PLZ - LIB 8:4 - Důstojné rozloučení s nepovednou sezónou, nekompletní lídr si odvezl 8 kousků!

P l z e ň - Bez nervů a starostí se odehrálo závěrečné 52. kolo O2 extraligy na plzeňském zimní stadionu. K třináctému místu přikovaní Západočeši se utkali s jistým vítězem základní části, libereckými Bílými Tygry. Kdo přišel, nelitoval. Na samý konec nepovedeného ročníku připravili modrobílí svým věrným gólové hody. Jakub Šindel a David Ludvík dokonce mohli zaútočit na hattrick, čtyři kanadské body si připsal kapitán Tomáš Divíšek a svůj první extraligový zásah zaznamenal talentovaný Tomáš Kubalík. Podrobnosti připravujeme.

52.kolo, út 20.2.2007, Zimní stadion Plzeň
Plzeň - Liberec
8:4
3:2, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 5. Šindel (Kracík), 13. Divíšek (Ludvík), 18. Ludvík (Divíšek), 36. Šindel (Adamský), 37. Kubalík (Vampola), 37. Fabuš (Divíšek), 51. Ludvík (Divíšek), 54. Čakajík (Ludvík) - 11. Hrach (Moravec), 20. Vaic (Novák), 26. Pabiška (Klimenta), 53. Víšek (Pabiška). Rozhodčí: Jebavý, Jeřábek - Čech, Chytil. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 114. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 1:1, 3:1, 3:3, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4.
Plzeň Málek - Martinec ("J"), Čakajík, Benák, Mazanec, V. Čech, Dobrovolný, Pulpán - Fabuš, Divíšek ("C"), Ludvík - Šaffer, Kracík ("A"), Matějovský ("A") - Důras, Šindel, Adamský - Laš ("J"), Kubalík ("J"), Vampola
Liberec Nedvídek ("J") - Moravec, Hrach ("J"), Krstev, Kočí, Derner, Žabka - Vaic ("A"), Šachl, Novák ("C") - Klimenta, Pabiška, Víšek - O. Hruška, Dušek, Jech - Nevyhoštěný ("J"), Pajič, Bárta ("J")

Komentář

Dnešní utkání mezi Plzní a Libercem znamenalo pro domácí hokejisty poslední utkání v sezóně. Naopak Tygři, podobně jako v minulé sezóně, již mají jisté první místo po základní části O2 extraligy. Dal se tak očekávat uvolněný zápas s mnoha krásnými hokejovými akcemi. Hosté navíc před utkáním překvapili nasazením brankářské jedničky. Mladý Nedvídek dostal přednost před Milanem Hniličkou. Všeobecně mnoho hráčů ze základní sestavy odpočívalo a liberecké barvy tak hájily především mladé pušky.

Samotný úvod utkání byl ve znamení tlaku domácích. Nejprve se v první minutě neprosadil ve velké šanci Divíšek, poté Vampola. Gólu v hostující brance se tak plzeňští diváci dočkali až v páté minutě, kdy po krásné přihrávce Kracíka zpoza branky vymetl růžek v Nedvídkově brance Jakub Šindel – 1:0! Poté dostaly oba týmy výhodu přesilové hry. Lasselsberger byl mnohem nebezpečnější, ale neprosadil se. Naopak Liberečtí si nevedli vůbec dobře, ale mladičký Petr Hrach šikovnou střelou překvapil Málka - 1:1! Hostům tak stačila jediná vážnější šance ke vstřelení branky. Domácí se však zdravě naštvali a při další početní výhodě stačilo Tomáši Divíškovi k brance pár vteřin - 2:1! V 18. minutě dostali Tygři výhodu jednoho muže v poli, ale po pár vteřinách se po rychlém výpadu dvojice Divíšek-Ludvík měnilo skóre na druhé straně, než by se zprvu čekalo. Posledně jmenovaný, po ideální přihrávce prvního centra, prostrčil kotouč mezi betony hostujícího brankáře - 3:1! Pokračující přesilovka hostí se ve chvilce ještě zdvojnásobila a po akci celé pětky se prosadil Lubomír Vaic a snížil - 3:2! Po dvaceti minutách tak poprvé v sezóně odcházeli do kabin šťastnější Plzeňští.

Prostřední třetina kopírovala tu úvodní. První minuta a obrovská šance Tomáše Divíška. Následovala početní výhoda v Plzně, ale domácí esa z rukávů nevytáhli. V šesté minutě se do samostatného úniku řítil domácí Fabuš, ale Nedvídek mu puk vypíchl. Z následné akce Liberce však udeřilo. K odraženému puku se nejrychleji dostal Lukáš Pabiška a zavěsil. Málek neměl šanci - 3:3! Plzeň tak opět promrhala dvoubrankové vedení. Po vyrovnání trochu opadlo tempo hry a diváci si mnoho hokejových krás neužily. Až pár minut před koncem se strhla mela. Nejprve hostující obraně ujel Jakub Šindel a blafákem překonal Nedvídka. Po chvilce se první extraligové branky dočkal i Tomáš Kubalík. To však ještě nebylo vše. Za dalších pár vteřin se napřáhl Peter Fabuš a na stadiónu si diváci mohli ukřičet hlasivky - 6:3!

Třetí část začala z obou stran ospale. Jestli na začátku utkání nebylo o co hrát, tak teď to platilo dvojnásob. Při přesilovce Plzně se domácí nikam nehrnuli a největší šanci si tak vypracoval Šindel ihned po vhazování. Z poklidného nicnedění vyvedli diváky až hostující Ctibor Jich a domácí Martin Adamský, kteří do hokeje vnesli svojí kulturní vložku v podobě boxerského klání. V polovině třetiny Lasselsberger potrestal zbytečný faul Krsteva po odpískání. Další z geniálních přihrávek Tomáše Divíška využita. Tentokráte prostřelil z mezikruží nešťastného Nedvídka David Ludvík – 7:3! Liberečtí se dočkali vzápětí. Odraženou střelu poslal za Málkova záda Jan Víšek – 7:4! To si ovšem nenechali domácí líbit a při přesilovce vypálil Martin Čakajík a Nedvídek lovil puk ze své sítě po osmé! Do konce zápasu zbývalo pár minut a diváci si žádali “desítku“ , ale jejich přání vyslyšeno nebylo. Zápas tak skončil jasným vítězstvím Plzně, ale pro domácí tímto skončila i celá sezóna. Co říci na závěr? Snad jen slova nového kapitána Plzně Tomáše Divíška : "Letošní sezóna stála za prd, příští bude lepší!" Tak snad..


Ohlasy trenérů

Jiří Kučera (Plzeň): "Zápas se mi hodnotí dobře. Kluci k němu přistoupili perfektně, důstojně jsme se rozloučili s diváky a sezonou. Kapitánem se stal Divíšek, protože Matějovský měl celou sezonu problémy s disciplínou. Céčko pro něj bylo břímě. Teď budeme společně trénovat až do 16. března a příští úterý sehrajeme přípravné utkání právě v Liberci."

Vladimír Čermák (Liberec): "Byl to zápas, ve kterém jsme dohrávali základní část. Přesto mě mrzí, že jsme inkasovali tolik gólů. Někteří kluci nepřistoupili k utkání tak, jak jsme si řekli před jeho začátkem. Na druhou stranu mladí hráči konečně přičichli k extralize, snad je to povzbudí. Měli jsme strach z vyhroceného utkání, a tak jsme klíčovým hráčům, jako jsou Jiruš a Pletka, dali volno. Měli jsme obavy ze zranění, protože jsme minulé kolo ztratili dva hráče."

Fotogalerie

Související články

Ohlasy v duchu hodnocení skončené sezóny

Ohlasy

Poslední kolo bez vítěze v tipovací soutěži!

Hlavní zprávy

Aktuálně na webu

Aukce dresů

Odstartovala aukce speciálních dresů na podporu projektu Legenda legendám!

VTM U15

Krajský výběr ročníku 2005 vyráží na led Karlovarského kraje!

VTM U14

Krajský výběr ročníku 2006 míří do Karlovarského kraje!