Vyjádření HC Škoda Plzeň k rozhodnutí předsedy DK ELH

Hokejový klub HC Škoda Plzeň akceptuje udělené pokuty a trest vyplývající z rozhodnutí předsedy DK ELH Viktora Ujčíka na základě událostí z utkání s HC Oceláři Třinec z 3. března a nebude se proti nim odvolávat. Zároveň zdůrazňuje, že se jednoznačně distancoval od chování několika jedinců, kteří vhazovali na ledovou plochu a do prostoru střídačky hostujícího týmu plastové lahve a další předměty, a bude proti vulgárnímu skandování a vandalskému chování tvrdě bojovat i do budoucna.

Diváka, který plastovou lahví zasáhl hlavního sudího Jana Hribika, se podařilo díky rychlému zásahu pořadatelské služby a za využití kamerového systému v Home Monitoring Aréně jednoznačně identifikovat. Klub proto bude vymáhat pokutu ve výši 120 000 Kč právě na tomto divákovi.

Klub zároveň bez námitek přijímá i pokutu ve výši 50 000 Kč za porušení Herního řádu ELH ve věci prodávání nápojů v plechových obalech. Náprava byla zjednána okamžitě po utkání s Třincem a pro následující domácí duel s HC Energie Karlovy Vary byly všechny nápoje rozlévány do plastových kelímků.

Vzhledem k trestu odehrání jednoho soutěžního utkání bez přítomnosti diváků s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. 4. 2019 hokejový klub HC Škoda Plzeň znovu důrazně apeluje na své příznivce, aby při povzbuzování svého týmu nepoužívali vulgární výrazy, neuráželi hráče ani rozhodčí a nic nevhazovali na ledovou plochu nebo do jiného prostoru směrem k ledové ploše.

Klub si cení vstřícných slov předsedy DK ELH v jeho rozhodnutí o ocenění součinnosti klubu a přijetí opatření. Klub se zároveň zavazuje v těchto opatřeních pokračovat. Před utkání s Karlovými Vary k fanouškům promluvil osobně Martin Straka, který je svým jménem důrazně žádal o slušné fandění, na multimediální kostce byly v pravidelných krátkých intervalech výzvy stejného ražení a vedení klubu se rovněž sešlo s jádrem fanoušků, které přizvalo k součinnosti na řešení této vážné situace.

Hokejový klub HC Škoda Plzeň věří, že se vyřazovací boje ponesou ve férovém duchu, stejně jako tomu bylo v již vzpomínaném utkání s HC Energií Karlovy Vary. Velice si váží svých fanoušků, kteří slušně podporují hráče a pomáhají jim na cestě za společným sportovním cílem.


Související články

Extraliga vítá zpět Kladno, opouští ji Chomutov!

Změny v extralize

Plzeň vybojovala pátou medaili za posledních sedm let! Celkově se sbírka zakulatila na deset!

Medailová historie

​Rozloučení indiánů s fanoušky proběhlo ve velkém stylu!

Rozloučení se sezónou

Home Monitoring Aréna hostí otevřené mistrovství ČR amatérů!

mistrovství ČR amatérů

Aktuálně na webu

Sezóna juniorů

Plzeňští junioři navázali na titul již druhým bronzem! Trenér Černý: Vyřazení mrzelo, ale bronz je úspěch!

Změny v extralize

Extraliga vítá zpět Kladno, opouští ji Chomutov!

Medailová historie

Plzeň vybojovala pátou medaili za posledních sedm let! Celkově se sbírka zakulatila na deset!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky