Junioři jsou ve čtvrtfinále, kdo je čeká?

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Slezan Opava 4:1.
STAV SÉRIE - 2:1.
Je dobojováno. Teď už snad opravdu. Plzeň dnes měla navrch téměř ve všech směrech a unaveného soupeře drželo nad vodou jen štěstí a výborný Trenčan. Lasselsbergeru bylo úzko jen v polovině zápasu, kdy Opava snížila na 1:2. Plzeňští mladíci tak pokračují v sezóně, nyní je čeká čtvrtfinále…

Aktualizováno: Vsetín, který měl být soupeřem Plzně, nemá ještě postup jistý. Také mu byl jeden zápas play-off kontumován a se Zlínem sehraje v sobotu rozhodující duel. V případě vítězství Zlína by Plzeň narazila na Kladno.

OS3, pá 29.2.2008, Zimní stadion Plzeň
Plzeň - Opava
4:1
2:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 9. Kovář (Rutta), 14. Novák (Benedikt), 40. Kocman (Kovář, Kubalík), 60. Kocman (Kovář) - 27. Mlýnek (Planovský). Vyloučení: 5:10, navíc Zeman (Plz) os. 10 min. trest a Musil, Vitásek a Wolf (Opa) 5 + DKU. Rozhodčí: Jílek – Svoboda, Bejček. Využití: 2:0. Diváci: 118. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Plzeň Francouz (Rückl) - Martinec "A", Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler - Jindra, Novák, Kocman "C"- Sýkora, Pitule, Trojan - Kovář, Benedikt, Vild - Kubalík, Lev, Šimek, Kořínek.
Opava Trenčan (Kuchař) - Vitásek, Kukla, Plachký "A", Gulda T., Plánovský, Tichý - Tošenovjan, Gulda P. , Šafár - Musiál, Grofek, Wolf - Chalupa "C", Blaga, Mlýnek.

Komentář

Utkání začalo z obou stran agresivně a do první větší šance se dostala Opava, když Musil sám před Francouzem nedokázal doklepnout kotouč do sítě. Plzeňská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve zkoušel z pravého kruhu štěstí Benedikt, poté pálil od modré Martinec. Gólu se však diváci dočkali až v deváté minutě, kdy po rozebrání hostující obrany rozsvítil červené světlo Jan Kovář – 1:0! Poté předvedl obětavý pád do střely Martinec, rána ho ale trefil pravděpodobně do kotníku a musel být z ledu odvezen. Do zápasu se brzy vrátil. Po chvilce se k zakončení dostal Karel Novák a dodal Lasselsbergeru větší klid - 2:0! Západočeši se v závěru úvodního dějství bránili dvěma dvouminutovým početním výhodám soupeře, ale Slezanům prakticky nic nedovolili.

Druhá část začala přesilovkou hostí. V obrovské šanci se zjevil Kocman, který obral za brankou lehkovážně rozehrávajícího Trenčana, ale ve velké rychlosti nestačil dobře zakončit po vyjetí před prázdnou klec. Z rychlého protiútoku se však podařilo snížit Mlýnkovi – 2:1! Dvoubrankový náskok mohl vrátit Plzni Vild, ale sám před brankářem střelou mezi betony neuspěl. Napodobil ho následně Pitule, který z levého kruhu pálil jen do náruče opavského brankáře. A do třetice velká šance domácích. Tomáš Kubalík nedokázal doklepnout odražený kotouč od Trenčana do poloprázdné branky. V závěru hráli Západočeši téměř stále v přesilové hře, ale štěstí při nich nestálo. Buď jako v případě Kubalíka nedokázali doklepnout skákající kotouč do prázdné branky, či jako Lev usměrnit svou střelu mezi tři tyče. Až 29 vteřin před druhou sirénou skloubil toto vše kapitán Kocman a dal svému týmu klid do poslední části - 3:1!

Poslední dvacetiminutovka odstartovala sestřelením Tomáše Kubalíka vysokou holí a vyloučením, ale za pár vteřin si stejně počínali hosté a rozhodčí zůstal v klidu. Nicméně se Plzeň bez potíží ubránila a začal s obléháním hostující svatyně. Trenčan byl v zápřahu, ale těžší zákrok předvést nemusel. Až v 54. minutě ho pořádně vystrašil Jindra, který už-už se na něj řítil sám, ale prudký pas spoluhráče nezpracoval. Pět minut před koncem zápasu se nechal zbytečně vyloučit Tichý za faul po odpískání a ukrojil svému týmu čas na závěrečný tlak. Slezané následně ztrácely nervy a na ledě to začalo jiskřit. Hlavní sudí však nečistou hru soupeře pouštěl a hromadná bitka byla na spadnutí. Až v čase 57:28 byl vyloučen Mlýnek, následně i Vitásek a Wolf s Musailem a Vitáskem, kteří obdrželi 2+5+DKU. Devět vteřin před koncem zápasu se ještě prosadil kapitán Kocman a domácí si mohli v klidu s fanoušky vychutnávat postup do čtvrtfinále…


Ohlasy trenérů

František Černý (Plzeň): "V úvodu jsme tam propadli, ale soupeř to nepotrestal. Kluci byli zakřiknutí, byl to na ně velký tlak. Pak už jsme ale měli zápas pod kotrolou a měli jsme rozhodnout už ve druhé třetině, kde jsme měli spoustu šancí."

Aktuálně na webu

Reprezentace U17

Reprezentační sedmnáctka se vydává do Finska!

Ohlasy 26. kolo

Třinec dokázal využít své šance, my ne, mrzí Vojtěcha Budíka

TRI - PLZ 5:2

TRI - PLZ 5:2 - Po velké bitvě se raduje úřadující mistr