PLZ-VIT 2:3. Plzeň podruhé doma bez bodu

Vítkovicím se podařil vstup do zápasu. Už na konci druhé minuty otevřel skóre Burger. Domácí sice v páté minutě dopravili puk do sítě, ale do posunuté branky. Vítkovice přidaly v první třetině další branku a v prostřední části využitou přesilovkou zvýšili severomoravané už na 0:3. Ještě ve druhé třetině dokázal snížit Vampola a vykřesal domácím naději. Ve 46. minutě využil Benák přesilovku, ale to bylo vše, co domácí se zápasem dokázali. V pohledném hokeji podlehli Plzeňáci již podruhé za sebou na domácím ledě tentokrát rozjetým Vítkovicím 2:3.

19.kolo, ne 26.10.2008, Zimní stadion Plzeň
Plzeň - Vítkovice
2:3
0:2, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 39. Vampola (Straka), 46. Benák (Kracík, Fabuš) - 2. Burger (Ujčík, Stehlík), 13. Krenželok (Štefanka, Pinc), 30. Jurečka (Barinka, Petrovický). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lenerer. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:3,2:3. Diváci: 7177.
Plzeň Málek - Benák, Smrek, Čakajík "A", Pácal, Dresler, Redlihs, Hudec - Vampola, Straka "C", Vlasák "A"- Fabuš, Kracík, Matějovský - Adamský, Dvořák, Důras - Kovář "J", Laš.
Vítkovice Pinc (24. Štěpánek) - Voráček, Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Ovčačík - Treille, Petrovický "C", Štefanka - Ujčík, Šimíček "A", Svačina - Roman, Burger "A", Krenželok - Kvapil, Hruška, Varaďa.

Komentář

Na horký plzeňský led v chladném nedělním podvečeru zavítalo mužstvo Vítkovic. A že moravský tým nepřijel jen tak na výlet dokázal už v čase 1:85 Jiří Burger, když využil první přesilovku utkání. Nutno podotknout, že měl snadnou práci. Po perfektní přihrávce střílel téměř do odkryté branky - 0:1. O dvě minutky později mohl vyrovnat Kracík, ale ani na dvakrát ve stoprocentní šanci proti Pincovi neuspěl. V 6.minutě vstřelil gól Martin Straka Pincově chybě, jenže Krstev odstrčil nikým nekrytou branku a gól nemohl být uznán. Ve vlastním oslabení se v obrovské šanci ocitli Dvořák s Pácalem, přičemž druhý jmenovaný dorážel vybojovaný puk toho prvního. Ale bohužel pro domácí bez úspěchu. Jenže hned o pár vteřin později při Plzni stálo neuvěřitelné štěstí a také fantastický zákrok Romana Málka. V leže na břiše vytěsnil střelu zvednutým betonem vítkovického obránce a zneškodnil tak jasný gól. Ve 13.minutě už se ale hosté dočkali. Při hře 4na4 se vydal před plzeňskou branku Lukáš Krenželok a nekompromisně zavěsil puk do horní části branky - 0:2. Plzeň měla šance na snížení, ale ani jednu z nich neproměnila, největší z nich 12 vteřin před koncem 1. třetiny Vampola se Strakou. A tak domácí odcházeli do kabin s dvoubrankovou ztrátou.

Ve 23.minutě se z ničeho nic zjevil v útočném pásmu Adamský, vyslal na Pince svou obávanou tvrdou střelu, jenže ta ke škodě domácí Plzně zazvonila jen o tyčku. V čase 23:23 bylo po faulu na Vampolu nařízené trestné střílení. Vítkovický trenér Hadamczik předvedl zajímavý tah. Odvolal z branky Pince a proti exekutorovi Vlasákovi se postavil Štěpánek. A jak se ukázalo, tah to byl pro Vítkovice úspěšný. Tomáš Vlasák trestné střílení neproměnil. Poté hra upadla do hokejové šedi. Až v polovině prostřední dvacetiminutovky předvedl pohlednou a navíc i velmi nebezpečnou střelu v přesilovce Uhřík. K jeho smůle mířil vedle. Vedle však už v čase 29:53 nemířil Petr Jurečka – 0:3. Ve 33.minutě mohlo být hůř. Šimíčkova střela se odrazila od obou tyček a nakonec ven z branky. V čase 33:20 rozhodčí volal kolegu u videa podruhé. A znovu kvůli Vítkovické šanci. Ale ani tentokrát hostům gól nepřiznal. Domácí se do šancí dostávali sporadicky, a když už nějaká přišla, stejně jí nedokázali využít. Ve 38.minutě mohl navýšit vedení hostí Petrovický, ale proti Málkovi neuspěl. V čase 38:08 se dočkali i Plzeňáci. Straka s Vampovou předvedli ukázkovou akce přečíslení 2 na 1. Petr Vampola zužitkoval přihrávku svého kapitána a snížil - 1:3. A tak ztráta Lasselsbergeru byla stejná jako před první přestávkou.

Do třetí třetiny nastoupili hráči Plzně s vědomím, že pokud chtějí bodovat, musí alespoň vyrovnat. První krok k tomuto cíly přišel v čase 45:20. V přesilové hře poslal Kracík puk najíždějícímu Václavu Benákovi, který málem protrhl i síťku v brance, kterou strážil Pinc - 2:3. Plzeň se tlačila do útočného pásma, ale ani vítkovičtí hráči nezůstali pouze u obrany. Ve 49.minutě nebyl daleko od gólu Burger. A v 50.minutě se Ujčíkova střela otřela o síťku, naštěstí pro domácí z venku. Plzeň pokračovala v tlaku, ale úspěšnému zakončení chyběla častější střelba, někdy i štěstí v koncovce. V 57.minutě měly Vítkovice další šanci. Moc jim nechybělo, aby trefily odkrytou branku. Netrefily, tak domácí měli stále naději. Tu trochu přiživil Benák, když se vracející z trestné lavice dostal do samostatného úniku. Naděje ale zhasla po neproměnění téhle velké šance. A čas utíkal…V čase 59:17 opustil Roman Málek branku. Situace z Budějovic se však neopakovala, a tak domácí zůstali podruhé na svém ledě bez bodů.