Mladší dorostenci si v Kladně otevřeli střelnici

Mladší dorostenci: PZ Kladno - HC Plzeň 1929 3:13 (1:5, 0:3, 2:5). Plzeňské mládí se předvedlo ve velkém stylu, když na ledě PZ Kladna nedalo domácím ani tu nejmenší šanci. Indiáni totiž během necelých tří minut vstřelili úvodní čtyři branky a už od této chvíle bylo jasné, kdo je na ledě pánem. O všem vypovídá i poměr střel, který v poměru 57:15 ve prospěch Plzně podtrhává tři body dvěma ráznými čarami.

2.kolo, čt 13.9.2012
PZ Kladno - Plzeň
3:13
1:5, 0:3, 2:5
Branky a nahrávky: 20. Patyk (Jizba), 49. Jizba (Patyk), 58. Patyk (Toula) - 6. Stráský (Hajšman), 8. Kokoška (Váchal), 9. Hajšman (Stráský, Krystl), 9. Kantner (Bednář), 18. Suchý (Vracovský, Sysel), 25. Hajšman (Krystl, Vracovský), 31. Kaňák, 31. Dvořáček (Stráský), 43. Vracovský (Suchý), 48. Vavřička (Váchal), 56. Kantner (Rubner, Kodýtek), 57. Hajšman (Stráský), 60. Kodýtek (Kantner, Muchka). Rozhodčí: Pokorný - Vodák, Řešátko. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:3. Diváci: 50. Střely na branku: 15:57.
PZ Kladno Karlík (od 25. minuty Melančin) - Duek, Havelka, Husarik, Jarý, Jizba, Kabourek, Kunc, Lachman, Libovický, Němec, Novotný, Patyk, Toula, Vlk, Zeman, Šíma.
Plzeň Krasanovský - Kaňák, Sysel, Monhart, Dvořáček, Bednář, Muchka, Čechura, Váchal - Vracovský, Kodýtek, Suchý - Hajšman, Stráský, Krystl - Kantner, Vavřička, Ivanič - Kučera, Kokoška, Rubner.

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (Plzeň): S PZ Kladnem jsme hráli v přípravě, takže jsme soupeře znali. Nicméně nechtěli jsme určitě nic podcenit a snažili se hrát velice útočně. Chtěl jsem po hráčích, aby hodně bruslili a napadali. Vše nám až na malé drobnosti vycházelo a po první třetině byl výsledek 1:5 v náš prospěch. Ve druhé a třetí části jsme zkoušeli různé varianty sestav, ale i tak se hráči prosazovali. V neděli nás čeká velice kvalitní tým Slavia, což je zároveň první utkání doma, a na to se budeme chtít připravit.