Věřím, že na extraligu mám, chci to dokázat, hlásí útočník Václav Nedorost

Plzeň - Šestatřicetiletý forvard Václav Nedorost je jednou z nejzvučnějších posil indiánů před novou sezonou. Urostlý útočník se zkušenostmi z reprezentace, NHL i KHL se těší na novou štaci v kariéře, věří, že pro Škodovku bude platným hráčem. Plzeňští trenéři s Nedorostem počítají do první útočné formace, kde by měl po boku Milana Gulaše a Vojtěcha Němce strašit obrany soupeřů.

Václave, jak jste si užil první trénink na ledě v dresu s indiánem?
Já vlastně ani nevím, jestli se mi během tréninku podařilo dát gól! V tom horku to není žádná sranda dojet k bráně, takže jsem tam potom puk už jenom dloubal. Říkal jsem to pak klukům v šatně, že jsem snad dal jen jeden gól.

Po individuální letní přípravě jste se dostal naplno do kabiny mezi všechny spoluhráče, jaké bylo přijetí?
Jo, to bylo úplně v pohodě. Jsem v týmu druhý nejstarší, takže to člověk bere trošku s rezervou, ale mladí kluci, kteří v Plzni působí, jsou super, ty starší jsem vesměs všechny znal. Takže s tímhle nebyl vůbec žádný problém.

Byla to pro vás velká výzva, že si můžete zahrát extraligu za Plzeň?
Chtěl jsem si to určitě zkusit, protože po návratu z Ruska jsem skočil rovnou do první ligy. Po loňské sezoně v Motoru jsem udělal rozhodnutí, že se nechci za 10 let bouchat do čela a říkat si, proč jsem si ukončil kariéru v první lize. Proto jsem udělal tento krok, chtěl jsem si zahrát soutěž výš, věřím, že na extraligu mám a chci to dokázat. S Plzní jsem byl v kontaktu už od svého návratu do Čech, byli jsme domluvení, že bych zkusil hostování, protože jsem nechtěl odejít z Českých Budějovic natrvalo kvůli narození potomka. Ale nakonec se i s rodinou přesunu do Plzně, beru si ji celou sem, manželka s dětmi vše zvládne.

Přemlouval vás Václav Prospal, který se stal hlavní trenérem českobudějovického Motoru, abyste v týmu zůstal?
Přemlouval. A přemlouval mě hodně. Bylo to hlavně kvůli němu těžké rozhodnutí, protože vím, že se to tam určitě zlepší, nastolí tam něco, co v Motoru doteď chybělo. Několikrát se tam o to pokoušeli, i když ty mančafty byly dobré, tak vždycky tomu právě něco chybělo. A loni tomu chybělo suverénně nejvíc, ačkoliv se tam poskládal asi nejsilnější tým s nejlepšími jmény. Venca mě přemlouval opravdu hodně, ale já jsem přemýšlel, že kdyby tato sezona skončila stejně jako ta loňská, tak bych možná už v kariéře nepokračoval. Takže jsem se prostě během jednoho dne rozhodl, oznámil jsem to manželce, ta nic nenamítala, zavolal jsem tedy Martinu Strakovi, že budu hrát za Plzeň. A za to rozhodnutí jsem rád.

V loňské sezoně v Plzni zářila bývalá budějovická dvojice Tomáš Mertl a Milan Gulaš. Neříkal vám už Milan, že budete muset pokračovat v nastoleném trendu?
To sice neříkal, ale kdyby to bylo takhle i letos, bylo by to parádní. Ale to nikdo nemůže zaručit, takže uvidíme. S Milanem Gulašem jsme se vlastně v týmu nikdy nepotkali, on je totiž mladší, já jsem zase velice brzy odešel do zahraničí, když jsem se poté vrátil do Čech, tak on už v Budějovicích nebyl. Potkávali jsme se hlavně v létě během příprav. On je totiž blázen, chtěl by pořád trénovat, neustále chodit na led, což mě v létě moc nebaví. Takže já letos začnu až tady s týmem.


Související články

Zahrát si zápas NHL doma v České republice, to by byl úplný vrchol, říká Dominik Kubalík

Rozhovor Dominik Kubalík

Jsem moc rád, že se můžu připravovat doma v Plzni, říká Pavel Francouz

Rozhovor Pavel Francouz

Suchá příprava proběhla perfektně, jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

Fandím celý život, říká 2000. permanentkář Lukáš Hájek

Rozhovor Lukáš Hájek

Aktuálně na webu

Z9: PLZ - KLA 8:5

Deváťáci nasázeli Rytířům osmičku!

JUN: CHM - PLZ 1:2

Junioři v přípravě dobyli Chomutov!

Ohlasy PRI4

Děkuju klukům za výborné přihrávky, říká střelec hattricku Petr Eret

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.