Vyjádření HC Škoda Plzeň k rozhodnutí předsedy DK ELH

Hokejový klub HC Škoda Plzeň akceptuje udělené pokuty a trest vyplývající z rozhodnutí předsedy DK ELH Viktora Ujčíka na základě událostí z utkání s HC Oceláři Třinec z 3. března a nebude se proti nim odvolávat. Zároveň zdůrazňuje, že se jednoznačně distancoval od chování několika jedinců, kteří vhazovali na ledovou plochu a do prostoru střídačky hostujícího týmu plastové lahve a další předměty, a bude proti vulgárnímu skandování a vandalskému chování tvrdě bojovat i do budoucna.

Diváka, který plastovou lahví zasáhl hlavního sudího Jana Hribika, se podařilo díky rychlému zásahu pořadatelské služby a za využití kamerového systému v Home Monitoring Aréně jednoznačně identifikovat. Klub proto bude vymáhat pokutu ve výši 120 000 Kč právě na tomto divákovi.

Klub zároveň bez námitek přijímá i pokutu ve výši 50 000 Kč za porušení Herního řádu ELH ve věci prodávání nápojů v plechových obalech. Náprava byla zjednána okamžitě po utkání s Třincem a pro následující domácí duel s HC Energie Karlovy Vary byly všechny nápoje rozlévány do plastových kelímků.

Vzhledem k trestu odehrání jednoho soutěžního utkání bez přítomnosti diváků s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. 4. 2019 hokejový klub HC Škoda Plzeň znovu důrazně apeluje na své příznivce, aby při povzbuzování svého týmu nepoužívali vulgární výrazy, neuráželi hráče ani rozhodčí a nic nevhazovali na ledovou plochu nebo do jiného prostoru směrem k ledové ploše.

Klub si cení vstřícných slov předsedy DK ELH v jeho rozhodnutí o ocenění součinnosti klubu a přijetí opatření. Klub se zároveň zavazuje v těchto opatřeních pokračovat. Před utkání s Karlovými Vary k fanouškům promluvil osobně Martin Straka, který je svým jménem důrazně žádal o slušné fandění, na multimediální kostce byly v pravidelných krátkých intervalech výzvy stejného ražení a vedení klubu se rovněž sešlo s jádrem fanoušků, které přizvalo k součinnosti na řešení této vážné situace.

Hokejový klub HC Škoda Plzeň věří, že se vyřazovací boje ponesou ve férovém duchu, stejně jako tomu bylo v již vzpomínaném utkání s HC Energií Karlovy Vary. Velice si váží svých fanoušků, kteří slušně podporují hráče a pomáhají jim na cestě za společným sportovním cílem.


Související články

Jaké byly letošní duely s Olomoucí?

Duely základní části

Informace k prodeji vstupenek pro první dvě utkání čtvrtfinále play-off

Prodej vstupenek

Vyjádření HC Škoda Plzeň k rozhodnutí předsedy DK ELH

Tisková zpráva

Opět ve čtvrtfinále Olomouc! Jaké byly předešlé dvě série?

Série 2016 a 2018

Aktuálně na webu

Ohlasy ČF2

Jan Kovář: Dali jsme jim čuchnout a oni toho využili.

ČF2: PLZ - OLO 2:3pp

ČF2: PLZ - OLO 2:3pp - Druhá bitva pro Olomouc

JUN ČF1: PLZ - VSE 1:2

Po obratu v posledních minutách se Vsetín ujal vedení v sérii

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhrajte vstupenky
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Škoda Plzeň
VHK ROBE Vsetín