PLZ - SAL 5:3 - Indiáni přehráli Salzburg a poprvé letos v European Trophy bodují naplno

Plzeň - Škodovka se v úterý podvečer utkala na domácím ledě s týmem Red Bull Salzburg. Přestože indiáni třikrát v utkání prohrávali, ve třetí části se dokázali zvednout a nakonec slaví výhru. O tu se zasloužil dvěma góly Martin Heřman a dobrý výkonem v brance také Adam Svoboda. Utkání nakonec skončilo dvoubrankovým vítězstvím v poměru 5:3.

ET8, út 27.11.2012, ČEZ Aréna, Plzeň
Plzeň - EC Salzburg
5:3
1:1, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 11. Hollweg (Mozík, Lev), 32. Pejchar (Slavík), 39. Heřman, 49. Heřman (Petruška, Mozík), 54. Lev (Hollweg) - 8. Bischofberger (Davison), 25. Kristler (Bischofberger, Keller), 36. Komarek (Kristler). Rozhodčí: Svoboda, Fraňo – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.
Plzeň Svoboda (Mazanec) – Jeřábek, Moravčík, Slavík, Mozík, Ruprecht, Růžička – Dvořák, Lev, Hollweg – Pejchar, Havlíček, Schleiss – Heřman, Sedláček, Petruška – Tulačka, Hostálek, Němec.
EC Salzburg Auld (Zopf) – Muhlstein, Logar, Kristel, Saab, Lupaschuk, Duller, Davison, Grenier – Maxwell, Fuhrer, Hikosaka – Fellinger, Obrist, Koblar – Brucker, Keller, Komarek – Lennartsson, Bischofberger, Hofer.
PlzeňPlzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Utkání dlouho plynulo bez přerušení. To přišlo až v osmé minutě, kdy puk musel lovit Svoboda zpoza svých zad. Johannes Bischofberger byl zcela osamocený mezi kruhy a přesnou střelou nad pravé rameno Svobody otevřel skóre utkání. Indiáni mohli srovnat při faulu Hikosaky, ale počet hráčů na ledě se brzy srovnal po přestupku Havlíčka. Ale když hosté šli do tří, indiáni se prosadili. Od modré napřáhl Vojtěch Mozík, do rány vložil hůl Ryan Hollweg a Auld byl bezmocný. Další šance šla znovu na vrub Plzeňských. Dvořák a Hollweg už měli před sebou jen brankáře Aulda, ten se ale parádně roztáhl a puk za svá záda nepustil. Na druhé straně se také děli věci, to když v 18. minutě Koblar orazítkoval břevno. A když Obrist neproměnil trestné střílení, rozešly se týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

Na konci 23. minuty se Grenier dostal do úniku, ale jeho forhendový blafák Svoboda na brankové čáře dokázal betonem zastavit. Při Dvořákově trestu se hosté znovu dostali do náskoku. Tyler Maxwell nejprve spálil neuvěřitelnou tutovku, když bekhendem netrefil z několika centimetrů odkrytou branku. Po chvíli už se trefil Andreas Kristler, jehož rána od modré Svobodovi propadla do branky. Brzy ale bylo znovu vyrovnáno. Slavík při přesilovce napřáhl od modré a poslal přesný puk na branku. Do střely navíc vložil hokejku Daniel Pejchar a ztečoval ji přímo mezi betony. Ale Salzburg potřetí pláchl do vedení. Střela Konstantina Komarka prošla Svobodovi mezi betony, když plzeňský gólman příliš z pokusu hostujícího hráče přes svého obránce neviděl. Avšak znovu se šlo do kabin za nerozhodného stavu, když se třiašedesát vteřin před koncem dvacetiminutovky parádně trefil Martin Heřman.

Ve 46. minutě se Lennartsson utrhl domácí obraně a zkusil Svobodu překonat střelou na lapačku. Jenže Svoboda báječně zasáhl. A pak se konečně Plzeňanům podařilo odskočit. Po křižném pasu Petrušky se dostal do střelecké pozice na levé straně znovu Heřman, který podruhé překonal Aulda svojí další nekompromisní ranou. A o pět minut to bylo pro indiány ještě veselejší. Hollweg ve středním pásmu posunul kotouč k Jakubu Lvovi, který nevymýšlel žádné složitosti, drze si nabruslil doprostřed a naprosto precizní střelou pokořil popáté gólmana Salzburgu. Hosté sice tři a půl minuty před koncem zkusili zdramatizovat hru a odvolali gólmana, ale Svoboda už se překonat nenechal.


Fotogalerie

Související články

Tečku za Europen Trophy obstará Salzburg

Preview

Martin Heřman: Jednou to vyšlo, tak jsem to zkusil znovu

Ohlasy

Aktuálně na webu

Ohlasy PRI3

Zápas na Kladně jsme brali jako generálku na Ligu mistrů, povedla se nám, říká Miroslav Indrák

PRI3: KLA - PLZ 2:8

PRI3: KLA - PLZ 2:8 - Škodovka se z Kladna vrací s vysokou výhrou!

Preview přátelský duel

Opět do boje! Indiáni se představí na Kladně!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky