Mladší dorost stoprocentní i ve druhém zápase na Mistrovství ČR!

Mladší dorost: HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929 1:4 (0:1, 1:0, 0:3). Mladé pušky zvládly i druhý duel na Mistrovství ČR a jako jediní na turnaji jsou zatím stoprocentní! Zítra pak poměří síly se zatím druhým Hradcem Králové.

MČR2, čt 27.3.2014, PSG aréna
Jihlava - Plzeň
1:4
0:1, 1:0, 0:3
Branky a nahrávky: 33. Mejzlík (Branský, Čermák) – 17. Pour (Kvasnička), 44. Eret (J. Roubal), 53. Rubner (D. Roubal), 59. J. Roubal (Čechura, Eret). Rozhodčí: Koziol – Moravec, Ganger. Vyloučení: 9:8, navíc Sysel (PLZ) os. 10 min. trest. Bez využití. Diváci: 89. Střely na branku: 17:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Jihlava Škarek (Kořenář) – Havelka, Mareš, Pražák, Váňa, Smutný, Habermann – Čermák, Branský, Najman, Adam, Chylík, Mejzlík, Huňáček, Berka, Šulák, Kousal, Prokš
Plzeň Wolf (Krasanovský) – Kačena, Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura – Erhart, Krystl, Hanzlík, Krásný, Rubner, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Roubal J., Pour

Komentář

Utkání začalo pěkně zostra. Nejprve pozdravili gólmany soupeře Kodýtek na jedné a po chvilce i Huňáček na druhé straně. Pak ale již přišla gólová příležitost. Eret našel před brankou nehlídaného Poura, jehož střelu Škarka dokázal lapit. Jenže následně šli indiáni do tří a Smutný trefil konstrukci branky. Lépe si vedl Váňa, ovšem proti jeho pokusu zasáhl Wolf. Situace se po chvilce otočila a stejnou výhodu dostala i Plzeň, která jí nepohrdla. Nejprve Čechura od modré také trefil tyčku, aby ze stejného místa pohnul skórem Jakub Pour – 0:1!

Zkraje prostřední části dostala Jihlava příležitost napravit si hned dvakrát reputaci ve vylepšené přesilové hře, ovšem znovu se jí nedařilo. Wolf se zapotil jen při povedené střele Habermanna. Dukla se však přeci jenom dočkala. V polovině utkání při hře v pěti na obou stranách si vybruslil zpoza branky Branský, našel u druhé tyče Tomáše Mejzlíka, jenž usměrnil černý nesmysl do sítě - 1:1! Dokonat obrat v zápas mohl vzápětí Kousal, jenž se zjevil sám před Wolf, ale na plzeňského strážce svatyně nevyzrál. Radovat se také mohli modrobílí, když z dobré pozice vystřelil Kantner, ovšem na výbornou si vedl i Škarka. O osudu utkání tak měla rozhodnout poslední dvacetiminutovka.

A tak se také stalo. Hned na její úvod Dukla hrála v šesti a tím i ztratila dnešní zápas. Plzni totiž stačila necelá půlminuta přesilovky, když z levého kruhu vymetl vzdálenější růžek Petr Eret – 1:2! Když pak Jihlavští stejnou příležitost nevyužili, přidal pojistku Západočechům Matyáš Kantner, který dělovkou prostřelil Škarka. Ten měl zakrytý výhled - 1:3! Indiáni si zbytek zápasu bez větších problémů pohlídali, navíc v samotném závěru uspěl Josef Roubal znovu ranou od modré, když spoluhráči opět dokonale zakryli gólmanovi výhled - 1:4! Mladíci ze západu Čech tak jako jediní na turnaji neztratili bod, čekají je však ještě tři duely.


Aktuálně na webu

Reprezentace U18

Reprezentační osmnáctka míří i s celou řadou indiánů do Švédska!

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka se třikrát představí ve Švýcarsku!

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítka míří na Turnaj čtyř do Helsinek!

×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Škoda Plzeň
Rytíři Kladno