Zlatá hokejka vybrala TOP 10, tuzemské soutěže reprezentují pouze indiáni!

Plzeň - Dnes byla představena oficiální desítka hráčů - finalistů - z nichž jediný nakonec ovládne prestižní anketu Zlatá hokejka 2019.

Hned sedm hokejistů působí ve slavné NHL, jeden pak ve Švýcarsku. A tím není nikdo jiný, než plzeňský odchovanec Dominik Kubalík. Právě on před nedávnem oznámil podpis smlouvy s Chicagem, vydá se tak rovněž za oceán. Třiadvacetiletý forvard poté, co dvakrát vybojoval v české extralize korunku pro krále střelců, zamířil v polovině předloňské sezóny do mužstva Ambrì-Piotta. Ve Švýcarsku stihl 78 zápasů s bilancí 89 bodů (39+50).

Poslední dvě jména jsou již zástupci tuzemské extraligy. A sice plzeňské útočné duo Jan Kovář a Milan Gulaš. Kapitán indiánů se po veleúspěšné sezóně, kdy v základní části nastřílel nejvíce branek a nasbíral i nejvíce bodů, rozhodl svou spolupráci s klubem o další dvě sezóny prodloužit. Plzeňský odchovanec Jan Kovář zatím jasno o své budoucnosti nemá. Na západ Čech přišel v rozjetém ročníku, i tak zvládl 42 utkání, ve kterých konta soupeřů počastoval 46 body (10+36). Všichni tři se navíc skvělými výkony blýskli na právě ukončeném mistrovství světa v Bratislavě. 

V anketě Zlatá hokejka, která svou historií sahá až do roku 1969, hlasují o králi českého hokeje pro daný rok představitelé Českého hokeje, trenéři reprezentace, mládežnických výběrů či klubů nejvyšší soutěže. Své zastoupení mají ale i novináři. Zlatý hattrick může letos zkompletovat David Pastrňák, dalšími v TOP 10 jsou ještě Michael Frolík, Tomáš Hertl, Filip Hronek, Davidové Krejčí a Ritiich i Jakub Voráček. 


Související články

Vstupenka jako jízdenka! HC Škoda Plzeň a PMDP vás společně vozí na hokej

Vstupenka jako jízdenka

Michal Houdek nebude hrát následující dvě utkání

DK ELH Houdek

Tipsport extraliga začíná s několika novinkami

Tipsport extraliga začíná

Parkujte po celou sezónu v DEPO2015!

Parkování DEPO2015

Aktuálně na webu

Z6: PLZ - TRM 19:4

Šesťáci nadělovali i ve druhém soutěžním duelu!

Z9: SPA - PLZ 4:3

Devítka smolně padla na Spartě

Z7: SPA - PLZ 4:2

Sedmáci padli na Spartě kvůli poslední třetině

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
×
Dnes v 16:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Verva Litvínov