Junioři na východ Čech dorazili i s půltuctem branek!

Plzeň - Páté vítězství v řadě přidali na své konto mladíci indiánů, navíc po minulém zápase s Mountfieldem i dnes naložili v poměru 6:1 dalšímu celku z východu Čech.

38.kolo, so 28.1.2017, 16:00
Pardubice - Plzeň
1:6
1:1, 0:2, 0:3
Branky a nahrávky: 13. Voženílek (Zídek, Trejbal) – 2. Roubal (Hanzlík), 34. Kantner (Roubal, Rubner), 40. Pokorný (Chalupa), 44. Kokoška (Krystl), 55. Kantner (Pokorný), 59. Vracovský (Kokoška, Rubner). Rozhodčí: Bejček – Huryta, Urubčík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Pardubice Klouček (Kulich) – Rudy, Trejbal, Horyna, Faltys, Kučera, Mert – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Kubišta, Syrovec, Kaut, Štefka, Zídek, Bureš.
Plzeň Krasanovský (Zeman) – Kačena, Staněk, Kvasnička, Čechura, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Pour, Chalupa, Roubal J., Kokoška, Vracovský, Roubal D., Eret, Rubner.

Komentář

První třetina byla ještě vyrovnaná. Hosté sice bleskově udeřili z hole Davida Roubala, na jeho trefu ale ve 13. minutě odpověděl David Voženílek.

Do druhé části vlétli lépe domácí a v úvodních minutách tlačili svého soupeře. Šance však zůstaly nevyužity a tak přišel trest. V přesilovce indiánů zakončil krásnou akci do prázdné brány Matyáš Kantner. Dynamo se pomalu zpátky nadechovalo k náporu, ale dvacet tři vteřin před sirénou vstřelil tentýž hráč po přistrčení Chalupy gól na 1:3.

Ve třetí třetině se domácí chtěli vrátit do zápasu za každou cenu a svědčila o tom i větší střelecká aktivita. Po čtyřech minutách třetí periody se ale radovali znovu hosté, tentokrát se prosadil Filip Kokoška. Dynamo se herně zvedalo a vybojovalo si přesilovou hru. V ní se trenéři rozhodli zkusit hru bez brankáře a tento tah nevyšel. Odkrytou klec trefil svým třetím gólem v zápase Kantner. Zápas byl rozhodnutý a dohrávalo se spíše v poklidu, těsně před koncem naposledy překonal Kloučka Vracovský.

Ohlasy trenérů

František Černý (HC Plzeň 1929): "Odehráli jsme výborné utkání. Podařilo se nám zachytit nástup domácích a po celý zápas jsme hráli dobře odzadu a svou převahu i gólově vyjádřit. Podle mého názoru jsme vyhráli zcela zaslouženě."