PLZ - MHK 1:2: Škodovka na domácím ledě podlehla Hradci

Plzeň - Ve vyrovnaném utkání podlehla Plzeň Hradci Králové. Jedinou branku Škodovky zaznamenal ve 30. minutě Jakub Lev, hosté rozhodli necelých šest minut před koncem.

7.kolo, ne 28.9.2014
Plzeň - Mountfield HK
1:2
0:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 30. Lev (Pletka, Kadlec) – 19. Mertl (Kudrna, Frühauf), 55. Vašíček (Skokan). Rozhodčí: Hodek, Horák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:10, navíc Dvořák (PLZ) a Valcourt (MHK) os. 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4241. Střely na branku: 31:25. Zblokované střely: 9:13. Hity: 13:17. Vhazování: 43:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Plzeň Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna – Johnson, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Schleiss – Kubalík, Beran, Dvořák
Mountfield HK Kantor (Kacetl) – Frühauf, Slovák, Mikuš, Pláněk, Vašíček, Jank, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Pospíšil, Tvrdík, Dej – Kukumberg, Červený, Skokan – Valcourt, Nedvídek, Beránek – Kopta

Komentář

V první třetině bylo jasně znát, že se střetla dvě mužstva, která neoplývají žádnou velkou formou. Mountfield měl na dlouhou dobu jedinou šanci hned v prvním střídání zásluhou Šimánka, mírně aktivnější Plzeň pak čekala až do 16. minuty, kdy Pletkovi nechtěně namazal Peter Mikuš. Obě příležitosti skončily u gólmanů.

Ještě do sirény se ale fanoušci dočkali hodně zajímavé pasáže. Michal Dvořák si vyčíhl Tomáše Pospíšila v souboji za brankou a msty se ujal Collin Valcourt. Pro Dvořáka z toho byl dvouminutový trest za faul kolenem a tresty za následnou potyčku se vykrátily, nicméně už předtím hráli Lvi v přesile a situace pět na tři jim přinesla obrovskou možnost, kterou nepohrdli. Kudrnovu střelu dorazil do prázdné branky Tomáš Mertl – 0:1.

Po přestávce se hra přece jenom rozjela, soupeři už nebyli v defenzivě tak pozorní. To platilo hlavně o domácích indiánech a Východočeši měli k dispozici několik velkých šancí. Kapitán Jiří Šimánek trefil během pouhých pěti minut dvakrát tyč, zvlášť jeho nádherný průnik ve vlastním oslabení jasně volal po gólu, přidala se i obrovská příležitost Rudolfa Červeného.

Skóre se ale měnilo na druhé straně, když se opět potvrdilo staré otřepané - nedáš, dostaneš. Nepovedenou Pletkovu střelu dorazil bekhendem pod břevno Jakub Lev, který tak využil přesilovku – 1:1. V další početní výhodě ještě z velkého úhlu stejný hráč napálil hradeckou tyč. Aktéry střetnutí do sirény oboustranně překvapovaly výroky rozhodčích, nerozhodné skóre se však v základech neotřásalo.

Už bylo jasné, že o vítězi rozhodne jediný gól. Hradci dělalo zkraje třetí třetiny problémy aktivní plzeňské napadání, které ale nedopadlo na úrodnou půdu. Jako blesk z čistého nebe tak přišla po deseti minutách nádherná Dejova švihovka, která rozezvučela za Machovským břevno.

A to ještě bitva Mountfieldu s domácími tyčemi neskončila, čtvrtý díl do mozaiky přidal Bohumil Jank. Byly to však jen ojedinělé šance, závěr byl pouze o vůli a bojovnosti. A také o štěstí.

To se k nevůli indiánů přiklonilo na hostující stranu. Od modré čáry vypálil Jiří Vašíček a Machovskému v klíčovém momentu přejel ve výhledu spoluhráč v souboji s dalším hráčem Mountfieldu a pět minut před koncem Hradečtí podruhé vedli – 1:2!

Na tom už se do samotného závěru nic nezměnilo. Domácí ještě tři a půl minuty před koncem dostali šanci zahrát si přesilovou hru, ale v ní se trápili dál. Nepomohlo ani odvolání gólmana z branky a hra v šesti. Hradečtí si tak po velikém boji ze západočeské metropole odvážejí všechny body.

Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Hradec dnes byl lepším mužstvem. Měl lepší pohyb, všude byl rychleji a my jsme zbytečně faulovali a prohrávali osobní souboje. Mysleli jsme si, že když Šimánek nedal gól na 2:0 a my vyrovnali, že by to mohl být zlomový moment. Ve třetí třetině jsme hráli dobře a klidně bychom brali i bod. Hradec si ale výhru zasloužil, protože šel za ní důrazněji. Stále nás trápí přesilovky, kterými si v zápasech nejsme schopni si s nimi pomoci.

Peter Draisaitl (Mounfield HK): Když jsme se dostali do vedení 1:0, bylo to v pořádku, zasloužili jsme si to. Hráli jsme stabilně to, co jsme měli. Poté jsme neproměnili naše další příležitosti a soupeři jsme dovolili vyrovnat. Vyhráli jsme šťastně – šťastnou střelou. Jsem spokojený, že tým se dal do kupy a my jsme vyhráli zlepšeným výkonem.