SPA - PLZ 4:1 - Potřetí stejný výsledek, podruhé bez bodu

Plzeň - Poslední duel první čtvrtiny zápasů základní části Tipsport extraligy indiáni nezvládli a první místo v průběžné tabulce jim tak vyfoukla právě Sparta. Domácí sice inkasovali jako první, ale dokázali se postavit na nohy. A protože hosté využili ani jednu ze dvou nabídnutých dvojnásobných přesilovek, vrací se tak domů bez bodů.

14. TV, čt 20.10.2011, Tesla Arena
Sparta - Plzeň
4:1
1:1. 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 7. I. Rachůnek (Ton, Sersen), 21. Milam (Bližňák, Ton), 33. I. Rachůnek (Y. Treille), 57. Tenkrát (Sersen) - 5. Lev (Kovář). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:6, navíc Kinrade (PLZ) 10 min. os. trest. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 502. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Sparta Pöpperle - Hanzlík, Sersen, Milam, Kočí, Kasík, Philipp, Kučný - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Lapšanský, Žálčík.
Plzeň Mazanec - Růžička, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Dresler, Marušák - Duda, Straka, Petruška - Kratěna, Hlinka, Mrňa - Stránský, Kovář, Lev - Vostřák, M. Heřman, Dvořák - Sedláček.

Komentář

Prvních pár minut zápasu mezi Spartou a Plzní? Vlažné tempo a minimum šancí. K první střele se osmělil až ve třetí minutě Hanzlík, šlo ale spíš o propagační střelu. O minutu později pálil do betonů Mazance Ton.

Branka Jakuba Lva v páté minutě tak byla jako blesk z čistého nebe. Ten puk dopravil do brány, i díky clonění obránců Sparty, hned po buly. Sparta ale dokázala vyrovnat už o 90 vteřin později. Rozhodčí vyloučil za nedovolené bránění plzeňského Marušáka a Ivan Rachůnek přetavil sparťanský tlak ve vyrovnávací branku. Puk za Mazance dorážel z hranice brankoviště.

Na další kloudnější akci si ale diváci museli počkat až do 14. minuty. Kučný už zvedal po střele od modré ruce v radostném gestu, ale po jeho dělovce zvonila jen tyč. V závěru třetiny zkusil střelu do horní části branky plzeňský Vostřák, puk šel mimo. Neprosadil se ani Ivan Rachůnek v posledních vteřinách, kterému se pokusil před branku přihrát Tenkrát.

Kdo se o přestávce zdržel na klobáse, přišel o druhou branku Sparty. Bližňák zpoza branky poslal puk mezi kruhy, kotouč ale doputoval až na modrou k Milamovi a ten i s vydatnou podporou clonících obránců prostřelil tvrdou ranou Mazance.

A od chvíle, kdy Sparta vstřelila vedoucí branku, převzala otěže zápasu. Po faulech Yoricka Treilleho a Kasíka šla sice v polovině zápasu na 92 vteřin do tří, paradoxně to ale byla Plzeň, která inkasovala. Z trestné lavice se navrátivší Treille se okamžitě zapojil do hry a společně s Ivanem Rachůnkem přečíslili plzeňskou obranu. Rozpohybovaný Mazanec pak neměl proti střele Ivana Rachůnka šanci – 3:1 pro Spartu a druhá trefa v zápase pro Rachůnka. Slušnou šanci pak měl v závěru druhé dvacetiminutovky Kasík, chvíli po něm i Foster.

Kasík v přestávkovém rozhovoru fanouškům slíbil, že i ve třetí části bude Sparta hrát svou hru, nezatáhne se do pásma a nebude jen bránit. To se sparťanům dařilo více než dobře, dokonce i v dalším dvojnásobném oslabení. Po faulech Kučného a Kočího se bránila dvojnásobné přesile 40 vteřin. Úspěšně. Co nezachytili obránci, ukryl spolehlivě ve výstroji Pöpperle.

V polovině třetí části Sparta přečkala další oslabení, na trestné pykal kapitán Broš. Recept na Pöpperleho v brance nenašel ani exsparťan Kratěna, který to zkusil z bezprostřední blízkosti. Ve dvaapadesáté minutě se před Mazance pokoušel prokličkovat Ton, obrana Plzně ho ale do zakončení nepustila.

Cestu za případným vyrovnáním Plzni zkomplikoval v 55. minutě Kinrade, který se nechal vyloučit za držení a po protestech dostal osobní desetiminutový trest. V 57. minutě se k němu přidal ještě Růžička a Sparta v této přesilovce uzavřela skóre utkání. Na 4:1 zvyšoval Tenkrát. Pražský tým se tak vyhoupl v průběžném hodnocení právě před Plzeň na první místo.


Ohlasy trenérů

Josef Jandač (Sparta): Jsem spokojený, jak naše mužstvo dřelo, šlapalo, šlo si v zápase za vítězstvím. Myslím si, že jsme zcela zaslouženě zvítězili.

Milan Razým (Plzeň): Nepodali jsme dneska vůbec dobrý výkon, čímž nechci snižovat výkon Sparty, která vyhrála zaslouženě. Předčila nás nejen ve skóre, ale i v nasazení, bojovnosti, touze po vítězství, v přesilových hrách a v oslabeních. Prostě ve všech parametrech byla lepší.

Související články

Plzeň boj o čelo nezvládla. Hrozný, špatný zápas, smutnil Jan Kovář

Ohlasy

Aktuálně na webu

Preview 3.kolo

Nový týden, nové výzvy! Plzeň začíná na ledě Mountfieldu!

Plzeňská nálož

Plzeňská nálož aneb Sedm utkání během čtyř dní!

NHL Global Fan Tour

NHL Global Fan Tour míří 23. září do Plzně na Náměstí republiky!

×
Odehrané v 17:00 | Dor.
HC Škoda Plzeň
HC Kobra Praha