PLZ - LIB 5:3 - Pletka svým 250. gólem stvrdil výhru Plzně

Plzeň - Domácí měli dobrý vstup do zápasu dokázali si vytvořit dvougólový náskok. O ten ale v závěru první třetiny nedůsledností před vlastní brankou přišli. Ve druhé třetině ale dokázali indiáni přidat další góly a když Duda zvyšoval na 4:1, zdálo se, že je o výsledku utkání rozhodnuto. Jenže Liberec dokázal díky Filippimu bleskově snížit a ve třetí třetině se hosté dotáhli díky Vampolovi na rozdíl jediného gólu. O šanci vyrovnat ale Liberec připravil ten samý hráč, když neudržel nervy na uzdě a po jeho trestu ve hře dohrávali hosté téměř celý zbytek zápasu v oslabení. Toho minutu před koncem využil Pletka a při libereckém risku bez gólmana vstřelil svůj 250. gól a potvrdil výhru Plzně.

41.kolo, pá 24.1.2014, 17:30, ČEZ Aréna
Plzeň - Liberec
5:3
2:1, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Vlasák (Straka, Duda), 10. Kratěna (Mozík, Straka), 22. Pletka (TS), 32. Duda (Jeřábek, Pletka), 59. Pletka (Duda, Jeřábek) – 19. Bartek (Vampola), 32. Filippi (Bartek, Vitásek), 47. Vampola (Bulíř, Gřegořek). Rozhodčí: Hribik, Homola – Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:7, navíc Vampola (LIB) 5+20. Využití: 3:0. Diváci: 5351. Střely na branku: 20:32. Zblokované střely: 7:3. Hity: 21:19. Vhazování: 36:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Plzeň Mensator - J.Jeřábek, Boháč, Slovák, Moravčík, Mozík, Frolo - Kratěna, Lev, Martin Straka - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M.Dvořák, T.Sýkora, Pitule
Liberec Melicherčík - Hunkes, Gřegořek, Vitásek, Výtisk, Čutta, Čakajík, Voráček - Bulíř, Nedvěd, Vampola - Bartek, Filippi, Víšek - Valský, T.Urban, J.Vlach - Jass, Kica

Komentář

Utkání začalo z obou stran opatrně a větší šanci tak diváci viděli až po pěti minutách hry. Situaci dvou na jednoho vyřešil Nedvěd ranou mezi nohy, Mensator však stihl betony sklapnout včas. Na druhé straně se činil i Melicherčík, když betonem vykopl dorážku Pletky z brankoviště. Nedosáhl však ve dvojnásobném oslabení na ránu Tomáše Vlasáka z první po křižné příhře od Straky - 1:0! Liberec odpověděl, když pálil Kica z levého kruhu, domácí gólman zasáhl vyrážečkou. Indiáni následně potrestali další vyloučení Severočechů. Nedvěd vyhodil touš mimo mantinely a toto počínání využil Ondřej Kratěna ranou z levého kruhu - 2:0! To Tygři si ve stejné herní situaci tak dobře nevedli. Západočeši dobře drželi obrannou modrou a výsledkem byla pouze jedna rána Výtiska, kterou Mensator bez problémů pokryl. Nestačil však v závěru na dorážku vlastní střely Martina Bartka, jenž nejprve vypálil z mezikruží a následně mezi obránci ještě vyražený touš zpracoval a prosadil se kličkou do bekhendu - 2:1!

Prostřední část započala rychlou brankou Plzně. Václav Pletka dostal přihrávku za obranu, ale byl faulovaný. Nařízené trestné střílení pak vyřešil rychlou kličkou zakončením mezi betony - 3:1! Tygry ale jakoby obdržená branka nabudila a začali kousat. Nejprve nebezpečně pálil z pravého kruhu Vampola, následně se za domácími beky zjevil Bulíř, jeho kličku však Mensator pokryl. Na druhé straně se prosadil v situaci dvou na jednoho Lev, ovšem následná klička do bekhendu na Melicherčíka již neplatila. Tygři se následně dostali do tlaku, ovšem činil se domácí gólman. Nejprve proti Nedvědovi, který pálil z mezikruží a následně i proti Urbanovi, jenž se prokličkoval až na brankoviště. Nedáš – dostaneš. Jeřábek si sjel až do levého rohu, odkud nalezl před brankou Radka Dudu, kterému pouze stačilo nastavit hůl - 4:1! Jenže hned po rozehrání domácí propadli, na Mensatora se sám z levé strany řítil Tomáš Filippi, jenž snížil svižnou střelou nad beton na vzdálenější tyč - 4:2! A pro Plzeň mohlo být ještě hůře. Chybu v rozehrávce domácích vystihl Bartek a trefil tyč z venkovní strany. V závěru ještě jedovatě vypálil na vzdálenější tyč z pravé strany Vlasák, skórem ale již nepohnul.

Domácí vstoupili do poslední dvacetiminutovky lépe, ovšem chyběla střelba. To Tygři se s ničím nepárali. Dvakrát přejeli modrou a v plné rychlosti vypálili. Nejprve Nedvěd netrefil zařízení, poté se musel Mensator vytáhnout proti Bulířovi. Na druhé straně se pomocí rychlých přihrávek s Pitulem prokombinoval Dvořák až před Melicherčíka, ale byl příliš blízko na lepší zakončení. Následně se podařilo Liberci dotáhnout domácí náskok na jediný gól. K odraženému touši se dostal mezi kruhy Petr Vampola a z první ho poslal na místo určení - 4:3! Vrátit klid mohl na domácí hokejky Kašpařík, rozezvučel z levého kruhu však pouze břevno. Následně zamířila Plzeň do čtyř, ovšem Liberec svou šanci nevyužil, přesilovou hrou doslova pohrdl, když se hra povětšinou odehrávala ve středním pásmu a domácí gólman nemusel ani jednou zasahovat. Drama tak mohlo pokračovat. Jenže to skončilo ještě dříve, než začalo. Petr Vampola nejprve inkasoval osobní trest, následně za další řeči druhý a protože nepřestal, vykoledoval si trest ve hře, který je odměněn pěti minutami a do konce zápasu zbývalo zhruba něco lehce přes. Indiáni se v dlouhé početní výhodě příliš nikam nehrnuli a hlavně si hlídali výsledek. Důsledkem toho byly rychlé výpady Liberce a velká práce pro Mensatora. Ten si však všechny střely, převážně přes obránce z dálky, pohlídal a dovedl tak svůj tým v pěkném zápase k vítězství. Navíc mu pomohl Václav Pletka, který svým 250. gólem v kariéře potrestal hru hostí bez brankáře a vstoupil tak do Klubu střelců - 5:3!


Ohlasy trenérů

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): "Do utkání jsme vstoupili dobře a díky využitým přesilovkám jsme získali dvoubrankové vedení. Přesto se nám potvrdilo, že to nebude jednoduchý zápas. Sice jsme šli i do vedení 4:1, ale hosté rychle snížili. Liberec měl poté lepší pohyb, což dokumentoval i počet jeho šancí. My jsme se strachovali o výsledek až do jejich trestu na pět minut. Soupeř nám to nedisciplinovaností ulehčil a i přes hru bez brankáře jsme to dotáhli do vítězného konce."

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): "Měli jsme špatný vstup do utkání. V závěru první třetiny se nám podařilo skóre zkorigovat a vyrovnali jsme hru. Od poloviny utkání jsme dokonce podle mě tahali za delší konec, stále jsme ale pouze dotahovali vedení soupeře. Po snížení na 3:4 jsme věřili ve vyrovnání, ale po extempore našeho hráče a pětiminutovém vyloučení jsme to měli složitější. Ještě jsme měli šanci při power play, chybělo nám tam však štěstí. I přes chyby, kterých jsme si vědomi, jsme si tady zasloužili bodovat."

Fotogalerie

Související články

Do indiánských prérií míří Tygři

Preview

Byl bych rád, kdybych tady mohl prodloužit smlouvu, říká Václav Pletka po vstupu do Klubu hokejových střelců

Ohlasy

Aktuálně na webu

David Jiříček #5

Když mě přesunuli do obrany, byl jsem nešťastný, vzpomíná David Jiříček

Momenty sezóny 1

Přehled nejzajímavějších momentů sezóny 2019/20 – část 1.

Online bitva

Dominik Frodl se ve hře NHL 20 utkal s Dominikem "CzechDominem" Humpálem!