Opava smazala dvoubrankový náskok, nakonec padla v prodloužení

Plzeň - HC Lasselsberger Plzeň - HC Slezan Opava 4:3 pp Již po páté v řadě dokázali uspět mladíci ze západu Čech a šplhají tabulku na nejvyšší příčky. Jako poslední je dokázaly porazit Vítkovice a to je již téměř měsíc.

19.kolo, pá 2.11.2007, 17:00, Zimní stadion Plzeň
Plzeň - Opava
4:3pp
3:1,0:2, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 14. Kovář (Adam), 19. Benedikt (Šimán, Kocman), 20. Stránský (Kovář), 65. Benedikt (Růžička) - 18. Herman (Chalupa, Wolf), 32. Tošenovjan (Plánovský, Grofek), 38. Gulda (Herman). Rozhodčí: Hlavní sudí není znám - Pešek, Šmíd. Vyloučení: 4:7, navíc Kořínek - Plachký oba 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 72. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Komentář

Jako velcí favorité vstupovali do dnešního duelu domácí Plzeňané. Za zády měli již čtyři vyhrané duely, navíc v prvním měření sil rozdrtili Opavu na jejím ledě 1:7. A vše šlo podle plánu. Ve 14. minutě dostal Lasselsberger do vedení Kovář, jenže o čtyři minuty později si obrana dostatečně nevšímala hostujícího Hermana a bylo vyrovnáno. Když už se zdálo, že v první třetině se skóre měnit nebude, přišel tvrdý direkt Západočechů. Nejprve se v 19. minutě prosadil Benedikt a dvě vteřiny před sirénou ještě skóroval Stránský.

Prostřední část ale byla v režii hostujících hráčů. V polovině zápasu snížil Tošenovjan a dvě minuty před druhou sirénou vyrovnal Gulda. Poslední část byla jen čekáním na chybu soupeře a přestože bylo k vidění několik zajímavých šancí, branka nepadla a v Plzni se prodlužovalo. Dlouho se zdálo, že ani nastavení duel nerozhodne, až se prosadil znovu Benedikt a ukončil velké hokejové drama.


Fotogalerie

Aktuálně na webu

Momenty sezóny 1

Přehled nejzajímavějších momentů sezóny 2019/20 – část 1.

Online bitva

Dominik Frodl se ve hře NHL 20 utkal s Dominikem "CzechDominem" Humpálem!

Plzeňský deník

Plán B. Hokejová Škoda jedná o snížení platů