Junioři se nevzdali a vyhráli téměř ztracený zápas ve Vítkovicích!

Junioři HC Lasselsberger Plzeň prohrávali ve Vítkovicích po dvou třetinách 0:2 a první branku vstřelili až ve 46. minutě. Ještě dvě a půl minuty před koncem prohrávali 2:3 a hráli ve třech proti pěti, ale jakmile byli ve čtyřech, Miloš Sýkora zařídil vyrovnání. V samotném závěru prodloužení rozhodl o výhře Plzně Petr Jindra. Domácí v utkání trefili třikrát tyč Francouzovy branky.

3.kolo, pá 7.9.2007, Palác kultury a sportu Ostrava
Vítkovice - Plzeň
3:4pp
0:0, 2:0, 1:3 - 0:1
Branky a nahrávky: 30. Strapáč (Noga), 38. Strapáč (Mlynář), 52. Bursík (Šedivý) - 46. Kořínek (Rutta, Kovář), 53. Martinec (Trojan), 59. Sýkora, 65. Jindra (Sýkora). Rozhodčí: Mikula - Vengřin, Hlavatý. Vyloučení: 7:10, navíc Strapáč 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 110. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
Vítkovice Michalec - Hartmann, Ledvoň, Falter, Mlynář, Sedlák, Hrubý - Noga, Strapáč, Szturc - Bursík, Sedmidubský, Šedivý - Bartoš V., Vrána, Palát - Kubiš, Seidler, Galajda.
Plzeň Francouz - Kořínek, Rutta, Martinec, Špiler, Zeman, Šustr, Hucl, Pour - Jindra, Kocman, Šimán - Sýkora, Kovář, Stránský - Benedikt, Pitule, Novák - Šimek, Vild, Trojan.

Komentář

V první třetině byli o kousek lepší domácí hokejisté. Největší šanci Vítkovic spálil po pěkné kombinaci v přesilové hře Sedmidubský, ale v 17. minutě jen rozezvučel tyč Francouzovy branky. Plzeň si vylouženou šanci připravila až těsně před polovinou utkání, ale spálil ji Benedikt. Pak vzal otěže druhé třetiny do svých rukou Petr Strapáč, který již v přípravě zasáhl i do zápasů A-týmu. Nejprve využil hrubky hostující obrany, aby pak ve 38. minutě ideálně převzal přihrávku od Mlynáře, rozhýbal Francouze a nedal mu šanci.

Vítkovičtí tak po dvou třetinách vedli 2:0 a mohlo být ještě hůř, když reprezentant Szturc trefil v úvodu třetího dějství tyčku. Ve 45. minutě dostali Plzeňští výhodu přesilové hry pět proti třem a obránce Jakub Kořínek využil spolupráce expíseckých Rutty s Kovářem ke vstřelení branky. Plzeň se tak po 46. minutách poprvé prosadila, ale do kolen ji měl v 52. minutě srazit třetí gól domácích, jehož autorem byl po rychlém protiútoku Bursík. Leč modrobílí se nevzdali a okamžitě odpověděli. Lukáš Martinec od modré čáry podruhé propálil Michalce a Plzeň se dotáhla na rozdíl jediné branky.

Domácí přesto mohli dokráčet k výhře, ale štěsí stálo na straně Plzně. Nejprve Noga trefil jen tyčku a pak selhal v zakončení a pak v samotném závěru měli Vítkovičtí v 58. minutě přesilovou hru pět na tři. Bojovní Plzeňané se však nevzdali a jakmile byli na ledě ve čtyřech, Miloš Sýkora v oslabení v samotném závěru vyrovnal!

Zápas tak dospěl do prodloužení a i v něm se v samotném závěru radovali hosté. Po chybě domácí obrany našel Sýkora Petra Jindru, který šestnáct vteřin před koncem rozhodl o výhře juniorů Lasselsbergeru Plzeň.


Aktuálně na webu

Reprezentace U18

Reprezentační osmnáctka míří i s celou řadou indiánů do Švédska!

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka se třikrát představí ve Švýcarsku!

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítka míří na Turnaj čtyř do Helsinek!

×
Dnes v 17:00 | Dor.
HC Škoda Plzeň
Rytíři Kladno