PCE - PLZ 8:5 - Plzeň před televizními kamerami nezazářila

Pardubice – Plzeňskému Lasselsbergeru se televizní utkání na pardubickém ledě hrubě nevydařilo, tamní výběr vybojoval přesvědčivé vítězství v poměru 8:5. Skóre se zprvu přelévalo ze strany na stranu a po většinu doby to byli modrobílí, kdo vedl. Ale pak po třetím gólů Východočechů odjel nedobrovolně na plzeňskou střídačku zraněný Roman Málek a jeho místo zaujal Martin Altrichter. Tým jakoby to zaskočilo, a než se rozkoukal, měl v síti další tři přírůstky. Trefil se i explzeňák Divíšek. To však nebylo všechno! Rychlé dva góly, z nichž jeden z trestného střílení, vrátily Západočechy do hry. Když se pak na úvod třetí třetiny ale trefil Starý, bylo o vítězi rozhodnuto.

13.kolo, čt 9.10.2008, Duhová aréna
Pardubice - Plzeň
8:5
1:2, 5:3, 2:0
Branky a nahrávky: 9. Starý (Koukal, Kolář), 22. Koukal (Kolář, Starý), 28. Tvrdík (Pivko, Divíšek), 29. Pivko (Štrbák, Divíšek), 34. Divíšek (Štrbák, Pivko), 35. Cetkovský (Pucher), 42. Starý (Kolář, Koukal), 59. Somík (Cetkovský, Čáslava) – 6. Matějovský (Důras, Vampola), 13. Vlasák (Hudec), 26. Fabuš (Kracík), 37. Vlasák z trestného střílení, 38. Vampola (Důras, Straka). Rozhodčí: Šindler – Kalivoda, Pavlovič.. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:3. Diváci: 6710. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3, 6:5, 8:5.
Pardubice Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Štrbák, Nakládal, Havíř, Zukal, Kolář II – Cetkovský, Pucher, Somík – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Radil, Blažek, Ondřej.
Plzeň Málek (28. Altrichter) – Benák, Smrek, Čakajík, Hudec, Dresler, Pácal, Cartelli, Redlihs – Fabuš, Straka, Vlasák – Důras, Vampola, Kracík – Dvořák, Kubalík, Matějovský – Kovář, Laš.

Komentář

Branky padaly výhradně v převaze jednoho hráče

Zápas soupeřů z vyšších pater tabulky sliboval napínavý televizní duel. Jeho doménou měl být souboj plzeňské ofenzívy s lídrem Martinem Strakou s jeho strážcem rekrutovaným z řad pardubické obrany Petrem Čáslavou. Spolupráce první obrany domácích Časlava – Píša nebyla ovšem pozorná hned ve druhé minutě, kdy plzeňský kapitán po pěkné kombinaci své trojky mířil nad Lašákovu klec.

Ovšem ještě před touto šancí mohl být ve vedení Moeller. A to hned ve 26. vteřině, kdy se po přiťuknutí Cetkovského netrefil Somík. Deset vteřin poté zase trefil Málkovo rameno Divíšek. I přes tento začátek udeřili první Západočeši ve svém produktivním umu. Sudí Šindler poslal odpočinout na trestnou lavici Somíka a Lasselsberger převahu bleskově využil. Důras napřáhl k důraznému příklepu z kruhu a jeho střelu změnil v gól Radek Matějovský – 0:1.

V osmé minutě dostali výhodu přesily na ledové ploše také domácí. A byli neméně úspěšní! Souhru přes připravenou šablonku sehrál produktivní modrý útok Moelleru, kde Koukal nachystal vynikající přihrávku před brankoviště Janu Starému, jenž zvedl puk mimo Málkův dosah – vyrovnáno 1:1.

Zápasu hrály dále prim přesilovky. To potvrdili hosté i v další situaci. Signalizovanou výhodu zajistil pro Plzeň Strakův „hlídač“ Čáslava. Šindler ale trest nakonec neuložil, protože ve spolupráci s šestým hráčem v poli dostal kotouč Tomáš Vlasák, který vyčkal se svým švihem až na ideální moment. Puk pak prolétl klubkem hráčů až do sítě – 1:2. Šest minut před koncem třetiny mohla Plzeň inkasovat v oslabení tři ku pěti, avšak ubránila se více než pozorně.

Brankový ohňostroj přinesl přestřelku se skórem 6:5

Není bez zajímavosti, že dva diváci sledovali první třetinu z reklamního vozu situovaného do rohu arény. Před druhým dějstvím, ale svou „výhru“ již dál nečerpali a své místo opustili. Neviděli tak druhou branku domácího celku, která padla po trochu vzdušné souhře Koláře se zakončujícím Petrem Koukalem, který těsně před Málkem usměrnil plachtící puk do sítě – 2:2.

Rozhodčí Šindler poté vyloučil domácího Havíře a Západočeši převahu znovu proměnili. Hezkou souhru první formace zakončil najíždějící Peter Fabuš střelou z jedničky pod Lašákovu horní tyč – 2:3.

Brankostroj se ale zdaleka nezastavil. Excelentně předvedla přečíslení dva na jednoho dvojce Tvrdík – Pivko. Pivko poslal přesnou žabičku a Michal Tvrdík blafákem do bekhendu prostřelil Málka – 3:3. Tvrdík tak bodoval v sedmém zápase v řadě a důstojně oslavil svůj jubilejní pětistý zápas. Ve stejném čase vystřídal Málka v kleci Plzně Altrichter. Ihned po této změně šel Moeller poprvé v utkání do vedení. Do kombinace druhého útoku se vložil bek Štrbák, jenž adresoval touš Liboru Pivkovi, který z nulového úhlu prostřelil Altrichtera – 4:3.

Ze strany Východočechů toto nebylo zdaleka vše. Mezi časem 23:07 a 24:17 obdržel Lasselsberger další dvougólový nášup! První z dvojce branek docílil svou individuální akcí a přesně alokovanou střelou do horního růžku svatyně hostů Tomáš Divíšek – 5:3. Druhou branku pak vsítil Jiří Cetkovský, který po bekhendovém nahození Puchera upravil již na 6:3.

Gólová palba pokračovala i přičiněním plzeňského sudího Šindlera, který jedním rozhodnutím zajistil Plzni dvě branky. V jedné akci nařídil trestné střílení za faul Somíka a zároveň poslal na trestnou lavici Puchera. Trestné střílení proměnil tradiční hostující exekutor Tomáš Vlasák bekhendovou kličkou – 6:4. Vyloučení Puchera poté využil Petr Vampola, který doklepl vysoký lob vyslaný Důrasem – 6:5.

Závěr si Pardubice pohlídaly

Pardubice dohrávaly v úvodu třetí třetiny čtyřicetisekundovou převahu pět na tři. Využily ale až tu následnou v klasickém střihu. Kombinaci do prázdné branky zakončil rtuťovitý třetí útok domácích Janem Starým – 7:5. Šťastný střelec zaznamenal již svou devátou letošní branku.

Starý mohl mít i svůj první extraligový hattrick. Ihned po své brance mu ale v cestě stála tyč. Při vyloučení Tvrdíka sice hosté střelecky úspěšní nebyli, ale pevně svírali Moeller v jeho obranné třetině téměř celé dvě minuty. Po úpravě skóre volala zejména teč Kracíka, či projížďka Straky.

Ne zcela zaplněné tribuny sledovaly v závěru zvýšenou snahu hostů o korekci výsledku. Domácí museli také upustit od adresnějšího střežení Straky, jelikož jej jeho trenéři posílali na hřiště prakticky každé druhé střídání. Ovšem Plzeň se k power play nakonec nedostala. Poslední využitou přesilovku využil rychlou dorážkou Radovan Somík a uzavřel střelecké hody na výši 8:5. Moeller tak zaslouženě získal všechny tři body.


Ohlasy trenérů

Jiří Seidl (HC Moeller Pardubice): „Rád děkuji týmu a klukům za tříbodové vítězství. Dokázali jsme třikrát stáhnout vedení Plzně, to bylo pro nás velice důležité. Uklidňující byl pro nás gól na 7:5 na začátku třetí třetiny. Pak jsme si už to nenechali vzít. Nevím, jestli mužstva tak dobře hrála přesilovky a útočila, nebo jsme všichni tak špatně bránili. To opravdu nevím.“

Pavel Hynek (HC Lasselsberger Plzeň): „Utkání se mi nehodnotí lehce. Dobře jsme jej rozehráli, třikrát jsme vedli, ale vlastní nedisciplinovaností jsme se o ně připravili a nechali si to otočit na 4:3, pak jsme to akorát tlačili do kopce. Dnes jsme propadli jako mužstvo v obranné fázi.“

Související články

Plzeň jede do Pardubic za doprovodu kamer

Preview

Aktuálně na webu

Rozhovor Marek Ztracený

Jsem věčný optimista, doufám, že Plzeň bude vysoko, jak jsme zvyklí, říká Marek Ztracený

INFO TICKETING

Kancelář ticketingu v pátek 19. července uzavřena

Rozhovor Jan Bruner

Klukům v týmu bych přál co nejvíce gólů, ty rozhodují zápasy, říká fanoušek Jan Bruner

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky