PLZ - OLO 2:1sn - Plzeň zvítězila po nájezdech

Plzeňští indiáni před vlastními diváky zabrali a porazili houževnatého olomouckého nováčka 2:1 po samostatných nájezdech. Skóre utkání otevřel Schleiss a na jeho trefu našli hosté odpověď až ve třetí třetině, když Patera poslal utkání do prodloužení. To nerozhodlo a v samostatných nájezdech už dominovali domácí a Nick Johnson si připsal rozdílový vítězný nájezd.

37.kolo, ne 11.1.2015
Plzeň - Olomouc
2:1sn
1:0, 0:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 18. Schleiss (Lev, Boháč), rozh. nájezd Johnson - 57. Patera (Buc). Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Frodl, Charvát. Vyloučení: 3:7 + Jaroměřský 5 min. + do konce utkání, Cibák (oba OLO) 10 min. Bez využití. Diváci: 4912. Střely na branku: 32:25. Zblokované střely: 25:12. Hity: 16:11. Vhazování: 40:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Plzeň Machovský (Mensator) – Jeřábek, Pulpán, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Marcel – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna – Schleiss, Lev, Indrák – Kubalík, T. Sýkora, Suchý.
Olomouc Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Jaroměřský, Houdek, Staněk, Ondrušek, Škůrek, Rašner – Cibák, Marosz, Rác – Matai, Patera, Rachůnek – Laš, Herman, Zuzin – Buc, Knotek, Kucharczyk.

Komentář

Indiáni se ujali otěží duelu od prvních okamžiků a už po půlminutce hráli první přesilovku duelu. Tu ale neproměnili a stejně pak naložili i s tou druhou. Přesto neupadali na mysli a dál neodbytně bušili na Trvajovu branku. Rekordman extraligy ale držel akcie své týmu stále vysoko. Odolal vyložené šanci Jakuba Lva z 11. minuty, stejně tak i dalšímu ostřelování ve třetím oslabení. Kapituloval až v 18. minutě. To Lev našel přihrávkou rozjetého Jana Schleisse, který se dvěma rychlými kroky dostal z obranu a našel skulinku mezi Trvajovými betony - 1:0.

Ve 22. minutě se dostal Václav Pletka do pásma a ihned naservíroval kotouč Kratěnovi, který z voleje pořádně vystrašil Trvaje. Ten sice jeho střelu dokázal parádně vytěsnit, ale sám nevěděl, kde má puk. Jeho obránci mu ale pomohli a puk odpálili. Indiáni poté získali možnost přesilové hry o dva muže v poli, ale ani tu nevyužili. Navíc po Mozíkově přestupku proti pravidlům se domácí museli sami bránit. Jenže Olomouc nepotvrdila svou přesilovkovou pověst a Machovský těsný náskok svého týmu uhájil. Ve 32. minutě byli Západočeši blizounko druhé trefě, ale Lev z pravé strany trefil jen břevno. Ve 35. minutě skončil zápas pro hostujícího Jaroměřského, který byl za faul kolenem na Ondřeje Kratěnu poslán předčasně do sprch. Stejně i pro kapitána domácích skončil zápas. Indiáni svého spoluhráče nepomstili a dál drželi jednobrankový náskok.

Třetí dvacetiminutovku otevřelo přečíslení indiánů tři na jednoho. Ján Sýkora přihrával Pletkovi, který nejprve trefil tyčku Trvajovy branky a poté dorážel těsně vedle. Ve 46., respektive 47. minutě přišla další tyčková zvonkohra. Nejprve ji podruhé v duelu orazítkoval Lev,pak jej napodobil Ján Sýkora. Přestože byli indiáni i nadále aktivnějším týmem, nedokázali se brankově prosadit. To Olomouc byla vepředu produktivní. Necelé čtyři minuty před třetí sirénou se dostal k odraženému kotouč kapitán hostů Pavel Patera a poslal jej za Machovského - 1:1. A tak duel pokračoval v prodloužení.

V něm měl největší šanci v jeho samém závěru Ján Sýkora, který v úniku nechal vyniknout Trvajovu lapačku. A tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V nich byli úspěšnými exekutory Nicholas Johnson a Dominik Simon. A protože Machovský za svá záda nepustil ani pokus Buce, ani Marosze, Škoda zvítězila za dva body 2:1 po samostatných nájezdech.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Předvedli jsme dobrý výkon. Předem jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř a utkání rozhodnou pouze detaily. Vypracovali jsme si velké množství šancí, ale nepodařilo se nám je proměnit, několikrát jsme trefili i tyčku. Klíčové bylo, že jsme nedokázali přidat druhý gól, i když jsme měli mnoho příležitostí. V závěru jsme inkasovali na 1:1. Přesto jsme spokojení, že jsme zvládli nájezdy a získali dva body.

Petr Fiala (HC Olomouc): Nechtěli jsme hrát tolik pasivně, jak to po celé utkání vypadalo. Neodehráli jsme dobrý zápas. Nebyli jsme na tom tak, abychom dostávali domácí pod tlak. Hrálo se převážně u nás. Na dnešním zápase máme jen dvě pozitiva. Výborný výkon předvedl brankář Trvaj a dařila se nám hra v oslabení. Je to pro nás šťastný bod a jsme s jeho ziskem spokojení.