JIH – PLZ 1:2 – Indiáni dobyli horký nováčkovský led!

Plzeň – Západočeši se poprvé po návratu Dukly do extraligy představili na jejím ledě a začali dobře, ujali se v úvodní části vedení. Na další trefu se čekalo až do třetiny poslední, zde přidaly gól oba celky a Západočeši se tak domů vracejí se všemi body.

22., pá 17.11.2017, Horácký zimní stadion
Jihlava - Plzeň
1:2
0:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 59. F. Seman (Stříteský, Suchánek)– 18. Indrák, 45. Stach (Straka). Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Rozhodčí: Pešina, Souček – Polonyi, Rampír
Vyloučení 2:6
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 28:27
Zblokované střely 7:8
Hity 11:3
Vhazování 37:27
Diváci 5639
Jihlava Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, Ulrych, Stříteský, Kajínek, Bryhnisveen, Půža – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Zeman, F. Seman, Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – D. Váňa, R. Hubáček, Diviš (A).
Plzeň M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – Pour, Kracík, Indrák (A) – Stach, Kratěna, Straka – M. Chalupa, Preisinger, Hollweg (A).

Komentář

Zápas odšpuntoval Straka, který se dostal k dorážce na brankovišti, Škarek ovšem předvedl parádní zákrok betonem. Domácí odpověděli Čachotským, jenž tečoval nahození Semana. I zde byl gólman lepší útočníka. Asistent se po chvilce proměnil ve střelce, ovšem z levého kruhu zamířil přímo na střed plzeňské svatyně. Od modré po chvilce vypálil i De La Rose, Svoboda s menšími problémy situaci uhasil. Poté museli Západočeši třikrát rychle po sobě do čtyř, na rovných sto vteřin dokonce do tří. Ovšem indiáni bránili znamenitě a kromě nepřesných ran pár kroků za modrou Jihlavě prakticky nic nedovolili. Naopak při hře v pěti sami málem udeřili. Kracík si vyjel zpoza brány do střelecké pozice, Škarek si prostor u bližší tyče pohlídal. Jenže po chvilce podcenil situaci, kdy se k němu prokličkovával přes Suchánka Miroslav Indrák z pravého rohu a po menší valné hromadě, se touš prokutálel po ledě až za čáru. Ještě před úvodní sirénou museli indiáni opět do čtyř, když Gulaš čistě dohrál u mantinelu Bryhnisveena. Ten se ovšem nezvedal a až poté se sudí rozhodli vylučovat. Hráč Dukly se naštěstí následně v pořádku zvedl. Modrobílí tak nebo tak ohrožení své klece nepřipustili a ovládli prvních dvacet minut fotbalově 1:0.

Z letargie úvodích minut prostřední části vyvedl všechny na stadionu Stach pěknou tečí na brankovišti, Škarek předvedl bleskurychlý beton. Po chvilce se podobně pokoušel skórem pohnout Chalupa, s jeho tečí měl domácí gólman zase plnou vyrážečku práce. A muž s maskou Dukly čaroval i nadále. Jen tak tak vytěsnil svižnou střelu Gulaše z mezikruží a levým betonem se zaskvěl i proti ráně Moravčíka pár kroků za modrou. Činil se i Svoboda, když Anděl hostům pláchl při vlastním oslabení. Dal o sobě vědět také bratr dnes již explzeňského Dominika Tomáš Kubalík, z levého kruhu ovšem mířil jen do hrudi gólmana modrobílých. Následně zachytil domácí rozehrávku Kratěna, zkusil Škarka roztáhnout dlouhou kličkou a zasunout mezi jeho betony, tam ovšem mladý gólman nechal svou hůl. Třetina plná šancí tak paradoxně branku nepřinesla.

Poslední dvacetiminutovku načali modrobílí v početní výhodě a Škarka již překonali, když opora Jihlavy neudržela dělovku Čerešňáka pár kroků za modrou. Na brankové čáře jej zachránili spoluhráči. Další pumelice, toho času pálil Kratěna, zase zastavil muž s maskou… Maskou. Do třetice se již hráči z města piva dočkali. Ihned po buly se od Straky dostal černý nesmysl do palebné pozice Davidu Stachovi, který z první div neprotrhl síť. Vzápětí musel až na spojnici kruhů vyrazit ze své klece Svoboda, jinak by na něj sám zamířil Žalčík. Domácí poté byli zatlačení ve svém pásmu a odolávali, seč jim síly stačily. Kindl nezamířil přesně z levého kruhu, Kvasničkova pobídka na teč zase skončila v náručí Škarka. Hosty podržel betono-vyrážečkou vloni ještě jihlavský Svoboda, když čelil ráně z mezikruží Suchánka. Pořádně jej protáhl také Anděl z levé strany pokusem přes obránce. Poklidný závěr utkání si modrobílí zpestřili sami dvěma vyloučeními a opět museli do tří. Svoboda si poradil s dorážkou Semana po střele Suchánka, fantasticky lapačkou poté vyzrál i na Čachotského po příhře od tyče k tyči. Aplausu se dočkal od celého stadionu. 95 vteřin před koncem ale již o svoji neprůstřelnost přišel. I video potvrdilo nepřehlednou situaci a puk za brankovou čarou po střele Filipa Semana z brankoviště. Domácí logicky pokračovali ve hře bez brankáře, Mertl zblokoval ránu Stříteského od modré a poslední pokus, z hole Jiránka z mezikruží, byl sražen do ochranné sítě. Indiáni tak zůstávají po reprezentační pauze nadále stoprocentní.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Viděli jsme bojovný hokej. V Jihlavě to není vůbec jednoduché, hráče musím pochválit za přístup a předvedenou hru. První třetina pro nás nebyla jednoduchá, ale přečkali jsme oslabení tři na pět, které jsme skvěle odbránili a nakonec přidali gól. Druhá část nebyla tak dobrá, v naší hře byla řada nepřesností, ale vedení jsme udrželi. Třetí třetinu jsme začali parádně, měli jsme tlak a dali druhý gól. Ale bohužel přišel zbytečný faul. V dalším dvojnásobném oslabení Míra Svoboda skvěle čapnul šanci Dukly. Závěr byl dramatický, Jihlava nás zatlačila, ale zvládli jsme to dobře, odbránili a vezeme si tři body.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Rozhodly přesilové hry. Dostali jsme dvě přesilovky pět na tři a bohužel jsme s nimi naložili tak, jak jsme s nimi naložili. To rozhodlo dnešní utkání. Nebýt přesilovek, není hráčům co vyčíst, protože proti tak zkušenému týmu jako Plzeň hráli výborně a nemají se za co stydět.

Související články

O statním svátku přivítá indiány Jihlava!

Preview

Nebylo to vůbec nic lehkého, říká extraligový debutant Jakub Pour

Ohlasy

Aktuálně na webu

Ohlasy Karaganda

Příprava je těžká, bolí celé tělo, říká po čtyřbodovém utkání Milan Gulaš

PLZ - KAR 5:2

PLZ - KAR 5:2 - V zajímavém klání skolila Plzeň kazašskou Karagandu

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka míří na turnaj do Rakouska!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.