V repríze souboje mužů opět zvítězila Plzeň

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Sparta Praha 4:2. Stejně jako nejvyšší soutěž dospělých měla i juniorská extraliga v posledních dnech reprezentační přestávku. Po nucené pauze přivítali Plzeňáci na svém ledě Spartu. Lasselsberger se musel obejít bez nemocného Setikovského, přesto chtěl v menší obdobě středečního duelu A-týmů uspět. To se také díky dvěma brankám Šimána podařilo.

21.kolo, čt 16.11.2006, Zimní stadion Plzeň
Plzeň - Sparta
4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 8. Jindra (Kocman), 12. Černý (Holý, Heřman), 34. Šimán (Heřman, Holý), 50. Šimán (Černý) – 14. Hertl (Krätzer), 35. Rybecký (Ton, Čížek).
Rozhodčí: Machačný - Šátava, Pešek. Vyloučení: 9:9, navíc Krätzer 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Plzeň Halmoši – Černý, Zeman, Martinec, Boháč, Krňoul, Kašpar - Heřman, Holý, Šimán – Kocman, Holub, Jindra – Stránský, Novák, Pitule – Špinka, Sýkora, Trojan.
Sparta Vajner – Cunik, Sem, Kanov, Trojan, Vošmik, Čížek, Procházka, Spudil – Rybecký, Ton, Mrňa - Škaloud, Karpov, Pacovský – Kafka, Krätzer, Hertl - Regner, Slaba, Fiala.

Komentář

První třetina přinesla tři góly a v závěru několik vyhrocených situací. O první změnu skóre se postaral v 8. minutě Jindra, když byl nejdůraznějším hráčem na brankovišti a protlačil puk do branky. Ještě chvíli předtím hrál Lasselsberger bezúspěšně dvojnásobnou přesilovku. Druhá trefa byla té první výjimečně podobná, nejdříve v dobré pozici minul Heřman, aby následně mohl dorážet Černý. V 14. minutě dostali šanci zahrát si v dvojnásobné početní výhodě hosté a hned ji využili. Na konci pěkné kombinace stál střílející Hertl. To bylo ze zajímavých hokejových momentů vše, další průběh se nesl ve znamení nervozity a častých vyloučení.

V prostředním dějství prokazovali Pražané větší touhu po úspěchu, s jednobrankovou ztrátou se chtěli rychle vypořádat. Jenže se nemohli dostat do zakončení a navíc v brance domácích stál dostatečně pozorný Halmoši. Neukázněnost hráčů přinesla po dvou slepených přesilovkách na každé straně, ale ani to vzrušení nepřineslo, a tak Šimánova branka v 34. minutě přišla jako blesk z čistého nebe. Jedno povedené střídání stačilo keramikům k pojištění náskoku. Poklidné vedení však netrvalo dlouho, téměř vzápětí zužitkoval zmatek v obraně soupeře Rybecký a Sparta byla znovu na dohled. Západočeši však ubránili následné oslabení a do sirény přečkali bez úhony.

Z šedi hry v úvodu třetí dvacetiminutovky vystoupily jen střely Boháče a Stránského, jinak se brankáři museli nudit. Až v 50. minutě se měnilo skóre, když čtveřice sparťanů neubránila plzeňskou přesilu a podruhé v utkání se prosadil Šimán. Ani poté se Pražané neprobrali, naopak Vajner musel v 54. minutě ukázat rychlý švih lapačkou, aby Šimánovi překazil hattrick. Chvíli před koncem mohl šikovnou tečí vykřesat naději Ton, neuspěl. Pak ještě hosté hráli v početní výhodě, ale to jim také nepomohlo. Proto tři body zůstaly zaslouženě na západě Čech.

Ohlasy trenérů

Vladimír Vimr (trenér Plzně): "Na Spartě jsme vysoko prohráli, proto jsme se utkání báli. Jsme rádi, že se nám povedlo dát první gól a celý zápas se držet ve vedení. Výborně zahrála první formace, která utkání prakticky rozhodla."

Fotogalerie

Aktuálně na webu

VTM U15

Krajský výběr ročníku 2005 vyráží na led Karlovarského kraje!

VTM U14

Krajský výběr ročníku 2006 míří do Karlovarského kraje!

51. a 52. kolo

Časy úvodních buly posledních dvou kol základní části