PLZ - LIT 6:5pp - V divoké přestřelce porazila Plzeň Litvínov v prodloužení!

Plzeň - Škodovka v nedělní odpoledne přivítala na domácím ledě litvínovskou Vervu, která byla před utkáním na druhém místě v tabulce. Po velmi dobré první třetině, kdy měla Plzeň k dispozici spoustu přesilovek a dala čtyři góly, bylo ze zápasu pořádné drama. Litvínov totiž dokázal ze stavu 1:5 vyrovnat a utkání muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém dokonal svůj hattrick Ján Sýkora!

28.kolo, ne 7.12.2014, ČEZ Aréna
Plzeň - Litvínov
6:5pp
4:1, 1:1, 0:3 - 1:0
Branky a nahrávky: 10. Jeřábek, 16. J. Sýkora (Johnson, Kadlec), 20. J. Sýkora (Mozík, Kadlec), 20. Simon (Pulpán, Jeřábek), 31. Mozík (Jeřábek), 61. Sýkora (Kadlec) – 2. Hanzl (Pavlík, Petružálek), 34. Jánský (Ručinský, Hübl), 42. Gerhát (Hanzl), 49. Jánský (Kubát, Petružálek), 49. Martynek. Rozhodčí: Hodek, Souček – Brejcha, Polonyi. Vyloučení: 12:19, navíc Piroš a Chaloupka (oba LIT) 10 min. Využití: 5:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5070. Střely na branku: 33:33. Zblokované střely: 6:18. Hity: 26:24. Vhazování: 40:39. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:5, 6:5.
Plzeň Machovský (Polívka) – Pulpán, Mozík, Jeřábek (A), Kadlec (C), Boháč, Kubka – Hollweg, Kašpařík, Balej – Johnson, Lev, J. Sýkora – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Přikryl, Beran
Litvínov Horák (21. Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo – Ručinský (A), Hübl (A), Jánský – Gerhát, Hanzl, Petružálek – Trávníček (C), Piroš, Martynek – Jurčík, Písařík, Majdan

Komentář

Divoká první třetina v Plzni začala nenápadně. Vedoucí brankou Litvínova. Tu šťastným biliárovým šťouchem zaznamenal v druhé minutě Robin Hanzl - 0:1. Plzeňští měli ke srovnání v krátkém sledu dvě přesilovky, ale nesehráli je vůbec ideálně. A tak se paradoxně prosadili až v oslabení. Jakub Jeřábek zakončil svůj únik mazáckým zasunutím puku mezi Horákovy betony - 1:1. Litvínov pak takřka bez přestávky zahříval svou trestnou lavici a indiáni konečně trestal. V přesilovce pěti proti třem Schleiss krásně našel napříč pásmem Jána Sýkoru, který si puk přehodil z backhandu na forhand a nedal gólmanovi chemiků šanci - 2:1

A z plzeňského repertoáru to nebylo zdaleka všechno. Znovu v přesilovce o dva muže Mozík vystřelil od modré čáry, kotouč se odrazil od mantinelu na hůl opět Jána Sýkory, a ten procedil puk mezi betony do sítě. Situace v litvínovské brance Horákovi, který dostal důvěru místo zraněného Francouze, ještě víc zhořkla, když 15 sekund před poslední sirénou Dominik Simon zvýšil v pokračující přesilovce už na 4:1.

Gólové hody v plzeňské ČEZ Aréně pokračovaly, i když tedy ne v takovém rozsahu jako v první třetině. Další trefu zaznamenali indiáni až v polovině zápasu. To Vojtěch Mozík na modré čáře napřáhl a přízemní střelou poprvé překonal Soukupa v brance Severočechů, který vystřídal Horáka. - 5:1 A jak jinak, než v přesilovce. Verva se svého kýženého korigování nepříznivého stavu dočkala také v početní výhodě, když v 34. minutě Hüblovu střelu za Machovského záda dostal Peter Jánský – 5:2.

Ač se to z litvínovského pohledu zdálo jako utopie, v polovině poslední dvacetiminutovky bylo vyrovnáno. Indiáni zaspali úvod třetí třetiny a už po 78 vteřinách snížil František Gerhát – 5:3. O sedm minut později při hře čtyři na čtyři sraženou Petružálkovu střelu poslal Kubát na hůl Petera Jánského – 5:4. A vyrovnáno bylo v Plzni o 22 sekund později, když Machovskému popadla střela Rostislava Martynka – 5:5.

Přestože měli chemici k dispozici krátce před koncem základní části dlouhé přesilovky, navíc o dva muže v poli, utkání dospělo až do prodloužení. To ale dlouhého trvání nemělo. Tomáš Frolo, bývalý plzeňský obránce, potřetí usedl na trestnou lavici a Kadlecovu střílenou nahrávku tečoval za Soukupova záda Ján Sýkora, který tak završil už druhý hattrick v sezóně.

Indiáni tak i přes ztracené vedení 5:1 zvítězili. I když „jen“ za dva body.

Hodnocení trenéra Michala Straky

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Já souhlasím, že ten hokej se musel líbit. Měli jsme to dobře rozehrané, dostali jsme hodně přesilovek a vedli jsme 4:1. Po vedení 5:1 jsme dostali gól z jejich přesilovky a poté se nám vůbec nepodařil vstup do třetí třetiny. Bylo hodně oslabení a oni dokázali vyrovnat, tak jsme si museli vzít time-out, soupeř byl totiž nahoře. Nemuseli jsme mít žádný bod, ale v závěru jsme to aspoň udrželi a v prodloužení rozhodli gólem z přesilovky. Pro nás jsou ty dva body vynikající.

Marián Voda (kondiční trenér HC VERVA Litvínov): My bychom chtěli pogratulovat soupeřům za zasloužené dva body. Ten hokej se určitě divákům líbil.