PLZ-TRI 1:4: O výsledku rozhodly přesilové hry

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň po pěti letech prohráli na domácím ledě s Třincem. Téměř do poloviny třetí třetiny však bylo skóre vyrovnané, pak však Třinečtí využili dvě přesilové hry a na konečných 1:4 upravili při power-play. Vítěznou branku zařídili dva explzeňští hokejisté. Přihrávku Jana Výtiska zužitkoval ve 49. minutě Jaroslav Kudrna. Třineckého brankáře Lukáše Danečka dokázal překonat pouze v 5. minutě Václav Benák, který svou brankou otevřel skóre utkání.

10.kolo, ne 1.10.2006, Zimní stadion Plzeň
Plzeň - Oceláři Třinec
1:4
1:1, 0:0, 0:3
Branky a nahrávky: 5. Benák (Padělek) - 15. Kroupa (Peterek, Martynek), 49. Kudrna (Výtisk), 59. Tomas (Polanský, Kroupa), 60. Kolusz (Peterek). Rozhodčí: Turčan - Machálek, Škach. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4807. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Plzeň Málek - Benák, Trnka, Cartelli, Malinský, Nedoma, Mazanec - A. Padělek, Král, Šaffer - Zelenka, Rataj, Matějovský - Důras, Šindel, J. Heřman - M. Heřman, Kepl.
Oceláři Třinec Daneček - Tesařík, Výtisk, Pácal, Kroupa, Frolo, Bartoň, Hegegy - Razingar, Skořepa, J. Hašek - Jar. Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček, Kolusz, Vrba.

Komentář

Plzeň do zápasu doslova vlétla. Hned ve druhé minutě si vypracovala šanci, když Rataj s Cartellim ujeli dva na jednoho. Druhý jmenovaný dostal přihrávku a byl sám před mladým gólmanem Danečkem, ale nepřekonal jej. To se však podařilo o pár minut později. Po vyloučení třineckého Tomase Aleš Padělek přihrával v útočném pásmu k modré na Václava Benáka. Ten bez rozpaků mohutně napřáhl a jeho bomba skončila až v síti. Po pár okamžicích mohla Plzeň zvýšit. Cartelli vypálil při přesilovce, ale jeho střela se otřela o tyčku Danečkovy branky. První větší šance hostů přišla až v polovině první třetiny. Tomas vyslal prudkou přihrávku na před brankou číhajícího Korhoňe, jenž puk tečoval do Málkovy hrudě. Plzeň měla vstup do zápasu aktivnější, ale Třinec se ještě v první třetině dokázal vzpamatovat. Při Trnkově vyloučení zpoza branky našel Peterek volného Vlastimila Kroupu a ten nedal Málkovi žádnou šanci.

Ve druhé třetině mohl přidat další branku domácích z obrovské šance Šindel. Mazanec jej našel z obranné třetiny, vyslal na něj přihrávku přes střední pásmo. Šindel jel úplně sám, ale blafákem nepřekonal Danečka. V polovině zápasu zahrozil bývalý plzeňský bek Jan Výtisk. Vyjel si do výhodné střelecké pozice a vystřelil do horní části branky. Málek však jeho střelu vyrazil. Minutu před koncem přihrával Adam Šaffer Královi před branku, ale Král si už popojel a nestihl se vrátit na své původní místo, z kterého by střílel do odkryté branky.

Do třetí třetiny nastupovaly týmy za nerozhodného stavu, ale více ze hry měli hosté. Ve 49. minutě přetlačil Výtisk plzeňského obránce, přihrál Jaroslavu Kudrnovi a ten poslal hosty gólem v přesilové hře do vedení. Plzeň se na konci třetí třetiny snažila vzpamatovat a vyrovnat. Do vyložené šance se nakonec dostal dvě a půl minuty před koncem Šaffer. Dostal přihrávku zpoza branky od Důrase, pokusil se o blafák, ale Daneček zachoval chladnou hlavu a vychytal jej. Velká rána přišla dvě minuty před koncem. Sudí Turčan vyloučil Trnku za nedovolené bránění. Třinec přesilovku zužitkoval po šesti vteřinách. Roman Tomas dostal od Polanského přihrávku k levé tyčce a okamžitě zasunul puk do sítě. Plzeň však zbraně nesložila, a když přišlo vyloučení Tesaříka, pokusila se o power play. Plzeň se sice dostala do útočného pásma, ale pak Peterek vyzval přihrávkou ke střele Marcina Kolusze, který vyslal puk do opuštěné domácí klece a tím zpečetil třinecké vítězství.


Fotogalerie

Související články

Byl to nešťastný zápas, lituje Adam Šaffer

Hlavní zprávy

Notes #5: Prodlouží Plzeň dlouhou sérii vítězství?

Hlavní zprávy

Aktuálně na webu

Reprezentace U17

Reprezentační sedmnáctka se vydává do Finska!

Ohlasy 26. kolo

Třinec dokázal využít své šance, my ne, mrzí Vojtěcha Budíka

TRI - PLZ 5:2

TRI - PLZ 5:2 - Po velké bitvě se raduje úřadující mistr