Vyjádření Martina Straky k událostem ve čtvrtém utkání semifinále

S našimi fanoušky pořádáme pravidelná setkání, při nichž vždy mimo jiných témat řešíme styl a způsob fandění. Jednoznačně jsme se vymezili proti vulgaritám a cíleným urážkám hráčů, trenérů a rozhodčích. Vždyť nic takového nepatří nejen na extraligové stadiony stejně jako vandalismus v podobě dýmovnic, které byly odpáleny z řad našich příznivců v Chomutově a v Karlových Varech v letošní sezóně. Našim fanouškům jsme toto stanovisko opakovaně sdělovali a několikrát jsme jej prezentovali i do médií.

Situace pochopitelně nabyla na vážnosti po incidentech v domácím zápase základní části Tipsport extraligy 3. března 2019 s HC Oceláři Třinec, kdy hlavního sudího zasáhla lahev hozená ze západní tribuny a třineckého hráče sedícího na střídačce trefila plná plechovka, která přilétla z prostoru domácího kotle. Po těchto událostech byl náš klub potrestán uzavřením stadionu s podmínečným odkladem do konce této sezóny. To znamená, že pokud se znovu proviníme – ať už vhozenými předměty na ledovou plochu, nebo vulgárními urážkami – následující domácí utkání odehrajeme před prázdnými tribunami (s výjimkou VIP sektorů).  Podle Disciplinárního řádu ELH je možné v podobných případech uložit finanční pokutu až ve výši 500 000 Kč a trest odehrání utkání bez přítomnosti diváků až na šest měsíců. (Rozhodnutí předsedy DK ELH) Svoje znepokojení se situací projevili rovněž naši partneři a sponzoři.

Ve spolupráci se dvěma zástupci z řad fanoušků jsme natočili společný spot, který pouštíme na kostce a v němž vyzýváme ke slušnému fandění. Prezentujeme také poděkování za slušné skandování stejně jako opakované odmítnutí incidentu s vhozenou lahví a plechovkou. Jako krajní řešení jsme připravili upozornění „Raději diskotéku, než vulgarismy“.

První tři zmíněné jsme v zápasech play off promítali na multimediální kostce jako připomínku toho, za čím stojíme. V případě zjitřených emocí také jako upomínku, že takto opravdu ne. Oběma stranami (klubem a fanoušky) bylo jasně domluveno, že pokud apely ani video neukončí vulgarity, jako poslední výzva přijde varování o „diskotéce“. Jestliže i pak budou vulgarity pokračovat, pustíme z reproduktorů muziku. A tak se i ve čtvrtém semifinálovém utkání stalo. Urážky směřující na třinecký tým a jeho hráče jsme po výše zmíněných upozorněních, které nebyly reflektovány, přehlušili hudbou. Zde bych se chtěl omluvit za její hlasitost, kterou jsme neodhadli.

Nastalá situace mě osobně velice mrzí, nicméně za sebe a za vedení klubu říkáme jednoznačně – vulgarity, sprosté skandování, vandalismus a urážky jednotlivců na našem stadionu nechceme a budeme proti nim bojovat.

Aktuálně se stoprocentně soustředíme na nadcházející zápas v Třinci, protože pro Plzeň chceme vybojovat finále! A věříme, že to bude i za podpory našich fanoušků. Hráči k nim vždy po vyhraném utkání při děkovačce stojí čelem. Nezbývá než doufat, že oni se k nim teď neotočí zády.


Související články

Potkejte se s indiány! O víkendu nás můžete vidět na čtyřech akcích

Víkendové akce

Aktualizace: Indiáni prohráli fotbal ve Bolešinech

Rozpis fotbalů

Prodej permanentek běží ve svižném tempu. Děkujeme!

Prodej permanentek

Bohuslav Ebermann a Zdeněk Pata ovládli turnaj legend v tenise!

Pata a Ebermann

Aktuálně na webu

Rozlosování juniorů

Junioři znají rozpis extraligy, začnou s Jihlavou!

Víkendové akce

Potkejte se s indiány! O víkendu nás můžete vidět na čtyřech akcích

Rozpis fotbalů

Aktualizace: Indiáni prohráli fotbal ve Bolešinech

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky