3:2
Využití 0:0
V oslabení 0:1
Střely na branku 9:51
Diváci 94
Vyšší tresty Seidler (TRM) 10 a 10 minut
Třemošná Pícl (Dědič) – Psota, Pechr, Jásnký, Šedivý, Poch, Pícl, Špaček – Bláha, Beránek, Ebenstreit, Holý, Seidler, Antony, Altrichter, Kozlík, Korčák
Plzeň Čech (Bočan) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina, Hauser, Soukup, Hollar, Steinbrücker, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Komentář

Mladí indiáni dnes zavítali na půdu osmé Třemešné. Malé derby přilákalo na stadion téměř sto fanoušků a lídr soutěže dokázal zvítězit i podvanácté v této sezóně. Ale nepředbíhejme. Modrobílí byli od začátku aktivnější a šli si za svým cílem. Pícla zasypávali jedním pokusem za druhým, nakonec byl poměr střel 51:9! A zasloužené vedení se dostavilo v sedmé minutě, když se ujala rána Dominika Soukupa. Jenže uběhlo pouhých šestašedesát vteřin a Sport Aréna explodovala radostí. Za domácí se podařilo vyrovnat Matějovi Korčákovi. A festival branek pokračoval. Za dalších devětašedesát sekund totiž svým barvám vrátil ztracené vedení Sebastián Malát. Za nedlouho poté mohl Meteor opět pomýšlet na srovnání, když měl k dispozici první početní výhodu utkání. Jenže s ní naložil prachbídně. Zapomněl totiž na zadní vrátka, čehož využil k navýšení vedení opět Sebastián Malát. V závěru první části si hru v oslabení vyzkoušela i Třemošná, změny stavu se však již diváci nedočkali.

V úvodu prostředního dějství dokonce museli domácí na téměř půl minuty do tří, situaci ale ustáli. Avšak netrvalo dlouho a pojistku na své vedení přidal již při hře v pěti na obou stranách David Jiříček. Svěřenci trenérů Vojana a Snopka v polovině utkání přestáli vyloučení a naopak ještě do druhé přestávky sami zamířili do černého, konkrétně Petr Hauser.

V poslední dvacetiminutovce vykřesal naději pro své barvy Jakub Altrichter, který propálil zmrzlého Čecha. Jenže hosté si již komplikace připouštět nechtěli a zásluhou Marka Vágnera a Jakuba Hamšíka upravili na konečných 7:2. Oba soupeře tak po dvanácti kolech dělí pětadvacet bodů.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Myslím, že to dnes bylo velmi jednostranné utkání. Náš výkon byl oproti minulým utkáním již trošku lepší. Soupeř hrál sice obětavě, houževnatě a v obraně celkem organizovaně, ale směrem dopředu toho opravdu moc neměli. Tím, jak hrajeme pořád na puku a hře ofenzivně dominujeme, ale postupně ztrácíme "defenzivní záklopku" a na tom musíme zapracovat. V těžších zápasech to bude rozhodovat. Proto jsem rád, že se za pár zápasů soutěž rozdělí a my budeme hrát víc vyrovnaných utkání. Potřebujeme zápasy, kde nás soupeři dostanou pod souvislejší tlak a nebude to jen o tom, kolik dáme branek. Pro další rozvoj a charakter hráčů to bude jenom dobře....Z různých důvodů nám dnes chybělo 5 hráčů základní sestavy, hned v první třetině si navíc obránce Pánek zlomil klíční kost. Takže prostor dostalo několik mladých hráčů. Navíc momentálně řešíme i posuny hráčů do staršího dorostu, takže do sestavy postupně zapracujeme další hráče."

Aktuálně na webu

2000. permanentka

2000 prodaných permanentek. Děkujeme!

Stříbrný Dominik Frodl

Frodl vybojoval stříbro na World Roller Games! Už se ale těším na led, hlásí

Volný prodej permic

Volný prodej permanentních vstupenek zahájen!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky