SLA - PLZ 3:5 - Plzeňští zvládli drama třetí třetiny a z Edenu vezou všechny body!

Praha/Plzeň - Další vystoupení v European Trophy mají plzeňští hokejisté zdárně za sebou! Na ledě pražské Slavie zvítězili 5:3, a do účtování ET si tak připisují další výhru. Indiáni šli do vedení v první třetině, které si i přes vyrovnání v prostřední části donesli do poslední dvacetiminutovky, ale tam Slavia sama obrátila utkání. Ale Plzeň ukázala, že se za žádných okolností nevzdává a třemi brankami v rozmezí třech minut zvítězila. Blýskl se Sýkora, který vstřelil dvě branky.

ET7, st 31.8.2011
Slavia - Plzeň
3:5
0:1, 1:1, 2:3
Branky a nahrávky: 22. Kadlec (Vašíček, Kůrka), 41. Růžička (Kadlec, Krejčík), 50. Kůrka (Kadlec, Svoboda) - 8. Hlinka (Mrňa, Kratěna), 38. Sýkora (Straka, Duda), 53. Sýkora (Straka, Vlasák), 54. Mrňa (Hlinka, Kratěna), 56. Kratěna (Hlinka). Rozhodčí: Jebavý, Lacina - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:7 + Johnson 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 868. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5.
Slavia Kopřiva - Krejčík, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Kolařík, Šulc - Tomica, Kůrka, Jelínek, Poletín, Růžička, Krenželok, Svoboda, Sklenář, Micka, Doležal J., Hertl, Jaškin, Čermák.
Plzeň Svoboda - Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, Dresler, Frolo, Havíř, Růžička - Heřman M., Vlasák, Straka, Duda, Mrňa, Hlinka, Kratěna, Johnson, Kovář, Sýkora, Dvořák, Pitule, Heřman J.

Komentář

Po vlažném startu do utkání se jako první prosadili hosté, když se trefil Jaroslav Hlinka mezi nohy brankáře Kopřivy. Po sérii šancích na obou stranách pak zazvonila tyč za Adamem Svobodou, kterou napálil Petr Kuboš. Na druhé straně se pak sám před Kopřivou zjevil Petr Sýkora, domácí gólman však předvedl famózní semafor.

Na střeleckou nemohoucnost Slavie se pak nemohl dívat její kapitán Petr Kadlec, jenž nachytal Svobodu skrytou ranou od mantinelu. O tři minuty později navíc Tomáš Svoboda opět orazítkoval tyč plzeňské branky. A aby toho nebylo málo, při přesilové hře nedokázali trefit odkrytou klec jak Šulc, tak Jaškin i Svoboda. A proto byli domácí potrestáni. Petr Sýkora nejprve trefil konstrukci slávistické brány, aby se o pár vteřin už radoval z přesného zásahu.

Do třetího dějství vstoupili domácí rychlým gólem z hole Vladimíra Růžičky ml., jenž zužitkoval přesilovou hru přesnou tečí Kadlecovy střely. Sešívaní pak zcela otočili skóre v polovině třetiny, když skóroval Tomáš Kůrka další tečí Kadlecovy rány od modré. To však bylo od domácích vše, poté plzeňští převzali taktovku hry a třemi rychlými góly zvrátili výsledek na svou stranu. Nejprve vyrovnal na 3:3 Petr Sýkora a o pouhou půlminutu později již Plzeň vedla. Pavel Mrňa totiž dobře zakončil akci dva na jednoho. Na 5:3 pak uzavřel skóre Ondřej Kratěna, jenž nadvakrát propasíroval kotouč po samostatném úniku za Kopřivu.


Související články

Plzeň se chystá do Edenu, vyzve pražskou Slavii

Preview

Výhra na Slavii zajistila finále. Přijeli jsme sem vyhrát, říká sebevědomě Ondřej Kratěna

Ohlasy

Aktuálně na webu

Z6: TRM - PLZ 2:13

Šesťáci zvládli dohrávku v Třemošné na výbornou!

Ohlasy 11. kolo

Od dnešního výkonu se musíme odrazit dál, říká Tomáš Král

LIB - PLZ 4:1

LIB - PLZ 4:1- Extraligový lídr své území před indiány uchránil