ZNO-PLZ 4:2 – A zase ta koncovka …

Doma a venku? Jako den a noc. Zatímco doma Plzeňáci body příliš nerozdávají, na hřištích soupeřů se trápí. Na znojemském ledě sehráli hokejisté Plzně vyrovnaný duel, ovšem střelecky byli úspěšnější Orli, kteří se dostali do vedení 3:0 a dovedli duel nakonec do vítězství 4:2. Před slabou návštěvou se dokázali střelecky prosadit Jaroslav Kracík a bývalý forvard Znojma David Ludvík, po hezké individuální akci. Plzeň prohrála na hřišti soupeře po třetí v řadě.

18.kolo, pá 2.11.2007, Zimní stadion Znojmo
Znojmo - Plzeň
4:2
2:0, 2:2, 0:0
Branky a nahrávky: 14. Jareš (Selingr), 16.Švrček (Jareš), 29. Bičánek (Dopita), 33. Dopita (Erat) - 31. Kracík (Dvořák), 35. Ludvík (Divíšek). Rozhodčí: Minář – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 2 562. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Znojmo Trvaj (Kameš) – Bičánek, Chvátal, Tesařík, Jareš, Štach, Kotaška, Švrček – Erat, Růžička, Dopita – Demel, Plášek, Haman – Padělek, Selingr, Kucharczyk – Beroun, Procházka, Meidl
Plzeň Málek (Jarina) – Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Martinec, Cartelli, Dobrovolný – Vlasák, Divíšek, Adamský – Fabuš, Kracík, Ludvík – Důras, Vampola, Laš – Dvořák, Šindel, Matějovský

Komentář

Vstup do utkání se ani jednomu týmu nepodařil a v úvodu bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách. Domácí se snažili útočit, ale nedařil se jim přechod z obrany do útoku, jelikož hosté dobře napadali. Již v první třetině začaly na ledě vládnout emoce a hráči si mezi sebou vyměnili několik ostrých střetů i slov. Vše vyústilo v potyčku Dernera s Dopitou, který se tak netradičně prezentoval krátkou boxerskou vložkou, ze které vyšel po pár sekundách vítězně. Diváci se dočkali i dvou branek, nejprve poslal Orly do vedení Jareš, který využil přesnou přihrávku Selingra a na rozdíl dvou gólů zvyšoval po nabídce Jareše střelou mezi Málkovy betony Švrček.

Druhá třetina přinesla velmi kvalitní a útočný hokej. Oba celky si vypracovaly velké množství příležitostí a na obou stranách museli brankáři dvakrát lovit kotouč ze své sítě. Všechny čtyři branky padly v rozmezí necelých sedmi minut. Gólový koncert odstartoval Bičánek, poté za hosty využil přečíslení tři na dva Kracík, ovšem tříbrankové vedení vrátil domácím Dopita, který využil zmatku v plzeňském brankovišti. Lasselsberger nesložil zbraně a o chvíli později opět snížil Ludvík, jehož střela skončila přesně v levém rohu domácí svatyně.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí dlouho řídili pravidlem, že nejlepší obranou je útok. Hráči Plzně se tak nemohli dlouho dostat do tlaku, který by mohl vyústit v branku. Až v polovině třetiny nastartovala Západočechy přesilovka a i po zbylých deset minut se na domácí branku valil jeden útok za druhým. Nejaktivnější byl Vlasák, jenž měl několik dobrých příležitostí, které mu však pozorný Trvaj zmařil. V závěru utkání nadělala Plzeň velký zmatek ve znojemském brankovišti a hlavní sudí se musel poradit s videorozhodčím, zda kotouč nepřešel brankovou čáru. K radosti domácích rozpažil a Orli tak kvalitním výkonem vybojovali vítězství 4:2.


Související články

Naplní Plzeň proti Znojmu roli favorita?

Naši soupeři

Aktuálně na webu

Preview 39. kolo

Domácí víkendový dvojzápas načne Plzeň proti mistrovi!

Závěr APK LH

Závěr jednání APK LH

Rozhovor Adam Jánošík

Jsem rád za šanci bojovat o nejvyšší příčky, říká Adam Jánošík

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 16:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec