PLZ - CHM 5:3 - Plzeň překvapení nepřipustila a vyhrála potřetí v řadě

Plzeň - Indiáni s beznadějně posledním Chomutovem prodloužili dvě série - sami vyhráli potřetí v řadě, naopak pro Piráty šlo o jedenáctou porážku za sebou. Domácí šli brzy do vedení, hosté pak sice vyrovnali, ale Plzeň ve druhé třetině navýšila své vedení až na rozdíl tří branek a nakonec dokráčela k zaslouženému vítězství.

38.kolo, ne 12.1.2014, ČEZ Aréna
Plzeň - Chomutov
5:3
2:1, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 7. Boháč (Straka, Mozík), 19. Lev, 25. Straka (Duda), 31. Sýkora T. (Dvořák), 45. Slovák (Kratěna, Kašpařík) – 10. Hruška (Šagát, Gajovský), 34. Straka (Havel, Balej), 51. Straka (Pulpán, Kubinčák). Rozhodčí: Hribik, Wagner – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 5008. Střely na branku: 29:28. Zblokované střely: 8:7. Hity: 19:12. Vhazování: 42:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
Plzeň Mensator - Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Marcel, Mozík, Boháč - Kratěna, Lev, Straka - Duda, Vlasák, Pletka - Schleiss, Kašpařík, J. Sýkora - Dvořák, T. Sýkora, Holec.
Chomutov Růžička - Pulpán, Trefný, Lojek, Mrázek, Krstev, Bartejs, Havel - Hruška, Bartečko, Bomersback - Šagát, Gajovský, Hřebejk - Balej, Straka, Kubinčák - Kaše, Sikora, Račuk, od 51. min. navíc Kämpf.

Komentář

Utkání začalo dle papírových předpokladů, tedy tlakem Plzně. První velkou šanci utkání měl Dvořák, ke kterému se z druhé strany odrazil kotouč, ale domácí dvaapadesátka poslala touš pouze do boční konstrukce poloodkryté branky. Gól měl na holi po chvilce i Vlasák, který se ujal černého nesmyslu mezi kruhy, nasadil Růžičkovi blafák do bekhendu, ale opět trefil síť pouze z boku. Do třetice už to indiánům vyšlo. Martin Straka vykličkoval hostující obranu, předložil Dominiku Boháčovi, jenž poloodkrytou klec neměl problém trefit - 1:0! Jenže Chomutov se osmělil a brzy bylo srovnáno. Ránu Šagáta od modré Mensator neudržel a ve správný čas a na správné místě stál David Hruška, který podél pravého betonu zasunul k tyči - 1:1! Pro domácí mohlo být ještě hůře. Nejprve z mezikruží tečoval Hruška pokus z levé strany, po chvilce ze stejné pozice střílel Gajovský, domácí gólman svůj tým podržel. Modrobílí se brzy oklepali a Růžička se musel činit nejprve proti Dudovi, jenž si povyjel na brankoviště z rohu, za nedlouho poté promáchl Kašpařík před zcela odkrytou brankou u pravé tyčky. A znovu třetí velkou šanci Západočeši využili. Ve vlastním oslabení Jakub Lev skvěle přečetl rozehrávku Josefa Straky a následně vykoupal Růžičku po kličce do forhendu - 2:1! Úvodní dějství zakončil Vlasák pěknou střelou přes obránce do levého betonu gólmana Pirátů.

Prostřední část započala tam, kde její předchůdkyně skončila – tedy tlakem Plzně. Nejprve nad tečoval Straka pokus Kratěny od modré, poté se asistent změnil ve střelce, když zakončoval z první z pravého kruhu, vytáhl se Růžička. A jako už se dnes stalo tradicí, třetí velká šance indiánů se změnila v gól. V přesilové hře čtyři na tři našel po rychlém ťukesu Duda Martina Straku, jenž z ostrého úhlu zasunul pod vyrážečku gólmana Chomutova - 3:1! Piráti mohli odpovědět vzápětí. Bomersback předložil v situaci dvou na jednoho ideálně Bartečkovi, jehož ránu z první Mensator fantasticky nadzvedl na břevno. Po chvilce pálil z levého kruhu Balej, touš po zákroku domácího gólmana proskotačil těsně mimo pravé tyče. Nedáš - dostaneš. Chomutovu se vůbec nepodařila přesilová hra. Vše vyvrcholilo, když Dvořák napadl hostující rozehrávku, přistrčil Tomáši Sýkorovi, který rychle zasunul u levé tyče - 4:1! Brzy ale bylo sníženo. Josef Straka nic nevymýšlel, po přejetí modré napřáhl a krásnou trefou o břevno snížil - 4:2! Hosty vstřelená branka nabudila. Vzápětí měl na holi snížení na rozdíl jediné trefy Hruška mezi kruhy, když zachytil troufalou rozehru domácích a svižně vypálil, Mensator dokázal zasáhnout ramenem.

Zkraje poslední dvacetiminutovky se znovu musel činit hlavně Růžička. Nejprve ukryl v lapačce ránu Pletky z levého kruhu, později před stejným hráčem sklapl betony včas po pokusu z druhé strany. Zaskvěl se i proti Schleissovi, jenž sám před hostujícím gólmanem zvolil střelu na teploměr. Nárok ale již neměl proti ráně Tomáše Slováka od modré, jehož dělovka skončila v levém horním růžku - 5:2! Za nedlouho poté vlétl do útočného pásma Kašpařík, vystřelil z levého kruhu na vzdálenější tyč a Růžička touš vytěsnil jen těsně mimo. Hosté se osmělili v početní výhodě, ovšem Mensator si rány od modré pohlídal. Další faul Plzně ale již potrestán byl. Nahození od modré šikovně tečoval mimo dosah domácího brankáře Josef Straka – 5:3! Odpovědět mohl Pletka, kterému v situaci dvou na jednoho předložil Dvořák, skvěle však zasáhl ramenem Růžička. Obdobná situace se stejným koncem se udála i na druhé straně, pálil Bartečko. V závěru utkání ještě po nešťastném střetu Mozíka a Straky putovali domácí do čtyř, domácí však oslabení zvládli na jedničku, stejně jako krátkou power-play soupeře. Bodově se tak dotáhli na druhý Mountfield.


Ohlasy trenérů

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): "Jsme spokojeni se ziskem tří bodů, ale méně s naší disciplínou. Našimi vyloučeními jsme umožnili Chomutovu vrátit se do zápasu. Už před utkáním jsme klukům zdůrazňovali, že nám nenechají nic zadarmo a to se potvrdilo. Zbytečnými fauly v útočném a středním pásmu jsme se dnes připravili o lepší výkon. Kvůli častým vyloučením byla naše hra rozháraná. Hlavně třetí třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá. Deset vyloučení v domácím zápase je moc. Martin Straka po dohodě nenastoupil do třetí třetiny, protože ho táhl sval na noze."

Robert Kaše (Piráti Chomutov): "Zápas se mi těžko hodnotí. Začali jsme příliš zakřiknutě, až postupně jsme začali více bruslit a zlepšovat pohyb. Bez něj nemáme šanci. Dvakrát jsme inkasovali při naší přesilovce a to nás hodně sráží. Je těžké se potom vrátit zpátky do hry. Pozitivem je, že se hráči nevzdali ani za nepříznivého stavu a bojovali až do poslední minuty. Na tom se dá stavět."

Fotogalerie

Související články

Do indiánských prérií zavítají Piráti

Preview

Lev i Sýkora jsou rádi, že se Plzni podařilo potvrdit páteční vítězství ve Zlíně

Ohlasy

Aktuálně na webu

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

2000. permanentka

2000 prodaných permanentek. Děkujeme!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky