Junioři otočili zápas v Litvínově a přivezli dva body!

Mladí indiáni dlouhou dobu nemohli najít recept na litvínovského gólmana, ale nakonec ve třetí třetině zavelel k obratu kapitán Tomáš Krystl. V následném prodloužení se navíc prosadil ještě Eret, takže se Plzeňané mohli radovat ze zisku dvou bodů.

42.kolo, so 18.2.2017, 16:00
Litvínov - Plzeň
1:2pp
1:0, 0:0, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 1. Vébr (Kučera) – 50. Krystl, 63. Eret (Kaňák, Vracovský). Rozhodčí: Místecký – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
Litvínov Havlík Š. (Pejsar) – Urbánek, Macháč, Franc, Havlík D., Březák, Brzek, Myšák, Dvořák – Kučera, Vébr, Bárdoš, Pecka, Horák, Jícha, Dufek, Havelka.
Plzeň Krasanovský (Kolář) – Kačena, Kaňák, Čechura, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Kodýtek, Vavřička, Pour, Chalupa, Roubal J., Vracovský, Roubal D., Eret, Rubner.

Komentář

Do utkání vstoupili aktivněji junioři Litvínova. Hned v první minutě propadli indiáni v útočném pásmu a domácí využili přečíslení dva na jednoho na výbornou, když se po přihrávce Kučery prosadil přesnou střelou Zdeněk Vébr. Vstřelený gól Litvínovské nabudil a měli nadále navrch. Plzni se nicméně podařilo postupně zlepšit pohyb a vynutila si dvě přesilové hry, ze kterých nevzniklo ovšem žádné nebezpečí. Nejblíže ke gólu měl Kodýtek, jehož střelecký pokus orazítkoval tyč.

Ve druhé třetině byl k vidění hodně taktická bitva na ledě. hře pět proti pěti se hra odehrávala převážně ve středním pásmu. Indiáni byli sice mírně aktivnější, ale udeřit se jim nepodařilo ani v další početní výhodě. Přesilovku dostal k dispozici následně i Litvínova, kterému se v ní rovněž příliš nedařilo, a skóre proto zůstávalo nadále stejné.

Ve třetí periodě se hrál podobný hokej jako v předchozí fázi zápasu s výjimkou toho, že se Plzeňští dostávali do více šancí. V 50. minutě duelu se indiáni po zásluze dočkali vyrovnání. Puk se dostal k Tomášovi Krystlovi na modrou čáru, jenž prudkou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Plzeňané měli snahu ještě otočit zápas v řádné hrací době, nicméně litvínovská tvrz vydržela, takže na řadu přišlo prodloužení.

V polovině dodatečného nastavení se po hezké akci Kaňáka s Vracovským dostal puk k osamocenému Petru Eretovi, který střelou pod vyrážečku domácího gólmana vystřelil bod navíc pro indiány.


Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): Utkání bylo z obou stran kvalitní a my jsme měli většinu zápasu více puk na svých holích. Měli jsme mnohem více střel, ale paradoxně Litvínov si vypracoval osm gólových šancí, zatímco my žádnou. Z tohoto pohledu je pro nás zisk dvou bodů zcela excelentní.

Aktuálně na webu

Zpravodaj Blafák

Archiv odtajnil všechna letošní vydání Zpravodaje Blafák!

Indiánská rouška

Novinka! Pravé indiánské roušky ve fanshopu!

Nejmladší indiáni

Nejmladší indiáni nezahálejí ani v době nouzového stavu!