Zlatá hokejka vybrala TOP 10, tuzemské soutěže reprezentují pouze indiáni!

Plzeň - Dnes byla představena oficiální desítka hráčů - finalistů - z nichž jediný nakonec ovládne prestižní anketu Zlatá hokejka 2019.

Hned sedm hokejistů působí ve slavné NHL, jeden pak ve Švýcarsku. A tím není nikdo jiný, než plzeňský odchovanec Dominik Kubalík. Právě on před nedávnem oznámil podpis smlouvy s Chicagem, vydá se tak rovněž za oceán. Třiadvacetiletý forvard poté, co dvakrát vybojoval v české extralize korunku pro krále střelců, zamířil v polovině předloňské sezóny do mužstva Ambrì-Piotta. Ve Švýcarsku stihl 78 zápasů s bilancí 89 bodů (39+50).

Poslední dvě jména jsou již zástupci tuzemské extraligy. A sice plzeňské útočné duo Jan Kovář a Milan Gulaš. Kapitán indiánů se po veleúspěšné sezóně, kdy v základní části nastřílel nejvíce branek a nasbíral i nejvíce bodů, rozhodl svou spolupráci s klubem o další dvě sezóny prodloužit. Plzeňský odchovanec Jan Kovář zatím jasno o své budoucnosti nemá. Na západ Čech přišel v rozjetém ročníku, i tak zvládl 42 utkání, ve kterých konta soupeřů počastoval 46 body (10+36). Všichni tři se navíc skvělými výkony blýskli na právě ukončeném mistrovství světa v Bratislavě. 

V anketě Zlatá hokejka, která svou historií sahá až do roku 1969, hlasují o králi českého hokeje pro daný rok představitelé Českého hokeje, trenéři reprezentace, mládežnických výběrů či klubů nejvyšší soutěže. Své zastoupení mají ale i novináři. Zlatý hattrick může letos zkompletovat David Pastrňák, dalšími v TOP 10 jsou ještě Michael Frolík, Tomáš Hertl, Filip Hronek, Davidové Krejčí a Ritiich i Jakub Voráček. 


Související články

Dominik Frodl vyzývá fanoušky: "Tohohle krásnýho zrzouna byste si měli začít kupovat!"

Permanentky

Hledáme ambasadory fanoušků!

Program Ambasador

Aktualizace: Indiáni prohráli v Komárově

Rozpis fotbalů

1000 prodaných permanentek. Děkujeme!

1000 permic

Aktuálně na webu

Permanentky

Dominik Frodl vyzývá fanoušky: "Tohohle krásnýho zrzouna byste si měli začít kupovat!"

Rozhovor Malík

V Plzni ze sebe vydám 110 % jako všichni ostatní, dřeme a zvládáme to dobře, říká Zack Malík

Program Ambasador

Hledáme ambasadory fanoušků!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky