Starší dorost přetlačil Litvínov a radoval se z prvního vítězství!

Starší dorostenci indiánů odčinili včerejší nezdar na domácím ledě proti Karlovým Varům a v sobotním duelu na ledě Litvínova naplno bodovali, když napínavé utkání dovedli nakonec k těsnému vítězství.

2., so 3.9.2016
HC Litvínov - Plzeň
2:3
0:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 32. Svoboda (Hipius), 53. Arnold (Bartoš, Bártek) – 20. Eret (Štěpánek, Hajšman), 40. Eret (Staněk, Hajšman), 45. Kovařík (Matiášek, Eret). Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Janíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
HC Litvínov Kožnar (Pejsar) – Žižka, Havlík, Bártek, Myšák, Černohorský, Hipius, Cikánek, Jurka – Bartoš, Vopat, Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Ineman, Svoboda, Pavlíček
Plzeň Kolář (Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Kolda, Krýner, Matiášek, Hajžman, Roubal, Šiška, Červenka M., Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík

Komentář

V první třetině utkání se hrál pohledný hokej. Větší šance na hokejkách měli především domácí hokejisté. Hned v šesté minutě měl na holi zajímavou možnost Dufek, jenže Kolář se vyznamenal. V patnácté minutě mohl změnit bezgólový stav Přemysl Svoboda, který se dostal do samostatného úniku, jenže i napodruhé zasáhl hostující gólman bravurně. Půl minuty před koncem třetiny přišel pro domácí trest. Petr Eret si našel odražený kotouč na vrcholku kruhu a tvrdou střelou pod břevno překonal Kožnara – 0:1.

Ve druhé třetině se Litvínovu podařilo dosáhnout na srovnání. V polovině utkání se před Koláře natlačil Přemysl Svoboda a i s trochou štěstí dotlačil kotouč za brankovou čáru – 1:1. Závěr třetiny ale vyšel opět lépe hostům. Petr Eret se prosadil podruhé v utkání, když přesnou střelou nad Kožnarův beton rozvlnil síť – 1:2.

Stejně dobře, jako hosté třetinu skončili, ji i začali. Po pěti minutách hry ve třetí třetině překvapil rychlou střelou po ledě Kožnara Vojtěch Kovařík. Hosté šli rázem do dvougólového trháku – 1:3. Osm minut před koncem utkání vykřesali Litvínovští jiskřičku naděje. Tomáš Arnold procpal po dobré práci Bartoše kotouč do brány a bylo sníženo – 2:3. I přes dobrý finiš Litvínova indiáni uhájili svoji tvrz a dovedli duel do vítězného konce.

Ohlasy trenérů

Radek Mrázek (HC Litvínov): Utkání rozhodla naše nedisciplinovanost a nedůraz před oběma brankami. První gól jsme dostali po dvou našich faulech v útočném pásmu, kdy jsme zbytečně šli do tří. U dalšího gólu jsme si nepohlídali založení útoku Plzně a propadli jsme. V závěru jsme se snažili vyrovnat, ale opět jsme faulovali a šli do oslabení. Nemůžu klukům vytknout bojovnost, ale dnešní utkání rozhodla naše nedisciplinovanost.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): Vyrovnané utkání, které jsme šťastně vyhráli, především zásluhou jistě chytajícího Koláře. Kluci asi soupeře podcenili, v přípravě jsme Litvínov hladce přehráli na turnaji, který jsme celkově vyhráli. Asi to hráčům zůstalo trochu v hlavách. Soupeř je ale zaskočil velmi dobrým výkonem, přesto jsme po vyrovnaném výkonu získali tři body.