PLZ – PCE 2:3sn - Pardubice v Plzni uloupily dva body

Plzeň – Vánoční svátky na západě Čech ukončila hokejová Tipsport extraliga. Poslední dárek v podobě bodů si v Home Monitoring Aréně nakonec rozbalily oba celky.

33., út 26.12.2017, Home Monitoring Aréna
Plzeň - Pardubice
2:3sn
1:1, 1:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 17. D. Kindl (D. Sklenička), 36. Mertl (Stach, Gulaš) – 20. Treille (Cardwell), 45. Rolinek (P. Sýkora), rozh. náj. P. Sýkora- Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Rozhodčí: Kika, Bulanov – Pešek, Špůr
Vyloučení 3:4
Využití 1:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 34:21
Zblokované střely 10:16
Hity 11:20
Vhazování 52:58
Diváci 7 227
Plzeň M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, L. Kaňák – Kratěna, Mertl, Gulaš – Stach, Indrák, D. Kindl – Schleiss, Kracík, Eret – Rubner, Preisinger, Straka.
Pardubice Kacetl (Martin Růžička) – Hrabal, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Poulíček, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Trončinský, Bojko, Beran – Dušek, Vondráček.

Komentář

Utkání začalo pěkně od podlahy. Uběhla sotva minuta zápasu, když se mezi kruhy zjevil rozjetý Treille, zamířil však nepřesně. Na druhé straně se na modré neunáhlil Kadlec, našel z pravé strany napříč útočnou třetinou u levé tyče Kindla, tomu ale rána z první příliš nesedla. Poté se na pravém kruhu zjevil Jones, touš proletěl kolem vzdálenější tyče. Na osu hřiště si následně vybruslil Stach, Kacetl reflexivně zasáhl vyrážečkou. V podobné pozici se zjevil i Straka, avšak zcela minul zařízení. Lépe si vedl pár kroků za modrou z první Kaňák, gólman Pardubic sklapl betony včas. Pak se již skóre měnilo. Z levé strany našel mezi kruhy Sklenička Denise Kindla, který touš umístil k pravé tyči. Hosté však přispěchali s rychlou odpovědí. Touš prolétl středním pásmem na najetého Sachu Treille, jenž z levého kruhu tvrdou ranou nedal Svobodovi šanci. O první přestávce tak měly oba celky k vítězství stejně blízko i daleko.

V úvodu prostřední části hrozilo Dynamo. Rolinek po křižné příhře nevyužil příhru u pravé tyče, poté byl pokus Trončinského z mezikruží zablokován. Za domácí odpověděl Stach, jenže se prosmýkl až před Kacetla, zblízka však zamířil nad. Šance pokračovaly. Vondráček si najel na levý kruh a i o svátcích přidělal vrásku na čele domácího gólmana. Kacetl však nezůstal pozadu, když musel řešit pokus Stacha z mezikruží. Vzápětí přebruslil soupeře Poulíček, bekhendem ale zamířil mimo. Stejný hráč se dostal k černému nesmyslu na brankovišti i za pár chvil, prostor ohraničený třemi tyčemi mu však tyčemi byl příliš malý. Téměř na dvě minuty poté museli hosté do tří a indiáni trestali. Kacetl ustál ostřelování Galaše, jenže touš se po rychlém ťukesu dostal mezi kruhy k Tomáši Mertlovi, který z první div neprotrhl síť.

Úvod poslední dvacetiminutovky byl z obou stran rozpačitý, ovšem následně se ihned k puku po buly dostal Tomáš Rolinek a z první z levého kruhu srovnal skóre dnešního duelu. Dokonat obrat v utkání mohl Dušek, který na sebe vzal přečíslení dva na jednoho, prudkou střelou jen rozezvučel zadní mantinel. Poté vypálil z levého kruhu Gulaš, Kacetl povolal do zbraně vyrážečku. Činil se i Svoboda, který musel řešit na svém brankovišti řešit snahy Berana a Vondráčka. Poté uzmuli černý nesmysl do své moci domácí a po Mertlově pasu na Kracíka výtečně zneškodnil muž s maskou Východočechů velkou šanci. Oba gólmani před třetí sirénou ještě zneškodnili dělovky Rolinka a Schleisse, vše tak mělo rozetnout až prodloužení.

Jenže to příliš vzruchu před oběma brankami nepřineslo, vše tak rozhodovaly až nájezdy. V těch byl ze všech deseti exekutorů úspěšný pouze jediný borec - Petr Sýkora - a rozhodl tak o tom, že bonusový bod putuje na východ Čech.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Přijel soupeř, který skvěle brání, ale měl i nebezpečné výpady. Výborně bránili střední pásmo a vyhrávali souboje u mantinelu. Nešlo nám ani vhazování, byli jsme často bez puku. Snaha z naší strany sice byla, ale v osobních soubojích jsme neuspěli, soupeř srovnal po buly a nájezdy už jsou loterie. Bojovali jsme, ale nakonec jsme to nezvládli. Týmy k nám jezdí namotivované a budeme muset hodně přidat.

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): Musím poděkovat celému týmu za předvedenou hru. Přijeli jsme sem s pokorou, ale chtěli jsme hrát aktivně a získat tu nějaké body. Dotahovali jsme po celý zápas, zvlášť ta přesilovka tři proti pěti byla těžká, ale kluci makali, srovnali jsme a štěstí se v nájezdové loterii přiklonilo k nám.

Fotogalerie

Související články

Svátek svatého Štěpána do Plzně přivane Pardubice!

Preview

Chtělo to přidat druhý gól v první třetině, ale hlavně, že pořád bodujeme, hlásí Denis Kindl

Ohlasy

Aktuálně na webu

Medailová historie

Plzeň vybojovala pátou medaili za posledních sedm let! Celkově se sbírka zakulatila na deset!

Rozloučení se sezónou

​Rozloučení indiánů s fanoušky proběhlo ve velkém stylu!

mistrovství ČR amatérů

Home Monitoring Aréna hostí otevřené mistrovství ČR amatérů!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky